• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

Hát, a nagy akváriumodon mindíg ámulok, az csodaszép...
Akkor erőt veszek magamon, és elkezdem bele locsolni a plantert. Kezdek napi 8ml-el, aztán emelem addig amíg el nem érem a kívánt szintet.Csak nem lesz gond belőle... 😱 Ami viszont jó, hogy a másik két érték stabilan mindig ennyi, legalább nincs ingadozás. Amennyi fonalat már kiszedtem, szerintem egy pulcsit kiadna 😂😂
Koszonom szepen! Azert nalam sem fenekig tejfel minden, a kisebbik akvam nekem is burjanzik a fonaltol.
Gond nem lesz belole, csak a rendszeres vizcserekrol ne feledkezz meg !👍
 
Koszonom szepen! Azert nalam sem fenekig tejfel minden, a kisebbik akvam nekem is burjanzik a fonaltol.
Gond nem lesz belole, csak a rendszeres vizcserekrol ne feledkezz meg !👍
Ami gondolom még nem ideális, az a csapvíz. Azt sem értem, hogy a 16-os GH hogy lesz az akváriumban 23 úgy, hogy nincs benne kő. Vannak azért dolgok, ami még kínai...de rajta vagyok a témán.
 
Indiai vizicsillag ügyben tud valaki segíteni? Egyszerűen nem akar nőni 😭
Szeretnék ilyen növényt mindenképp, de nem tudok rájönni, mi a baj, ha visszavágom, újrahajt, de kicsi leveleket hoz...
 
A gyartoi ajanlas csak iranyado... nalam pl a 110literba napi 9ml micro es 12ml macro megy, igaz van magasnyomasum is. Az a lenyeg ez joval tobb, mint a gyarto ajanl.
Nyugodtan emelheted az adagokat, amig el nem ersz egy 0.2-0.3-as erteket.
Vas belőve napi 9ml planterrel 0,2ml/l-re. Emelek 1ml-t a macro-n, hátha lesz valami a vizicsillaggal. Napokban megy az akvába még egy Echinodorus. Tetszenek...
 
Akkor vízlágyítás start :cool: :cool: 4 hét alatt próbálom elérni a kitűzött célt, heti vízcserével. A párolgást pedig csak ozmó vízzel pótolom.
 
Azon gondolkodom, lehet picit bele kellene nyúlni a tápozásba. Mivel tápgolyózva lett a talaj, a vasat 0,2-ről 0,1-re csökkentve, lehet, hogy javulna a nitrát-foszfát(25-1,5mg/l) felvétel? Zöld algám van, ami ezekkel hozható összefüggésbe.
Nem gondolom, hogy a víz lágyítása önmagában megoldaná a problémát.
Vélemény? Valaki?

Köszi előre is!
 
Ma mértem, amit csak tudok:
Gh: 14
Kh: 8
TDS: 235
N: 20-25
P: 1,2-1,5
Fe: 0,3

Azt hiszem a makrót hanyagolom 2-3 napra, hogy lássam, csökkennek-e az értékek.
Ha nem, akkor elvileg az azt jelenti, hogy az élőlények többet termelnek, mint amit a növények fogyasztanak.

Végül egy kismama a sűrűből:
IMG_20200621_130330.jpg
 
Most látom, három petés garnéla is van a sessiliflora sűrűben. Csak a növendékeket nem látom. Lehet a neonok pusztítják?? Hétvégén szűrő pucolás, kíváncsi vagyok ott mennyit találok...
 
Ma mértem, amit csak tudok:
Gh: 14
Kh: 8
TDS: 235
N: 20-25
P: 1,2-1,5
Fe: 0,3

Azt hiszem a makrót hanyagolom 2-3 napra, hogy lássam, csökkennek-e az értékek.
Ha nem, akkor elvileg az azt jelenti, hogy az élőlények többet termelnek, mint amit a növények fogyasztanak.

Végül egy kismama a sűrűből:
View attachment 93075
0,3-as vas szintnél én a micro tápozást nemhogy hanyagolnám hanem egy gyors vízcserét is megejtenék. Vasból alapvetően 0,1 a maximum, az is maximum nem pedig kívánt érték. Igazából maradékot mérsz(már ha világítási idő után méred) szóval ha 0-tól több akkor már jó, de 0,1 fölött már problémákat okoz. A nitrát, foszfát értékkel nincs akkora gáz, szerintem, az arányuk se vészes.
 
0,3-as vas szintnél én a micro tápozást nemhogy hanyagolnám hanem egy gyors vízcserét is megejtenék. Vasból alapvetően 0,1 a maximum, az is maximum nem pedig kívánt érték. Igazából maradékot mérsz(már ha világítási idő után méred) szóval ha 0-tól több akkor már jó, de 0,1 fölött már problémákat okoz. A nitrát, foszfát értékkel nincs akkora gáz, szerintem, az arányuk se vészes.
30 liter ozmóvíz után:
N:15
P:0.8
Fe:0.2
TDS:206
Gh:11
Kh:7

Viszont a vassal a JBL teszt akkor félrevitt, mert aszerint az ideális tartomány
0.1-0.2ml/L
...és a fonál még mindíg él... 😭 😭 😭 😭
 
Ma mértem, amit csak tudok:
Gh: 14
Kh: 8
TDS: 235
N: 20-25
P: 1,2-1,5
Fe: 0,3

Azt hiszem a makrót hanyagolom 2-3 napra, hogy lássam, csökkennek-e az értékek.
Ha nem, akkor elvileg az azt jelenti, hogy az élőlények többet termelnek, mint amit a növények fogyasztanak.

Végül egy kismama a sűrűből:
View attachment 93075
Beigazolódni látszik a gyanúm...makró tápozás nélkül is meg van a kívánt tápanyag szint. Így nincs más hátra, mint előre...mééég növény :cool: :cool:
 
Beigazolódni látszik a gyanúm...makró tápozás nélkül is meg van a kívánt tápanyag szint. Így nincs más hátra, mint előre...mééég növény :cool: :cool:
A macro tápanyagok közül, ha sok hal van, akkor nitráttal és foszfáttal valóban elláthatják az akváriumot, de Káliumot nem tárgyáznak be a vízbe, márpedig arra is szükség van. Saját tapasztalat 200 literes akvárium túltápozásánál 40-es nitrát szint, 2-es foszfát szintén leálltam a macro adagolással. Egy hét múlva nagyjából ugyanezek a szintek voltak, elkezdtem mono Kálium tápot adagolni, 2 hét múlva 10-es nitrát és 0.8-as foszfát szint volt és jóval erőteljesebb növényi növekedés.
 
Back
Oldal tetejére