• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Little rainforest

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Elég sokáig üresen állt az akvárium a költözés után, hiába hoztam el kb 100 kg Seiryu követ nem akart összeállni a dolog és annyira nem is hiányzott a heti vízcsere és a vízben nyúlkálás már, hogy gyorsan építsek valamit. Nyár elején (?) amikor Tomi megcsinálta az otthoni viváriumot én is eldöntöttem, hogy most szárazon kertészkedek én is, mert valami zöld kell a szobába. A bolti OASE szett berendezésekor beszereztem a növényeket és a Japán túra után berendeztem az akváriumot. A technika egy részről adott volt, összességében csak egy booster pumpát kellett vennem az apróságokon kívül.

Akvárium: OASE HighLine 200 akvárium 90x50x50cm
Két okból cseréltem le a 90-es Optit, az egyik hogy fekete hátteret akartam, mert sokkal kontrasztosabb az egész, a másik hogy a hátsó kűrtőn fel tudtam vezetni a csöveket és így teljesen láthatatlan az egész.

Permetezés: GreenWorks booster pumpa és 4 db esőztető szórófej, fekete RO csövezés és feketére fújt RO fittingek.
8x4 mp

Világítás: Giesemann 4x39W, 4000K-es csövet kell még szereznem hogy szebb legyen a látvány

Talaj: alul agyaggranulátum, geotextil és Amazonia.

Növények: Fittonia albivenis (3 féle), Guzmánia, Bromélia, Tillandsia cyanea, törpe Orchidea, TM-reptiles Frog Moss, TM-reptiles moha, törpebors, Asparagus setaceus, pókpáfrány

Mióta teljesen lefedtem folpackkal majd üveglappal az akváriumot a növények sokkal szebbek, kb 3cm-en szellőzik az üveg ez elég ahhoz, hogy ne legyen párás az üveg.

Augusztus elején, ültetés után. Azóta pár virágzó növény kikerült mert túl színes volt az egész.
32218963378_5b15190f06_b.jpgFirst photo after planting by Daniel Szente, on Flickr
 
Jajj de csodaszep!:love: Es ebben is lesznek majd bekak, mint a Tomieban?

Köszi :)
Ha megtanulnak ők is fotoszintetizalni, akkor igen. :D Egyébként pont a karbantartás mentességét vesztené el az egész, ami miatt csinaltam. A kilógó fa miatt teljesen lezárni sem tudom a tetejét.
 
Utoljára módosított:
Köszi
Ha megtanulnak ők is fotoszintetizalni, akkor igen. :D Egyébként pont a karbantartás mentességét vesztené el az egész, ami miatt csinaltam. A kilógó fa miatt teljesen lezárni sem tudom a tetejét.
Azt hiszem azon a fan tenyleg kimasznanak. Sebaj, beka nelkul is gyonyoru.:)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Lepucolod az üveget, eligazgatod a növényeket, lecuccolsz az álvánnyal meg a géppel, beállítasz mindent, kapcsolnád be a gépet és szembesülsz vele, hogy le van merülve az akkumulátor. Priceless.
A mostani sorozat pont emiatt nélkülöz minden egyenességet és vízszintet.

Volt pár apróbb változás, került be egy orchidea, és két bromélia amik sorban hozzák a virágokat. A bal oldali Neoregélia két kis hajtást már hozott, a tillandsiáról is leválasztottam már egy sarjat. A fotón láttam én is, hogy a hátsó sor eléggé megnőtt, ebből nyírás lesz.
46356253265_254db20447_h.jpgVivarium by Daniel Szente, on Flickr
46356253155_318cb07288_h.jpgVivarium by Daniel Szente, on Flickr

A fittóniák továbbra is kedvencek.
46356253425_1205fdd66e_h.jpgFittona by Daniel Szente, on Flickr
46356253655_95c73e3254_h.jpgFittona by Daniel Szente, on Flickr
 
Azt szeretném kérdezni,hogy akkor valójában az akvárium le van fedve ès esőztető is ott figyel az üvegen csak a kèpek kedvèèrt van leszedve minden?
Csak mert tetszik az,hogy felül nyitott a dolog. Illetve akkor belső venti nem is kell,hogy keringesse bent a levegőt?
 
Azt szeretném kérdezni,hogy akkor valójában az akvárium le van fedve ès esőztető is ott figyel az üvegen csak a kèpek kedvèèrt van leszedve minden?
Csak mert tetszik az,hogy felül nyitott a dolog. Illetve akkor belső venti nem is kell,hogy keringesse bent a levegőt?
Üveglappal van lefedve, illetve a szorofejek vannak rajta hosszában.
Mivel nálam nincs állat, ezért a tető nem fed teljesen is a venti sem kell.
 
Megnézem, szerintem ilyen nincs már. Amit a teljes fotón látsz abból tudok adni. :)
Az a baj, hogy kinagyítva sem látom igazán, mi van a paluban.

Nem tudom, mi az a salátafej, de ha úgy gondolod, hogy bírná a Terrát, akkor egy csipetnyit kérek abból.
Névtelen.png
 
Az a baj, hogy kinagyítva sem látom igazán, mi van a paluban.

Nem tudom, mi az a salátafej, de ha úgy gondolod, hogy bírná a Terrát, akkor egy csipetnyit kérek abból.
View attachment 168769
Haraszt féle, szerintem bírja.
 
Back
Oldal tetejére