• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low 240

NagyViktor

Tapasztalt kertész
Szia, az agancs alga szinte biztosan a túl sok vas miatt van, a profito-nak önnmagában is nagyon magas a vas tartalma illetve az Excel is tartalmaz vasat. A vas pedig antagonista a foszforral, ráadásul tolsz bele plusz foszfátot is, amit nem is értek, mindenesetre a felhalmozódott vas miatt gyaníthatóan foszfát felvételi gondok is lehetnek, emiatt az is halmozódhat a vizedben így a tápanyag arányok fel vannak borulva. Én csökkenteném a profitot meg az excelt is és igazából a növénytömeg alapján a macro is sok lehet.
Az excel nem tartalmaz vasat, csak egy félrefordítás miatt van a GA webshopban úgy írva.
Screenshot_20200726-113734_Chrome.jpg

@viktorlantos már más is mondta ezt a vas dolgot, de ugye a seachem vas redukáló összetevőt említ, nem azt hogy vas van benne, szerintem jobb lenne javítani a leírást.

Screenshot_20200726-115507_Chrome.jpg

Utoljára módosított:

cs_z_

Kertész szaki
GA shoptour pipa, egybekötve egy pár perces nyálcsorgatással...
Hát, nagyon kíváncsi leszek, hogy muzsikál majd a dolog.
Az ADA papírtáska kifejezetten tetszik 😎 😎

cs_z_

Kertész szaki
Lehet én voltam figyelmetlen, de nem látok képet algás növényekről. Könnyebb lenne mondani valamit ha látom is mire mondok valamit 😀
Ott a pont ;) Holnap küldök majd fotót a "szenvedőkről"... az úszó növények is szerintem hiánytünetesek :cry:. Pedig olyan jól meglódultak...

cs_z_

Kertész szaki
TÁDÁÁM!!

CO2 beüzemelve, délután már rohangáltak a buborékok. Már csak meg kellene találni azt a helyet a difinek, ahol a legjobban keveredik a víz.
Valakinél van úgy, hogy a nyomó ág alatt van, és a flow beviszi a gázt?

Gyukker

VIP kertész
TÁDÁÁM!!

CO2 beüzemelve, délután már rohangáltak a buborékok. Már csak meg kellene találni azt a helyet a difinek, ahol a legjobban keveredik a víz.
Ez az elhelyezes is mukodhet, ha a bubik nem szoknek egybol fel a felszinre. Az volna a cel, hogy minel tovabb a viz alatt tartsd, hogy minel tobb oldodjon be belole.

cs_z_

Kertész szaki
Ez az elhelyezes is mukodhet, ha a bubik nem szoknek egybol fel a felszinre. Az volna a cel, hogy minel tovabb a viz alatt tartsd, hogy minel tobb oldodjon be belole.
Holnap lesz idő belőni a mennyiséget és a difi helyét. Remélem sikerül...

TÁDÁÁM!!

Szia. A nyomoaggal szembe rakd, ahol lefordul a vized.

cs_z_

Kertész szaki
Tápanyagok számok alapján azt mondanám rendben vannak, viszont némelyik növényeken látszik, hogy nem ok.
Ha emelni akarok a mennyiségen(mic, mac egyszerre), akkor milyen lépésenként tegyem? Beleszámítva azt is, hogy megy a CO2 is. Jelenleg 3ml mic, és 5ml mac megy TF-ből.

Köszi előre is!

Gyukker

VIP kertész
Tápanyagok számok alapján azt mondanám rendben vannak, viszont némelyik növényeken látszik, hogy nem ok.
Ha emelni akarok a mennyiségen(mic, mac egyszerre), akkor milyen lépésenként tegyem? Beleszámítva azt is, hogy megy a CO2 is. Jelenleg 3ml mic, és 5ml mac megy TF-ből.

Köszi előre is!
En ga mic mac-ot hasznalok, cseppteszt alajan nagyjabol egy a ket tap. Nalam lime dc, napi 7ora vilagitas (kb 0.7-0.8w/liter (fenycsoves)), heti 40%vizcsere, aranylag keves gyorsnovesu noveny mellett a 110literes akvaba jelenleg napi 7ml micro es 10ml macro megy. Semmi jele nincs tuladagolasnak, kevesebb tappal viszont az ehezes jelet lehet latni egyes novenyeken.
En odapiritanek a tapnak, mondjuk napi 10-12ml micro, es 16-18ml macrot.. persze megfelelo vilagitas es vizcsere mellett..

Oldal tetejére