• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lipóciai Dzsungel

cs_z_

Főkertész
Nem sértő. Heti egyszer rámérek. Ha nem cseppteszt akkor mi?😁
Én is csepptesztet használok, de pl. nekem a foszfát 1.2 körül van, ami színben már piros a skálán, mégsincs gond. Ezért írtam, hogy a szín nem mérvadó.
Amúgy én is 1X mérek vízcsere előtt ;)

Nexus

Kertész szaki
Én is csepptesztet használok, de pl. nekem a foszfát 1.2 körül van, ami színben már piros a skálán, mégsincs gond. Ezért írtam, hogy a szín nem mérvadó.
Amúgy én is 1X mérek vízcsere előtt ;)
Ha arányban van a nitráttal akkor nincs gond.
Bár foszfáttal nem nagyon kell 1 mg/l fölé menni. Viszont ha működik, akkor természetesen nem kell a papírforma. 😀
Nekem a nitráttal van bajom. 20 db nano hallal és napi macro+nitrát adagolással sem megy a cseppteszt szerint 3 mg fölé. A csíkteszt viszont 10-15 mg/l mutat. Amit látok annak hiszek, mert szőr algám van es az bizony tápanyag hiány/arányra vall.

Nexus

Kertész szaki
Nagyon hangulatos, dzsungeles kocka, baromi szép low-tech, grat!
Nincs kedved esetleg egy növény listát feldobni, úgy tűnik minden szépen üzemel nálad. (?)
Köszönöm! Lesz egy kis időm összeírom.
Elég jó kondícióban vannak a növények. A kakukktojás egyedül a japonica, ami kérdéses hogy maradhat-e. Némi szőr alga azért akad itt-ott. A tüneti kezelők dolgoznak rajta. Én meg a tápozás finomhangolásán. 😀

Oldal tetejére