• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

Az elmúlt napok történései:

A szűrő a beüzemelése estéjén kb. 23:00 óra tájékáig bírta...hibajelenség, jön a víz 😭 😭 😭
Gyorsan szétszed, másnap hibafeltárás ismét... Utolsó tipp a légtelenítő kiiktatása. FBS ragasztóval adtam neki rendesen, most raktam össze, indítás után sehol a buborékok!!!
Holnap reggelig teszt a kádban, aztán éles bevetés ismét. 🤞🤞🤞
Szerintem nem ott lesz a probléma. Én is azt hittem annak idején, még ki nem csomagoltam a házat. A szoritó bepatanos klipsz volt a ludas, ami a gumi gyűrűt szorítja a golyóscsapra.
 
Rájöttem, hogy az én akváriumomban a növénytápokat jelenleg még csak cseppekben kell mérni, és a fényt is vissza vettem 6,5 órára. A növényeken nem látszik hiány, a ludwigiák is kezdenek észhez térni a tövig metszés után, apró hajtások jelentek meg.
Ami még tervben van: Echinodorus cordifolius és Hydrocotyl tripartita.
 
Érdekelne @Gyukker kolléga véleménye fonalalga ügyben. 6,5 óra világítást érdemes még csökkenteni? Dimmelni sajnos még nem tudok...
Szia! Sajnos en sem tudom a konkret megoldast fonalalgara. A kisebbik akvamban en is kuzdok vele, eppen egy blackout utan vagyok.
En a vilagitasi idon mar nem csokkentenek. Esetleg megprobalhatsz kitakarni reszeket a ledszalagbol, ha mar dimmelni nem tudsz, bar nem gondolnam, hpgy a 37lumen/liter tul sok lenne low-ban. Foleg ha beleszamoljuk, hogy a gyari adatok men fedik a valosagot, annak kb a 80-90%-at tudjak. De egy probat megerhet nehany heten at.
Nem tudom jelenleg hogy allsz a novenyekkel, de mint korabban irtam, en jol teleraknam mindennel, koztuk tobb gyorsnovesuvel, aztan kesobb szelektalhatsz. A vizcserekrol, tapozasrol, esetleg tapertekekrol egy kis infot tudnal irni?
 
A recept, amivel ma kezdünk:
- 1,5ml planter
- 1,5ml makro
- 2ml excel

1 hét múlva jelentés...
Lehet, hogy elnéztem valamit, de 240 literre a 2ml excel eléggé kevéske nem? Ha jól emlékszem először/vízcsere után 5ml/50L utána 1ml/50L naponta.

Érdekelne @Gyukker kolléga véleménye fonalalga ügyben. 6,5 óra világítást érdemes még csökkenteni? Dimmelni sajnos még nem tudok...
Én a 6,5 órát már nem csökkenteném, plusz a fényerő sem tűnik olyan eszetlenül soknak.
Én amikor kűzdöttem a fonalalgával akkor a makro táp visszavétele --> NO3 szint csökkentése hozta a megoldást (meg a lámpa idő csökkentése de azon te már túl vagy).
Kezdésnek, jó lehetne még a sessiliflorát nyírni és visszadugdosni (így venni sem kell új növényt). Nagyon gyorsan nő, alacsony az igénye, és végtelen sok tápanyagot felvesz a vízből, így kevesebb marad az algáknak. Aztán ha a többi növény is megnő, vagy szerzel új növényeket, akkor sessilit visszavágod/kidobod azt a részét ami nem kell.
Az biztos, hogy egy jól teleültetett akvárium könnyebben stabilan tartható, mint egy ritkásan beültetett.

Ezen kívül víz paraméterek milyenek? Mintha azt nem láttam volna még sehol.
 
Növények megrendelve GA-ból, pénteken ültetés? :cool: :cool:
Közben megy a stemek szárosztása is. Víztesztjeim még nincsenek, pH mérőt melóhelyről elhozom kíváncsiságból. Az Excelt próbálom fokozatosan csökkenteni, nehogy túl sok legyen a vas. Vízcsere heti 40 liter, pihentetett csapvízzel...
A heti 40l cserelt viz eleg kevesnek tunik. Ha mar beallt az akvarium, stabil egyensuly alakult ki, akkor eleg lehet, de EI tapozas mellett viszont kesobb sem eleg.
Probalj meg heti 40-50% vizet cserelni, legalabb az elso nehany honapban.
 
A fonalalga még mindig jelen...érdekelne, ki, hogy küzd ellene?
Előre is köszi!
Ha nem sikerül a már sokat és sokszor ajánlott növényesítéssel megoldani az alga problémát, az egyik legvagányabb megoldás nem küzdeni ellene, hanem fonalalgás üveget csinálni. Ez sem egyszerű, de nagyon látványos tud lenni. Láttam már párat és nagyon jól tudnak kinézni. Ha neked a fonálalga megy a legjobban, inkább építsd rá az üveget.
 
Növények megrendelve GA-ból, pénteken ültetés? :cool: :cool:
Közben megy a stemek szárosztása is. Víztesztjeim még nincsenek, pH mérőt melóhelyről elhozom kíváncsiságból. Az Excelt próbálom fokozatosan csökkenteni, nehogy túl sok legyen a vas. Vízcsere heti 40 liter, pihentetett csapvízzel...

Ha nem szeretnéd, hog a vas túl sok legyen, ne az Excelt, hanem a micro tápot csökkentsd, abban van a vas! 😉
 
Sziasztok!

Rég naplóztam, most felveszem a fonalat 😁 😁
Kerültek be még növények, és 10db Amanda lazac is. Ha minden jól megy, hétvégén jön pár garnéla is.
Ami új, elkezdtem csepptesztekkel mérni a vizet is. Nitrát 15, foszfát 1.2, vas 0.05
Utóbbi kevés, viszont minden másnap dupla adag planterrel sem emelkedik. Direkt tápozás után mértem.
Ennyire nehéz mérni?
Fonáltól még nem sikerült megszabadulni...
 
Sziasztok!

Rég naplóztam, most felveszem a fonalat 😁 😁
Kerültek be még növények, és 10db Amanda lazac is. Ha minden jól megy, hétvégén jön pár garnéla is.
Ami új, elkezdtem csepptesztekkel mérni a vizet is. Nitrát 15, foszfát 1.2, vas 0.05
Utóbbi kevés, viszont minden másnap dupla adag planterrel sem emelkedik. Direkt tápozás után mértem.
Ennyire nehéz mérni?
Fonáltól még nem sikerült megszabadulni...
Hany ml plantert adagolsz?
 
Nem tudom mi celbol adagolsz eltero mennyisegeket, en sok ertelmet nem latom. Ha meg mindig low-ban megy az akva, akkor a napi 8ml elvileg eleg kellene legyen, bar ez novenyfoggo is. Egy foto az akvarol segitseg lenne.
Napi egyseges adagokkal 0.2-0.3-as vasat probalj meg elerni.
Az eddigiekhez képest ami újdonság: Ceratopteris,stau, guyana,echinodorus,tripartita.
Azért kezdtem így, mert féltem rögtön a gyártói ajánlás dupláját beletolni.
 
Az eddigiekhez képest ami újdonság: Ceratopteris,stau, guyana,echinodorus,tripartita.
Azért kezdtem így, mert féltem rögtön a gyártói ajánlás dupláját beletolni.
A gyartoi ajanlas csak iranyado... nalam pl a 110literba napi 9ml micro es 12ml macro megy, igaz van magasnyomasum is. Az a lenyeg ez joval tobb, mint a gyarto ajanl.
Nyugodtan emelheted az adagokat, amig el nem ersz egy 0.2-0.3-as erteket.
 
A gyartoi ajanlas csak iranyado... nalam pl a 110literba napi 9ml micro es 12ml macro megy, igaz van magasnyomasum is. Az a lenyeg ez joval tobb, mint a gyarto ajanl.
Nyugodtan emelheted az adagokat, amig el nem ersz egy 0.2-0.3-as erteket.
Hát, a nagy akváriumodon mindíg ámulok, az csodaszép...
Akkor erőt veszek magamon, és elkezdem bele locsolni a plantert. Kezdek napi 8ml-el, aztán emelem addig amíg el nem érem a kívánt szintet.Csak nem lesz gond belőle... 😱 Ami viszont jó, hogy a másik két érték stabilan mindig ennyi, legalább nincs ingadozás. Amennyi fonalat már kiszedtem, szerintem egy pulcsit kiadna 😂😂
 
Back
Oldal tetejére