• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lombkorona a víz alatt

Nigro

Alapító
Admin
Számos variáció ismert már víz alatti lombkoronára pl:

Separados_por_um_Rio_20100612.jpg


PM20080507.jpg


004.jpg


007.jpg


033-1-new-big-b.jpg


Most pedig egy újabb ötlet :!: :

8010798_orig.jpg


szerintem Ludwigia arcuata... :geek:
 
Nálam a negyedik a befutó! :thumbup: Milyen növények vannak a fákra növesztve? :?:

Köszi: l
 
Megoldható lenne valamilyen növénnyel, hogy ne fölfelé-oldalra nőjön, hanem lefelé lógjon a lombkorona, mint pl a fűzfáknál?
 
Aki már csinált ilyen mohafát, az hogyan rögzítette a fa törzsét? Kb 4-5 cm lesz az ajzatom a fánál, és abban biztosan nem fog megállni magától. Arra gondoltam, hogy pár műanyag kábelkötegelőt teszek sugárirányban a törzs aljára, és úgy bele az ajzatba. Szerintetek ez járható, vagy van jobb ötletetek?
 
Ragasztó+kő vagy csak simán az akihoz ragasztod a fa törzsét ha van elég hosszú :)
 
Hihetetlen miket ki nem találnak!
Szívesen elfogadnék egyet itthonra;-)

Sony Ericsson Xperia Arc S-ről küldve
 
Aki már csinált ilyen mohafát, az hogyan rögzítette a fa törzsét? Kb 4-5 cm lesz az ajzatom a fánál, és abban biztosan nem fog megállni magától. Arra gondoltam, hogy pár műanyag kábelkötegelőt teszek sugárirányban a törzs aljára, és úgy bele az ajzatba. Szerintetek ez járható, vagy van jobb ötletetek?

Simán belenyomtam az aljzatba max. 6cm magas lehet. Ha nem nagy a fád akkor nem dől el, csak a vízcserénél;). Kb 2 cm fa van az aljzatba nyomva. Mulm eltávolítása egyszerűbb, fa ki vödörbe megráz és kész:geek:
IMG_3749.JPG



Kép nem a legjobb :sorry:
 
Köszönöm a válaszokat, akkor először megnézem, hogy megtartja-e az ajzat, ha nem, akkor egy kisebb kőhöz ragasztom, vagy kötegelem.
 
valami ilyesmin gondolkodom én is, de mindenképp low-tech körülmények között sztetek lehetséges lenne? és ha igen akkor milyen növényekkel?
 
Azt várom,mikor csinálják meg azt,hogy már késő ősz van és lehullott a lombkorona! :ROFLMAO::whistle:

Mondjuk egy ágas-bogas red moor gyökér totál csupaszon, alatta egy halom tölgylevél?
Sőt az utolsó levél még ott csüngne az ág végén. Mit szólsz?
Ilyet csinálok Neked bármikor, csak szép üde növényes nem sikerül soha!:woot:
 
szerintem Ludwigia arcuata... :geek:

tudom, hogy kicsit régi a post, de most jutott csak eszembe megkérdezni: az arcuata hogy maradt meg a fán??? Vagy valahol máshol lett növesztve és a fotó kedvéért egyszerűen rápakolták? Vagy őt is lehet kötözni mint pl az anubias-okat?
 
Szia Szilvi!

tudom, hogy kicsit régi a post, de most jutott csak eszembe megkérdezni: az arcuata hogy maradt meg a fán??? Vagy valahol máshol lett növesztve és a fotó kedvéért egyszerűen rápakolták? Vagy őt is lehet kötözni mint pl az anubias-okat?

Mint a legtöbb hínár, el van vízközt is (eregetik így is a gyökereiket)!
Szerintem hosszában az ágra kötözve, a végét lecsípve, a levéltöveknél hoz új hajtásokat, amik szépen felfelé nőnek!
Utána csak a gyökereket kell nyírni alul, meg a tetejét formázni!

A.ttila
 
Szia Szilvi!



Mint a legtöbb hínár, el van vízközt is (eregetik így is a gyökereiket)!
Szerintem hosszában az ágra kötözve, a végét lecsípve, a levéltöveknél hoz új hajtásokat, amik szépen felfelé nőnek!
Utána csak a gyökereket kell nyírni alul, meg a tetejét formázni!

A.ttila

Köszi A.ttila :) Nagyon érdekes ilyen formában ez a növény. Megfogta a fantáziámat egy majdani új elgondoláshoz :)
 
Back
Oldal tetejére