• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lipóciai Dzsungel

Nem sértő. Heti egyszer rámérek. Ha nem cseppteszt akkor mi?😁
Én is csepptesztet használok, de pl. nekem a foszfát 1.2 körül van, ami színben már piros a skálán, mégsincs gond. Ezért írtam, hogy a szín nem mérvadó.
Amúgy én is 1X mérek vízcsere előtt ;)
 
Én is csepptesztet használok, de pl. nekem a foszfát 1.2 körül van, ami színben már piros a skálán, mégsincs gond. Ezért írtam, hogy a szín nem mérvadó.
Amúgy én is 1X mérek vízcsere előtt ;)
Ha arányban van a nitráttal akkor nincs gond.
Bár foszfáttal nem nagyon kell 1 mg/l fölé menni. Viszont ha működik, akkor természetesen nem kell a papírforma. 😀
Nekem a nitráttal van bajom. 20 db nano hallal és napi macro+nitrát adagolással sem megy a cseppteszt szerint 3 mg fölé. A csíkteszt viszont 10-15 mg/l mutat. Amit látok annak hiszek, mert szőr algám van es az bizony tápanyag hiány/arányra vall.
 
Nagyon hangulatos, dzsungeles kocka, baromi szép low-tech, grat!
Nincs kedved esetleg egy növény listát feldobni, úgy tűnik minden szépen üzemel nálad. (?)
Köszönöm! Lesz egy kis időm összeírom.
Elég jó kondícióban vannak a növények. A kakukktojás egyedül a japonica, ami kérdéses hogy maradhat-e. Némi szőr alga azért akad itt-ott. A tüneti kezelők dolgoznak rajta. Én meg a tápozás finomhangolásán. 😀
 
Na az a nagy helyzet hogy valamit nagyon nem értek. Július 19.-én bekerült az aksiba 10 db kb 0.8-1 centis növendék garnéla. Volt pár db elhullás. A napokban 6db-ot számoltam össze. Erre tegnap mit látok? Egyenlőre 3 db 3-4mm-es red sakurák matatnak hol itt hol ott. Erre valaki? Én úgy tudom hogy kb 4 hónapos korukra lesznek ivarérettek a garnélák. És most találtam 3 db akkoát mint amikor telepítettem őket Júlisusban....🥺
A többiek kb 2 centisek.
 

Attachments

  • DD38B090-B85C-4E76-A6F1-D53FB6E1CCD3.jpeg
    DD38B090-B85C-4E76-A6F1-D53FB6E1CCD3.jpeg
    299.1 KB · Megtekintések: 69
  • 2BBF3183-C686-4DBF-BDCF-AC491929FF52.jpeg
    2BBF3183-C686-4DBF-BDCF-AC491929FF52.jpeg
    283.3 KB · Megtekintések: 90
Megvolt a heti vízcsere. A tápozást még gyakorlom. Növekedés van, alga van. Talán a halak száma fohyatkozott 20 db-tól 17-re. Etetésnél csináltam egy fotót, csak úgy tudtam megszámolni a fürgeségeket. A világítási időt emeltem 8-ról 10 órára, és itt-ott látható hogy bubiznak a növények.
Küzdelem folytatódik. 😀
 
Amikor bemész a GA-ba egy doboz haltápért, és egy üveg csecsebecsével térsz haza...😀
Viszont ultra hasznos a cucc! Elsőre anyázós a beállítás, nagyon finoman kell hangolni, mert olyan érzékeny mint a Női comb. De ha ezzel megvagy, teszi a dolgát ahogy kell. Egy rácsot még valahogy aplikálok rá, mielőtt valamelyik élőlényem megnézné mi újság van a szűrőben.
A kosár szárából is vágok egy centit, túl hosszúnak találom, úgy már biztos nem szív fals levegőt.
A Tetra Pro colour tápról csak annyit, pezsgett a víz úgy falták.
Végezetül lehet hogy elcsábulok és veszek egy élesztős Co cumót, még jó hogy most éppen elfogyott. 🤣
 

Attachments

  • C224FC06-9775-42BA-AE5D-DA4683A9A4CE.jpeg
    C224FC06-9775-42BA-AE5D-DA4683A9A4CE.jpeg
    353.3 KB · Megtekintések: 78
Csini nagyon. Szerintem hagyd az élesztős gányolást, ruházz be egyszer egy nagy nyomású rendszerre, imádni fogod. Szokott lenni itt fórumon eladó szett, nem egy őrült összeg. Én anno túl voltam mindenféle Co2-s ügyeskedésen, és végül a nagynyomású megvétele után nem is értettem minek húztam az időt.
 
Csini nagyon. Szerintem hagyd az élesztős gányolást, ruházz be egyszer egy nagy nyomású rendszerre, imádni fogod. Szokott lenni itt fórumon eladó szett, nem egy őrült összeg. Én anno túl voltam mindenféle Co2-s ügyeskedésen, és végül a nagynyomású megvétele után nem is értettem minek húztam az időt.
Ez van mindig ha betérek a GA-ba. Meglátom az üde színpompás növényeket, és beidul a vezérhangya. Aztán ha hazajövök gyorsan elhesegetem a gondolatot....Aztán megint megyek....😀 Ismerem magam... Pedig megfogadtam hogy maradok Low, ott is el lehet érni szép eredményeket. Azért gondoltam egy olcsó, egyszerű megoldásra gyakorlásnak megteszi. Egyenlőre még a tápozást sem sikerült belőnöm. Az nekem a nagy mumusom. És egy komolyabb Co2 rendszerhez, komolytalan a világítás. Épp hogy a Low alján ketyeg.
Véleményem szerint, egy Co2-vel üzemeltetett akvárium már Mid kategória. De nem akarok vitaindító lenni. 😀
 
Ez van mindig ha betérek a GA-ba. Meglátom az üde színpompás növényeket, és beidul a vezérhangya. Aztán ha hazajövök gyorsan elhesegetem a gondolatot....Aztán megint megyek....😀 Ismerem magam... Pedig megfogadtam hogy maradok Low, ott is el lehet érni szép eredményeket. Azért gondoltam egy olcsó, egyszerű megoldásra gyakorlásnak megteszi. Egyenlőre még a tápozást sem sikerült belőnöm. Az nekem a nagy mumusom. És egy komolyabb Co2 rendszerhez, komolytalan a világítás. Épp hogy a Low alján ketyeg.
Véleményem szerint, egy Co2-vel üzemeltetett akvárium már Mid kategória. De nem akarok vitaindító lenni. 😀

Ameddig a takaród ér. Kevesebb fényhez akkor emelsz 10-15ppm-et. Sok növénynek már az is nagy előre lépés. Világítást meg bármikor ha veszel jobban rá tudsz nyitni a gázra. Persze lelked rajta, így is nagyon szép a kocka, de előbb utóbb mindig a nagynyomásúzás a vége, ha komolyan gondolja az ember.
 
Ameddig a takaród ér. Kevesebb fényhez akkor emelsz 10-15ppm-et. Sok növénynek már az is nagy előre lépés. Világítást meg bármikor ha veszel jobban rá tudsz nyitni a gázra. Persze lelked rajta, így is nagyon szép a kocka, de előbb utóbb mindig a nagynyomásúzás a vége, ha komolyan gondolja az ember.
Köszönöm!
Amivel elégedetlen vagyok az az előtéri Montecarlo, valahogy nehezen indul meg. És a blyxa, közel sincs olyan pompában mint amikor elhoztam. Ilyenkor IS elgondolkodom. De tudom mi lesz a vége. Szerintem Te is. 😁
 
Köszönöm!
Amivel elégedetlen vagyok az az előtéri Montecarlo, valahogy nehezen indul meg. És a blyxa, közel sincs olyan pompában mint amikor elhoztam. Ilyenkor IS elgondolkodom. De tudom mi lesz a vége. Szerintem Te is. 😁
Ne fogd vissza magad, én sem bántam meg!
 
Vízcsere, egy kis nyírás, alakítgatás. Skimmer “tuning”😀
Az ecset alga ha lassan is, de kezd visszavonulót fújni. Carbozni nem fogom, hadd dolgozzanak az erre hivatottak. A TF táp forgalmazója volt olyan kedves, és felajánlotta ha küldök vízmintát, azt aláveti egy átfogóbb és pontosabb vizsgálatnak. Kíváncsian várom az eredményeket, és annak függvényében próbáljuk belőni a továbbiakban az adagolást.
Gyanítja hogy döglött a teszt. Tettem egy próbát is kíváncsiságból, a teszt fiolába csepegtettem nitrátot, és az durván elszíneződött, szóval kétlem hogy a teszt lenne rossz. Meglátjuk.
Egyik buce bokrom virágzik, hogy legyen valami jó hír is. Boldogság. 😀
 

Attachments

  • 97CDC162-5823-44B7-BBD2-430C2C619274.jpeg
    97CDC162-5823-44B7-BBD2-430C2C619274.jpeg
    444.5 KB · Megtekintések: 55
  • 42FA3574-DFD9-4EE4-8704-B1E9A4EA5937.jpeg
    42FA3574-DFD9-4EE4-8704-B1E9A4EA5937.jpeg
    286.1 KB · Megtekintések: 47
  • 51DBEDFD-F5EE-4443-9D55-CC4CE5A9D1C4.jpeg
    51DBEDFD-F5EE-4443-9D55-CC4CE5A9D1C4.jpeg
    385.9 KB · Megtekintések: 71
Vízcsere, egy kis nyírás, alakítgatás. Skimmer “tuning”😀
Az ecset alga ha lassan is, de kezd visszavonulót fújni. Carbozni nem fogom, hadd dolgozzanak az erre hivatottak. A TF táp forgalmazója volt olyan kedves, és felajánlotta ha küldök vízmintát, azt aláveti egy átfogóbb és pontosabb vizsgálatnak. Kíváncsian várom az eredményeket, és annak függvényében próbáljuk belőni a továbbiakban az adagolást.
Gyanítja hogy döglött a teszt. Tettem egy próbát is kíváncsiságból, a teszt fiolába csepegtettem nitrátot, és az durván elszíneződött, szóval kétlem hogy a teszt lenne rossz. Meglátjuk.
Egyik buce bokrom virágzik, hogy legyen valami jó hír is. Boldogság. 😀
A vízminta elemzést remélem megosztod velünk is! 😉
 
Egy újabb fejfájás kommentár nélkül.
(Részlet)
Ezért bosszúból megtakarítom az üveg befolyót, hátha sikerül eltörnöm. 😁
 

Attachments

  • 69EC8B64-109D-443C-A788-EA32AC959FAD.jpeg
    69EC8B64-109D-443C-A788-EA32AC959FAD.jpeg
    299.9 KB · Megtekintések: 50
Amikor bemész a GA-ba egy doboz haltápért, és egy üveg csecsebecsével térsz haza...😀
Viszont ultra hasznos a cucc! Elsőre anyázós a beállítás, nagyon finoman kell hangolni, mert olyan érzékeny mint a Női comb. De ha ezzel megvagy, teszi a dolgát ahogy kell. Egy rácsot még valahogy aplikálok rá, mielőtt valamelyik élőlényem megnézné mi újság van a szűrőben.
A kosár szárából is vágok egy centit, túl hosszúnak találom, úgy már biztos nem szív fals levegőt.
A Tetra Pro colour tápról csak annyit, pezsgett a víz úgy falták.
Végezetül lehet hogy elcsábulok és veszek egy élesztős Co cumót, még jó hogy most éppen elfogyott. 🤣
Ne vágj le belőle, mert meg fogod bánni. Másfelől, elég rideg anyagból van, törik, mint a ropi. (kopp-kopp, nekem még nem.)
Óhatatlan, hogy biofilm rakódik a fogak közé, és máris fél centivel lejjebb van a kosár.
Nekem is ilyen van, és nagyon meg vagyok elégedve vele.
 
Back
Oldal tetejére