• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lisszabon: ami a Forests Underwater után van..

@matrai kolléga ajánlásával mi is megtekintettük az Alfama-t. Nem bántuk meg.... ;)
Az egyik eldugott sikátorban olyan éttermet találtunk, amit évek múlva is emlegetni fogunk. Fantasztikusan jól főztek!
Már épp sötétedés előtt értünk oda, de pár képet még sikerült csattintani az óvárosról.

33208980316_3352967fe4_b.jpg409 by Néder Attila, on Flickr

33208999216_9e25b7bafa_b.jpg400 by Néder Attila, on Flickr

33122167481_880548a3fd_b.jpg401 by Néder Attila, on Flickr

32867486900_a340792cff_b.jpg403 by Néder Attila, on Flickr

32867486120_78a1bdb750_b.jpg405 by Néder Attila, on Flickr

Mi március 2.-án voltunk... ez meg itten narancs kérem... :)

32867484190_b78ef542cd_b.jpg408 by Néder Attila, on Flickr

Érdekes módon ezt a környéket egy kiöregedő szegényebb réteg lakja a maga diszkrét bájával.

32867481360_c0d70cba81_b.jpg410 by Néder Attila, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Mi egy kicsit másfelé jártunk.
Mivel a kiruccanásunk végén értünk Lisszabonba, ezért már kellőképpen fáradtak voltunk.
Az AKVÁRIUM megtekintését követően már csak hűtőmágnest kellett keresnünk, amit a tengerparton terveztünk megvásárolni.
Nem voltunk top formában, így nem tájékozódtunk, hogy mit merre találunk, hát elindultunk gyalog jobbra, mert a térkép szerint arra volt a régi belváros.
Egy óra múlva már éreztük, hogy nem jól döntöttünk.
A kikötők, elhagyott raktárak után felkanyarodtunk az óceántól.
Kissé kihalt volt a hely, de nem aggódtunk mert volt bőven időnk a repülőgép indulásáig (akkor még).

Itt még kulturált utcák voltak:
IMG_2654.JPG
Titkos kert egy régi laktanyával szemben:
IMG_2656.JPG IMG_2655.JPG
Ekkor már elővettük a mobilt a GPS-sel, mert nem találkoztunk egy ideje fehér emberrel, akitől megkérdezhettük volna merre van a metró:
IMG_2660.JPG
A helyzet fokozódott:
IMG_2663.JPG
... és így tovább...:
IMG_2664.JPG
Azért a végére megtaláltuk amit kerestünk, lett hűtőmágnes és az óriások metrócsarnokából utaztunk a reptérre (metróállomás gigantea):
IMG_2666.JPG

A végén még azért volt egy kis izgalom, mert a reptéren 15 perccel kapuzárás előtt jöttünk rá hogy az A terminálban vagyunk és a B-ben kellett volna lennünk :eek: (gyanús volt hogy nem látunk idegeskedő, szaladgáló magyarokat. akik kérdezgetik egymástól, hogy mért nincs kiírva melyik kapunál kell beszállni!).
Még azért az utolsó percben beestünk.
Szóval biztos szép Lisszabon, talán majd egyszer megnézzük azt az oldalát is!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Úgy látszik, még mindig nem reklámoztam eleget a google képkeresőjét ;) :)
Persze azért az is jól jön, ha valaki csípőből vágja az ilyet... ugye @Pecás?
Köszönöm, új dimenziók nyíltak meg most előttem.:) Soha sem tudtam miképp kell ezt csinálni, sőt azt hittem a képkeresővel csak azt a konkrét képet lehet megtalálni, az eredeti környezetében.(y)
 
Persze azért az is jól jön, ha valaki csípőből vágja az ilyet... ugye @Pecás?
ühüm:)
mondjuk én a google-be valami olyasmit írtam be, hogy Portugália gombafajták (vagy fordítva), aztán belenéztem a képek közé és rámkacsintott valami gyanúsan ismerős kép...:woot:
amúgy Gergő az alkalmazás nekem is új:), ígérem, fogom használni;)
OFF vége;)
 
ühüm:)
mondjuk én a google-be valami olyasmit írtam be, hogy Portugália gombafajták (vagy fordítva), aztán belenéztem a képek közé és rámkacsintott valami gyanúsan ismerős kép...:woot:
amúgy Gergő az alkalmazás nekem is új:), ígérem, fogom használni;)
OFF vége;)
Lehet, félreérthető voltam. A "csípőből vágja" alatt azt értettem, hogy simán feltételeztem rólad, hogy elég volt ránézned a képre... :)
 
Sziasztok!

Norbi már leírta, amit Lisszabonról tudni lehet, én csak néhány fotóval szeretnék nektek kedveskedni.
Mi két napot töltöttünk ott, de két gyerkőccel azért kicsit nehezebb az egész napos városjárás...bár egész jól viselték.
Aztán továbbutaztunk Albufeira-ba, most itt vagyunk még.
Jöjjenek akkor a képek:
Egy botanikus kert Belém városrészben...
110F8DC7-4A9E-4A5A-A4CF-36D6A4559E0C.jpeg
2AB0B45D-84B1-4250-BBD1-1DA54C35BB42.jpeg
038AD68C-F4F9-4469-8E7F-D0E4F6FDF645.jpeg
 
Back
Oldal tetejére