• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low 240

cs_z_

Kertész szaki
A macro tápanyagok közül, ha sok hal van, akkor nitráttal és foszfáttal valóban elláthatják az akváriumot, de Káliumot nem tárgyáznak be a vízbe, márpedig arra is szükség van. Saját tapasztalat 200 literes akvárium túltápozásánál 40-es nitrát szint, 2-es foszfát szintén leálltam a macro adagolással. Egy hét múlva nagyjából ugyanezek a szintek voltak, elkezdtem mono Kálium tápot adagolni, 2 hét múlva 10-es nitrát és 0.8-as foszfát szint volt és jóval erőteljesebb növényi növekedés.
Ez hasznos infó, köszönöm!! De ha jól tudom, a planter tartalmaz K-t. De akkor ezek szerint nem elegendőt?

cs_z_

Kertész szaki
Most látom, három petés garnéla is van a sessiliflora sűrűben. Csak a növendékeket nem látom. Lehet a neonok pusztítják?? Hétvégén szűrő pucolás, kíváncsi vagyok ott mennyit találok...
Ja, ma láttam egy növendéket is ;) gyorsan el is tűnt...

Hpet78

Tapasztalt kertész
Abban tudsz segíteni, mennyi az ideális K szint?
Elvileg akkor ideális, ha egálban van a nitrát szinttel. Saját példámra visszatérve easylife káliumot adagoltam a 200 literes akváriumba, a gyári ajánlás 17 ml/hét lett volna(nettó 170 liter van kb) de csak napi 1 ml-t adtam ami ennek még a fele se. Kálium tesztem is van de őszinte leszek azt sose tudtam értelmezni :D

cs_z_

Kertész szaki
Adódott egy lehetőség a napokban 😁
Nagynyomású CO2 palack ingyen, cserék ingyen 🤟🤟
Ha lemegy a meleg, indul a buli :cool:

cs_z_

Kertész szaki
Kicsit megújult az akvárium, jöttek új növények @Szabolcs91 jóvoltából. Az anubias remélem nem lesz mélyvíz...kicsit tartok tőle, hogy hisztis lesz. Mostmár kezd valamennyire formája lenni az egésznek. Víz hőfok 28C, egyenlőre nem látok problémát emiatt, nincs ok a pánikra...kis garniból is egyre több jelenik meg.
IMG_20200701_155534-1.jpg

Oldal tetejére