• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lombkorona Hygrophila Pinnatifidából

A projekt még mindig csak kísérleti stádiumban van. Annyit már most megtapasztaltunk, hogy amíg a pinnatifidánál az állandó levélnövekedés és indázás jelent gondot, addig az Anubiasnál a gyökerek mérete. Tök jó, hogy a levelei lassan nőnek, de ugyanakkor a gyökerek kesze-kuszává teszik. A következő próba, ezeknek a visszavágása lesz - persze csak annyira, hogy a növény még túlélje...
A mellékelt fotón az Amano garnéla a méretarányok miatt szerepel:D

24604439590_0f9b4dd613_b.jpgBonsai fa by Lovas Attila, on Flickr
 
Nekem van az akiba kb 20-30 adag Anubias Petit,ezt kéne valahogy vmi nagyobb vastagabb fära,räerösiteni,persze az arányokat figyelembe tartva!Az Anubiasnak néhol 15cm gyökerei vannak,tehát ezt gyakran kéne nyírni,es a levágott gyökerek elég benän néznek ki.Lehet,hogy a Pinnatifida lesz a nyerő!
 
Ki kell próbálni. Tennivaló azzal is lesz bőven, mert gyorsan hoz új indákat és figyelni kell, mert nagyon nagyra tudnak nőni a levelei, elnyomva az arányokat. Viszont ha sikerül megoldani, akkor nagyon látványos kis fácska lesz!
 
[QUOTE="Luigi13, post: 295079, member: 3924"Tök jó, hogy a levelei lassan nőnek, de ugyanakkor a gyökerek kesze-kuszává teszik. A következő próba, ezeknek a visszavágása lesz - persze csak annyira, hogy a növény még túlélje...[/QUOTE]
Nem mondom,hogy jó,de én szinte tövig (1-2 cmt hagyok csak)szoktam vissza vágni a gyökerüket rendszeresen és eddig nem tapasztaltam,hogy gondot jelentene a növénynek.Már csak abból kiindulva sem,hogy milyen gyorsan képes pótolni őket.
 
Hm, hm, hm.... ez adott most nekem egy ötletet, kezd összeállni a fejemben a követező scape... köves-mohás (ettől mondjuk félek) design, előtérben a sziklák előtt valami apróbb kerek levelű előtéri növénygyep, mintha lombhullató erdő lenne, és egy ehhez hasonló bonsai-t utánzó red moor+anubias petite lombú fácska a sziklagörgeteg egyik hasadékában, a magasban megkapaszkodva...mintha egy japán hegyoldalt néznél.

Copyright! :D
 
Hm, hm, hm.... ez adott most nekem egy ötletet, kezd összeállni a fejemben a követező scape... köves-mohás (ettől mondjuk félek) design, előtérben a sziklák előtt valami apróbb kerek levelű előtéri növénygyep, mintha lombhullató erdő lenne, és egy ehhez hasonló bonsai-t utánzó red moor+anubias petite lombú fácska a sziklagörgeteg egyik hasadékában, a magasban megkapaszkodva...mintha egy japán hegyoldalt néznél.

Copyright! :D
Az ötlet jó,de mar megvalósították!
 
Nem baj. :D
Mivel még nem láttam a galád előttem megvalósítókat, kicsit magaménak érzem az ötletet. :D
(A lelkem mélyén tudtam egyébként, hogy nem fogom feltalálni a spanyol viaszt, nem vagyok én olyan ügyes meg kreatív. :) )

RE: most nézem, ez lehet nem is red moor, hanem valami szavanna fa...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére