• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lomis Kocka

nemjo

Legenda
A történet úgy kezdődött, hogy egy GA-ból kiszuperált 30-as kockára lecsaptam (francokat csaptam, rövid töprengés után írtam @inadsz Daninak, hogy kellene) majd sokadik nekifutásra el is tudtam hozatni egy barátommal az üzletből.
Ez a két sor így kb. 3 hét volt idáig, ezúton is köszönet a fiúknak.
Az akvárium nem volt olcsó, egy egész doboz jégkrémet kértek érte amit röpke egy hónapos késéssel @Luigi13 -ék közreműködésével sikerült végül eljuttatni (köszi nekik is), természetesen a kánikula elmúltával, csak hogy jófej legyek :(
Az üveg is kalandos úton ért le Pécsre, ráadásul egy hirtelen fékezésnél a sarka is odakoccant amit a haverom kollégái valami elképesztő rondán megragasztottak.
Ha pénzt adtam volna érte - már kidobom, de miután szinte ingyen volt, kötelességemnek éreztem megtartani és valamit kezdeni vele (eredetileg garnéla szelektáló medence lett volna)

A hosszúra nyúlt felvezetés után az adatok:

Akvárium: 30x30 as GA opti, 27L, kicsit karcos, de az enyém.

Talaj: ADA Amazónia használt, @tsokee -éktól, szintén ingyen.

Világítás: egy kb 1,5W teljesítményű kínai LED-mécses , átmenetileg megtámogatva egy szintén LED-es reflektorral, 10W, jön majd a helyére egy kínai 10W-os led vagy a 301-es A-s chihiros dimmelve.

Szűrés: Eheim Liberty akasztós, Mátrix-szal töltve. Ezt nagy valószínűséggel váltja majd egy sarok-szivacs, azzal takarom majd a rondán javított sarkot.

Lakók: 2 vérvonalból származó blue boltok (összesen 10 db)
2 db süncsiga a GA-ból, illetve vsz. nem süni, hanem valami tüske nélküli érdekes rajzú kis valami amire @ZaCK dumált rá.

Növények: monosolenium tenerum (@Szépe Kálmán csomagolta még a crs-ekhez)
fissidens ( @dexkill -től kapottból nyestem egy keveset)

Hónap végén érkezik még hozzá pár szál rotala bonsai és kb. ennyivel is tervezem.

Low tech - low cost akvárium (ha a blue boltokat nem számítjuk)

RO-val indított medence, kb. 6,5 pH most, 22C, 1Kh, 5Gh, 95ppm tds.

Lakók kb. 1 hete benne vannak, egyenlőre nincs elhullás, ha minden jól megy akkor jönnek ide a többiek is.
 
A fenébe, újra kellett írnom, merd ledobott az internet és elfelejtettem átállítani garnélásra a címkét, pedig ez annak indult ...
Lehet valahol módosítani még?
 
Ennek a projektnek vége, ma este egy halk roppanás kíséretében elrepedt az oldalüveg és kifolyt a 27 liter víz.
A blue boltok egy vödörben várják az új lakást...
:( :( :(
 
IMGP1110.JPG IMGP1111.JPG IMGP1114.JPG IMGP1116.JPG IMGP1118.JPG IMGP1120.JPG

Kb. ennyi.
Amikor ömlött az oldalán akkor nem volt időm fotózni.
A fonal algától minden esetre megszabadultam.

Ha jár erre egy @admin és ép nem a saját dolgával van elfoglalva akkor ezt áttehetné a befejezett naplók közé, bár törölni lenne a legjobb az egészet ...
 
View attachment 69587 View attachment 69588 View attachment 69589 View attachment 69590 View attachment 69591 View attachment 69592

Kb. ennyi.
Amikor ömlött az oldalán akkor nem volt időm fotózni.
A fonal algától minden esetre megszabadultam.

Ha jár erre egy @admin és ép nem a saját dolgával van elfoglalva akkor ezt áttehetné a befejezett naplók közé, bár törölni lenne a legjobb az egészet ...
Milyen vastagsagu uvegbol mertek kesziteni ezt az akvat?
 
Figyi, ma talalkozunk @Keinrath Adrian - nal, ha le tudjuk beszelni @star67 Csillaval a kocka atadast, Adrian biztos elviszi neked? Es indulhat is a lomis kocka 2.0 ;)

Szerk.: B opciokent nalunk is van egy ures 40es kocka (optikent vettuk de max a frontuveg lehet az es nagyon ronda a ragasztasa) ha @Meskó lemond rola a javadra, viheted (ha nem sikerul a Csillas bizniszt osszehozni ma)

Szerk2.: C opcio: @Szabó Henrik ugyis felajanl valamit :D
 
Milyen vastagsagu uvegbol mertek kesziteni ezt az akvat?

4-es GAs opti, azzal nem is lenne baj, de sérült a sarka amikor leszállították Pécsre.
Javítás után egy ideig úgy tünt rendben lesz, azért is telepítettem bele a blue boltokat.
Akkor kellett volna kidobnom rögtön, de sajnáltam.
 
Figyi, ma talalkozunk @Keinrath Adrian - nal, ha le tudjuk beszelni @star67 Csillaval a kocka atadast, Adrian biztos elviszi neked? Es indulhat is a lomis kocka 2.0 ;)

Szerk.: B opciokent nalunk is van egy ures 40es kocka (optikent vettuk de max a frontuveg lehet az es nagyon ronda a ragasztasa) ha @Meskó lemond rola a javadra, viheted (ha nem sikerul a Csillas bizniszt osszehozni ma)

Szerk2.: C opcio: @Szabó Henrik ugyis felajanl valamit :D

Köszönöm szépen a felajánlást, meglátjuk, hogy alakul, Henrik már hívott reggel :)
 
Back
Oldal tetejére