• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lomis - 24L davidii nano

Milyen pumpát teszel rá? Az írt árból arra tippelek, nem iwaki-bikát, hanem valami sima bolti polcról levehetőt.
Atmant tervezek. Olcsó, és remélhetőleg jó minőségű is. a külső szűrőm is atman, soha nem volt vele gondom. A garanciát úgyis vesztem, szóval nem akarnék egy drága pumpát gallyra vágni.
 
Ma csináltam meg a karbantartást, mert már nagyon ráfért! Sajnos több trident levelet is ki kellett vennem, mert teljesen elhaltak. Remélem, csak átmeneti dolog. Bekerült még pár kő ide-oda, szerintem jó tett az összképnek. És meglátogattuk a halast is, sajnos endler pont nem volt, de a páromnak nagyon megtetszett a sima japán kék guppi, így bekerült belőlük két darab az akvába azzal a feltétellel, hogy ha nem érzik jól magukat, vagy inzultálják a garnikat, akkor mennek Ceglédre. Kép majd talán holnap lesz.
 
Végül ma elővettem a gépet, holnap nem lesz rá időm:
21171101115_6ff0141619_b.jpg

21160831232_7351596172_b.jpg

20984272859_e000296f41_b.jpg
 
Te Laci, a középen lévő microsorum bokorral történt valami, vagy csak a fotó beállítás más így távolabbról lőve?
A korábbi képeden markánsabbnak tűnik:
proxy.php?image=https%3A%2F%2Ffarm1.staticflickr.com%2F741%2F20739218806_672dabf604_b.jpg
Azon a kis szigeten nagyon jól nézne ki egy jó nagy bozontos bokor -szerintem
 
Te Laci, a középen lévő microsorum bokorral történt valami, vagy csak a fotó beállítás más így távolabbról lőve?
A korábbi képeden markánsabbnak tűnik:
20739218806_672dabf604_b.jpg

Azon a kis szigeten nagyon jól nézne ki egy jó nagy bozontos bokor -szerintem
Fentebb írtam, hogy sajna a trident eldobott 3-4 levelet. Besárgultak és elhaltak. Remélem, hogy helyre
Te Laci, a középen lévő microsorum bokorral történt valami, vagy csak a fotó beállítás más így távolabbról lőve?
A korábbi képeden markánsabbnak tűnik:
20739218806_672dabf604_b.jpg

Azon a kis szigeten nagyon jól nézne ki egy jó nagy bozontos bokor -szerintem
Fentebb írtam, hogy sajna a trident eldobott 3-4 levelet. Besárgultak és elhaltak. Remélem, hogy helyre jön, mert a nagy bokot lenne a cél.
 
Az akvárium élete eseménytelen, továbbra is kínlódik a microsorum, meg úgy általában is a növények. Szerintem nagyon kevés a fény.
A guppik közül az egyik sajnos kamikaze volt és már csak a kiszáradt tetemet sikerült megtalálnom, a másik viszont nagyon jól elvan, le is pusztította a fonalférgeket szépen. garnéla fronton nincsen változás, még nem történt meg az állomány bővítése.
Alga fronton spirogyra és fonal van, de szerencsére egyik sem kezdett virágzásba, szóval karbantartáskor kezelhető.

Köszi a figyelmet!
 
Tegnap rendbe vágtam az akváriumot, elég sok fonal és cladophora algát bányásztam ki belőle, meg rengeteg elbarnult, élettelen microsorum levelet. Be kell látnom, hogy ez a szűrő túl erős ekkora akvába és szerintem a nagy flow okozza a gondot, lehet, hogy emiatt nem tudnak a növények megfelelő mennyiségű tápanyagot felvenni. Ezt orvosolandó megpróbáltam újra hadrendbe állítani a kiszuperált akasztós szűrőmet, de nagyon zörgött a rotorja, kapott a tengely aljába egy kis szilikon karikát támasztéknak, hogy ne érjen hozzá a rotorház aljához, de nem vált be, sajnos a gondot az okozta, hogy a rotor kikopott és lötyögött a tengelyen... Utána a lapátok alá kapott egy vékony (polifoamból méretre gyártott) távtartót, ami be is vált! Tökéletes nem lett, maradt némi hangja, de még ingerküszöb alatt maradt a dolog. Csináltam hozzá egy kis terelő lapot is, hogy ne az aljzatra nyomja a vizet, és ezzel együtt tök jól megforgatta a vizet! Starter bacival megnéztem, és mindenhol mozgott a víz szép lassan, nem voltak bangó részek és nem vert telibe a flow semmit! Titta öröm bódottá... Egészen estig, mert a fürdetés előtti utolsó vizitkor már csak azt láttam, hogy nem megy a szűrő. Totál bedöglött, szóval mehet vissza a cunami generátor... Most azon agyalok, hogy veszek vapami óccó pvc csövet (vezeték védőcső pl) és a kis 5 literes akvát megemelem hungarocellel, hogy egy szintben legyen a két akva és abból csinálok oldalpolcos szűrőt, hátha az emelési magasság csökkent annyit a vízhozamon, hogy használható maradjon a cumó és ne kelljen új szűrőre beruháznom. Legalább eltűnne a pumpa és a zöld esőztető az akvából. De előtte még kipróbálok egy alternatív módszert a pumpa fojtására, remélem, hogy bejön.
A tápozás annyiban változott, hogy a Dr. Garden elfogyott, ezért mostantól már az új TF Planterből megy heti két nyomás vízcsere után. A garnélák elvannak, a guppi uraság pedig átkerült a nagyba, mert ahogy látom elvégezte a feladatát. :)

Közben a nagy akvárium is kezd körvonalazódni. A növények már megvannak hozzá, már csak a kövek kellenek és egy szép markáns dekorfa.

Köszi, hogy benéztél!
 
A héten összeraktam a kis akváriumot oldalpolcos szűrőnek, de nem vált be. Akkora átmérőjű befolyó kellene, ami nagyon órmótlan, ezért úgy voltam vele, hogy bele próbálom ezt a bika powerheadet a rozsdamentes szűrőházamba, hátha elfogadhatóan meghajtja, de sajnos a vezeték átvezetéséhez egyszerűen sehol sem kaptam pici tömszelencét. :( De úgy néz ki, hogy a szűrő gondot megoldja egy Eheim Liberty 2041 akasztós szűrő bio töltettel. Addig is összehoztam a powerheadet egy "L" idoom, és a döglött akasztós szűrőm beszívója segítségével egy Dennerle Scapers Flow Lily Pipe vízterelő lapát szűrő befolyócsőhöz 2 080,00 Ft Green Aqua -al, ami amúgy eladó! :D Ez most azért jó, mert az akasztós beszívója állítható, és most kb elfogadható az áramlás az akiban, de messze van így is a tökéletestől. Remélem, hogy ennek hatására majd lassacskán a növények kondija is javulni fog.
 
Hát a szűrő helyzet nem oldódott meg, úgyhogy továbbra is a technika szörnyszülöttje szűri az akváriumot. :D De azt egyébként teljesen jól csinálja, szóval csak annyi a baj vele, hogy csúnya, mint az állat. :D A hétvégén kioperáltam a fát, mert takarítók hiányában már vastagon állt rajta a dzsuva, ezért jó alaposan adtam neki a zuhannyal, aztán egy lavór vízben jól átfogkeféztem és lepucoltam róla az összes fissit is, mert folyton tele volt fonallal. Talán az új táp, talán a jobb flow miatt, de mintha a trident kezdene magára találni - örülnék neki, ha bedúsulna. Ezen kívül még áttúrtam a homokos részt és annyi mulmot leszívtam, amennyit csak tudtam, de még így is maradt benne. Talán majd az ünnepek között csinálok heti 3-4 vízcserét és ennyivel sikerül kipucolni a sok mulmot. Addig is azért bekerült a nagy akvából az egyik anci... remélem, hogy nem dúr szét mindent. :D
 
Addig is azért bekerült a nagy akvából az egyik anci... remélem, hogy nem dúr szét mindent.
Majd írd meg, hogy viselkedik. Sajna elég sok a rossz tapasztalat velük. Talán ha még elég kicsi, akkor nem esélytelen.:)
 
Majd írd meg, hogy viselkedik. Sajna elég sok a rossz tapasztalat velük. Talán ha még elég kicsi, akkor nem esélytelen.:)
Hát akkora aknamunkát nem végeznek, mint anno a kakaduk, de ugye ők is szeretnek kövek és fák alatt dekkolni és kis üregeket ádni ehhez. Szerintem túlzás, amit róluk írnak, nekem eddig nem volt bajom, de nyilván nem kompatibilisek minden felépítménnyel.
Egyébként nem vagyok velük kibékülve, mert nappal nagyon inaktív mindkettő. :/

Otthon anyunál élt egy anci hím, ami 10+ évet élt meg, semmi gond nem volt azzal sem, pedig nem volt kicsi. :)
 
Szerintem az ilyen túrós-dúlós-fúlós halakat ki kellene venni az akvárium elé és megmutatni nekik a látványt a mi szemszögünkből, hogy ők is értsék, miért nem szabad rendetlenséget csinálni. Ha jól sikerül a szemléltetés, legközelebb még talán az algakaparót is kiveszik a kezünkből :D
 
Szerintem az ilyen túrós-dúlós-fúlós halakat ki kellene venni az akvárium elé és megmutatni nekik a látványt a mi szemszögünkből, hogy ők is értsék, miért nem szabad rendetlenséget csinálni. Ha jól sikerül a szemléltetés, legközelebb még talán az algakaparót is kiveszik a kezünkből :D
Igazából szerintem az anci tartásnak az a kulcsa, hogy csak a komfortos méretig tartsuk őket növényes akváriumban, illetve, hogy legyen számukra természetes búvóhely és akkor nem forgatnak fel mindent. Mondom, nekem még nem volt velük nagyobb problémám, mint mondjuk az amanokkal.
 
A megfelelő búvóhely a kulcs, hisz' azt építi/ássa az ártatlan, de hát a legtöbb scape nem úgy van felépítve, hogy a legnagyobb kő/fa alatt legyen egy aránylag szűk, de elég hosszú alagút, ezért ők ezt kialakítják. Itt szokott a rossz viszony kialakulni;)
 
Az akvárium helyhiány miatt sajnos megszűnik, ezért megkérném @inadsz vagy @danyi03 kollégákat, hogy mozgassák a befejezettek közé.
Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, az üveg és a dekorfa mostantól eladó, bővebben: ITT
 
Egy kicsit rápörögtem a témára, azt hiszem, hogy ez kb a végleges elrendezés, ezen már csak finomhangolások lesznek. A fa hátsó részéről levágtam a törzset, így marat hely a sarokban is valami növénynek, bár nem tudom, hogy mi fér el oda, mert eléggé megemeltem azt a sarkot. :p
Vélemények? :)
15165854227_1be3df8d47_b.jpg2014.09.25. by Laci Sziládi, on Flickr

15165604599_5fa718b7c7_b.jpg2014.09.25. by Laci Sziládi, on Flickr

A tükröződések miatt bocsi!
Telefonnal lőttem, mert a fényképezőgép akkuk a gyerek forgós zenélős ágybizgentyűjében van...

Neocaridina var.Batman;!!! Prima:blackalien:
 
Hat az uveg az akvariumban eszmeletes!!! Nota bene!!! Eszembe se jutott volna!!! Az ADA parafa dugo pedig dupla hab a tortan(y)(y)(y)

Szóval akkor:

Akvárium: sima üveg átlátszó ragasztással, szemétdombról mentve, 42x29x20 ~ 24 liter.
Világítás: IKEA asztali lámpa 11W 6500K pc fénycsővel, napi 8 óra világítással.
Szűrés: Diy belső szűrő Juwel Bioflow mini pumpa+szivacs+esőztető, 280Lph névleges vízhozammal.
Aljzat: újra hasznosított Aquatic Nature shrimp soil (kb 2 liter) táptalaj nélkül, lávakő zúzalékkal emelve.
Dekor: fehérvárcsurgói dekorhomok, zöld gránit, red moor gyökér.

Flóra: microsorum pteropus trident, anubias nana petite, fissidens fontanus, hemianthus micranthemoides
Terveztem bele karácsonymohás csempe darabkákat és a fára is terveztem sokat, de végül letettem róla, szerintem jobb, letisztultabb képet mutat így. Tridentből mehetett volna több, de ennyit vettem, majd kinövi magát remélem...

Tápozás: Dr Garden micro combi+Liqui carbo.
Co2: nincs.
Víz: kezelt csapvíz.

Fauna: egyelőre semmi, a terv blue carbon rili volt, de sajnos nagyon drága, ezért a B terv most black sakura.

És akkor az építés folyamata:

Üresen.
19411560295_622cf43fe0_h.jpg

Az emelést egy lapos gránit adja, ami alatt shrimp soil van, hogy fixen álljon, rajta pedig lávakő zúzalék.
19385486816_8fcb8f29ac_h.jpg

A hardscape kezdeti verziója ez volt. Nem szoktam rajzolni, de fejben sokszor összeraktam már a tankot, szóval nem volt nehéz dolgom. Előtte sokat forgattam a fát és a köveket is, szóval azokat jól ismertem már. Már régebben rájöttem, hogy egy dinamikus, kicsit improvizálás jellegű építkezés jobban fekszik, a tervezgetés nem az én asztalom. Úgy érzem, hogy hardscape stílustól függetlenül kezdem megtalálni a saját "építési" stílusom, remélem, hogy nem csak beképzelem...
19405326732_197bbac50e_h.jpg

Többnyire véglegesnek tekinthető kiindulási alap, már bele mertem tölteni némi dekorhomokot.
18790934043_f88a8a7894_h.jpg

A végleges hardscape. A kiegészítő gyökerek még áznak, mert sajnos nem mindegyiket tudtam ragasztani, vagy kővel lesúlyozni, de ez lesz a végleges helyzetük:
19223959690_762db3a064_h.jpg

A micro és az anubias bent!
19223968558_c52ee48482_h.jpg

Fissi felkötözve/ragasztva, homok elrendezve, úrtechnika bent - feltöltés előtti állapot.
19225365999_60a683be0e_h.jpg

És feltöltve. Kicsit opálos a baci és a por miatt, a fa pedig kapott egy borosüveget súly gyanánt. :) Szerencsére nagy galiba nem volt, csak a jobb oldalon mosódott előre némi shrimp soil, ezt majd később rendezem.
19225360899_f85d651323_h.jpg

A párom szerint nagyon jól sikerült, tetszett neki, ami nagy szó! :) Remélem, hogy problémamentesen sikerül üzemeltetnem, elkerül az alga is és végre sikerül versenyre is benevezhető állapotú akváriumot produkálnom.

Szóval akkor: IDE LŐJETEK! :D

Köszi, hogy benéztél! (y)
 
Back
Oldal tetejére