• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Little slice.

KisHuber

Főkertész
Sziasztok. Eddig még egy flakon víz sem volt két napnál tovább a szobámban úgyhogy nyitottam egy naplót első akvámnak.. Remélem majd elláttok mindenféle finom infóval XD.

Eddigi arzenálom:

Egy 41x22x27 méretű hajlított sarkú nano aqua. Csupán 24littyós. Lehet még megbánom XD.
Eheim Classic 250 Substract pro+kerámia gyűrűk.
Odyssea t5 compact 24w lámpa
Üveg lily spin kifolyó
Üveg befolyó
Nem túl sok de azért valami XD
Még ebben a hónapban pályázok egy oxyturbo reduktorra meg egy ADA difire.
No meg egy külső fűtőre. Habár még nem tudom hogy suvasztom be a szekrénybe.
Palack is necces lesz
A hardscape meg a növények listája már aránylag összeállt a fejemben de azért még képlékeny.
Majdnem kihagytam. ADA féle tápokkal fogom megadni a napi törődést kis apró szelet természetemnek. 2ba522639dd07c5c15c8db9980d74e72.jpga8dbf2dce2337c44336e3d376b882ed3.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Szia!
Jó lesz ez!(y)
A technikát ügyesen összeválogattad!
A fűtés nem biztos, hogy kell, Ody lámpa ilyen közelről melegíti a a vizet rendesen. (Majd kitapasztalod).;)
Köves, fás esetleg "vegyes" berendezést gondoltál?
Algamentest kívánok!:)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Jó lesz ez!(y)
A technikát ügyesen összeválogattad!
A fűtés nem biztos, hogy kell, Ody lámpa ilyen közelről melegíti a a vizet rendesen. (Majd kitapasztalod).;)
Köves, fás esetleg vegyes berendezést gondoltál?
Algamentest kívánok!:)
Köszönöm.. Július óta rakosgatom össze a cuccokat hozzá úgyhogy volt időm átgondolni XD. Szerencsére rengeteg infót találtam hála a fórumnak és persze nektek..
Egy natur stílusu aqvát szándékozok összehozni. Sötét amazoniai talajt indiai megkövesedett fát és vasfát szeretnék összehozni valahogy egy kupacba.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Köszönöm.. Július óta rakosgatom össze a cuccokat hozzá úgyhogy volt időm átgondolni XD. Szerencsére rengeteg infót találtam hála a fórumnak és persze nektek..
Egy natur stílusu aqvát szándékozok összehozni. Sötét amazoniai talajt indiai megkövesedett fát és vasfát szeretnék összehozni valahogy egy kupacba.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
Jah meg a lámpát függeszteni szeretném kb 10centire a víz felszíntől úgyhogy sanszos hogy kelleni fog az a fűtés..

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Szia!

Nagyon jó kis szekrény. Sok sikert hozzá!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Megérkezett a reduktor meg a diffi is.. Jövő héten meglesz a külső fűtő is. Már csak a palack hiányzik a technikából. Egy lindés 5kg-os co2 palackot tervezek bérelni..

Armatura függesztést akarom még megoldani valahogy.. Így rá ültetve az akváriumra nem valami tuti a hardscape miatt amit tervezek.. Meg a karbantartásnál sem túl előnyös.

Erősen vacilálok az ADA tápok és a GA wellness között.. Azért a matek nem mindegy..

A külső fűtő csak úgy férne el ha megtekerném egyszer a nyomó ágat.. Az gáz szerintetek?

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Megérkezett a reduktor meg a diffi is.. Jövő héten meglesz a külső fűtő is. Már csak a palack hiányzik a technikából. Egy lindés 5kg-os co2 palackot tervezek bérelni..

Armatura függesztést akarom még megoldani valahogy.. Így rá ültetve az akváriumra nem valami tuti a hardscape miatt amit tervezek.. Meg a karbantartásnál sem túl előnyös.

Erősen vacilálok az ADA tápok és a GA wellness között.. Azért a matek nem mindegy..

A külső fűtő csak úgy férne el ha megtekerném egyszer a nyomó ágat.. Az gáz szerintetek?

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről

Szia!

Én is Eheim Classic külső szűröt használok külső fűtővel. Kettő 180 fokos "hajtással" éri el a szűrőcső a fűtőt egy pár ilyennel megtámogatva:
https://greenaqua.hu/hu/eheim-tomlohuvely-12-16.html
1,5 éve gond nélkül megy.

Függesztéshez fali polc konzolt használok, ami a bútor hátoldalára van felfogatva.
Nem is néz ki sza.ul (bár ez erősen szubjektív) és a legolcsóbb felfüggesztés, ha plafonról nem megoldható a lógás.
Szükség esetén csinálok fotót.

Üdv,
Verhó
 
Szia!

Én is Eheim Classic külső szűröt használok külső fűtővel. Kettő 180 fokos "hajtással" éri el a szűrőcső a fűtőt egy pár ilyennel megtámogatva:
https://greenaqua.hu/hu/eheim-tomlohuvely-12-16.html
1,5 éve gond nélkül megy.

Függesztéshez fali polc konzolt használok, ami a bútor hátoldalára van felfogatva.
Nem is néz ki sza.ul (bár ez erősen szubjektív) és a legolcsóbb felfüggesztés, ha plafonról nem megoldható a lógás.
Szükség esetén csinálok fotót.

Üdv,
Verhó
Szia. Köszönöm az infót. Az szuper lenne ha tudnál dobni róla fotót. Minden megoldás érdekel. Ilyen króm csőváz rendszereket nézegettem hogy abból kéne faragnom valamit.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Szia. Köszönöm az infót. Az szuper lenne ha tudnál dobni róla fotót. Minden megoldás érdekel. Ilyen króm csőváz rendszereket nézegettem hogy abból kéne faragnom valamit.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
Szia!
Fűtő:
 

Attachments

  • 20171125_160545.jpg
    20171125_160545.jpg
    167.1 KB · Megtekintések: 4
Így a fém nem ér hozzá az akváriumhoz.
Ötletes.. Valami hasonlóra gondoltam én is. Csak csőből végig. Abban talán a vezetéket is el tudnám vezetni. Árban az sem veszélyes.. Olyan 6000ből lenne meg kb..

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Megérkezett a külső fűtő. Sokkal nagyobb mint vártam.. Nem volt egyszerű besuvasztani.. Meg kellett kevernem a dolgokat rendesen.. Épp hogy be tudom csukni a bútor ajtaját.. Csak remélni tudom hogy az 5kg os palack meg a reduktor el fog férni.. XDXD adf59008e126e3a01499c8ad435bfd0a.jpgd58108e22dbd2b5d8ab5701f0775ec2f.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Ez a végső verzió?
(A kimenőt közelebb lehet vinni a fűtőhöz - kevesebb cső + kisebb visszahajlás - a szűrőfej falhoz való elforgatásával.
Ezen a szűrőn működik.)
 
Ez a végső verzió?
(A kimenőt közelebb lehet vinni a fűtőhöz - kevesebb cső + kisebb visszahajlás - a szűrőfej falhoz való elforgatásával.
Ezen a szűrőn működik.)
Először úgy próbáltam. Nagyon megtört a cső.. Igazából nincs ennyi hely csak kijjebb húztam a szűrőt hogy lásd hogy mennek a csövek..

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Back
Oldal tetejére