1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Paludárium Little rainforest

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: inadsz, téma nyitása: Nov 28, 2018.

1. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Elég sokáig üresen állt az akvárium a költözés után, hiába hoztam el kb 100 kg Seiryu követ nem akart összeállni a dolog és annyira nem is hiányzott a heti vízcsere és a vízben nyúlkálás már, hogy gyorsan építsek valamit. Nyár elején (?) amikor Tomi megcsinálta az otthoni viváriumot én is eldöntöttem, hogy most szárazon kertészkedek én is, mert valami zöld kell a szobába. A bolti OASE szett berendezésekor beszereztem a növényeket és a Japán túra után berendeztem az akváriumot. A technika egy részről adott volt, összességében csak egy booster pumpát kellett vennem az apróságokon kívül.

Akvárium: OASE HighLine 200 akvárium 90x50x50cm
    Két okból cseréltem le a 90-es Optit, az egyik hogy fekete hátteret akartam, mert sokkal kontrasztosabb az egész, a másik hogy a hátsó kűrtőn fel tudtam vezetni a csöveket és így teljesen láthatatlan az egész.

Permetezés: GreenWorks booster pumpa és 4 db esőztető szórófej, fekete RO csövezés és feketére fújt RO fittingek.
    8x4 mp

Világítás: Giesemann 4x39W, 4000K-es csövet kell még szereznem hogy szebb legyen a látvány

Talaj: alul agyaggranulátum, geotextil és Amazonia.

Növények: Fittonia albivenis (3 féle), Guzmánia, Bromélia, Tillandsia cyanea, törpe Orchidea, TM-reptiles Frog Moss, TM-reptiles moha, törpebors, Asparagus setaceus, pókpáfrány

Mióta teljesen lefedtem folpackkal majd üveglappal az akváriumot a növények sokkal szebbek, kb 3cm-en szellőzik az üveg ez elég ahhoz, hogy ne legyen párás az üveg.

Augusztus elején, ültetés után. Azóta pár virágzó növény kikerült mert túl színes volt az egész.
    32218963378_5b15190f06_b. First photo after planting by Daniel Szente, on Flickr

2. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Evil79, Szépe Kálmán, ZaCK és 18 mások kedvelik ezt.
  3. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Ez pedig most a kedvenc fotóm. Klikk a linkre az eredetiért, a fórum nem barátja a felbontásnak :)
    46040034912_7cb909e4db_k. Vivarium by Daniel Szente, on Flickr

4. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,700
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Map
    Nagyon szuper!!!!

inadsz kedveli.
  5. Zuzmi
    Épp nem fórumozik ...

Zuzmi VIP kertész

Tag:
    Szept 8, 2017
    Kedvelik:
    3,891
    Hely:
    Százhalombatta
    Jajj de csodaszep!:love: Es ebben is lesznek majd bekak, mint a Tomieban?

ZaCK és inadsz kedvelik.
  6. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Köszi :)
    Ha megtanulnak ők is fotoszintetizalni, akkor igen. :D Egyébként pont a karbantartás mentességét vesztené el az egész, ami miatt csinaltam. A kilógó fa miatt teljesen lezárni sem tudom a tetejét.

Utoljára módosított: Nov 28, 2018
    Meskó kedveli.
  7. Zuzmi
    Épp nem fórumozik ...

Zuzmi VIP kertész

Tag:
    Szept 8, 2017
    Kedvelik:
    3,891
    Hely:
    Százhalombatta
    Azt hiszem azon a fan tenyleg kimasznanak. Sebaj, beka nelkul is gyonyoru.:)

Utoljára módosított moderátor által: Nov 28, 2018
    star67 és inadsz kedvelik.
  8. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Csinaltam egy képet az esozteto rendszerrol. Lehetne kulturaltabb, de ez volt :)
    b2ba3ab2c11c2c5bc5b5e3a05d7145b0.

Evil79, AqSanyi, DávidHorváth és 13 mások kedvelik ezt.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése