• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Limnophila aquatica

Tundrish

Nézelődő
Üdv mindenkinek!
Kérdés:
Az a helyzet ezzel a nagyon mutatós növénnyel,hogy ha elvágjuk a szárát,akkor mérgező nedveket bocsát ki,ami a halakra nézve nem túl szerencsés. Tehát gondolom ki kell venni mielőtt elvágjuk és kicsit lemosni a vágás helyét. De vajon mennyi ideig eregeti még a mérget? Mennyi az az idő ami után visszaültethető veszély nélkül? Van esetleg valakinek tapasztalata erről?
 
Az a helyzet, hogy áttúrtam a netet emiatt, de egyetlen utaláson kívül sehol nem találtam erről semmit. :ugeek: Gyakorlatilag minden akvarista gond nélkül használja. Szerintem ez téves infó (ha van róla linked a neten azt tedd közzé kérlek). Egyébként valóban léteznek mocsári/vízi növények amik toxikus anyagot bocsátanak ki pl. Hygrophila balsamica, de itt csak annyit javasolnak, hogy amíg víz alatti submers állapotúvá nem alakul, addig üres medencében érdemes nevelni. Utána nincs vele gond.
A Limnophila aquatica-t használhatod nyugodtan.
 
Nos,megtaláltam dr. Pénzes Bethen 1990-es kiadású könyvét a szekrényem aljában,(Az akvárium növényei),melyben azt írja,hogy " a növény érdekessége,hogy metszés után néhány percig toxikus vegyületet bocsát a vízbe,mely veszélyes lehet a halakra. A méreg a kopoltyúkon keresztül a véráramba jut és a szívet károsítja. Ezért a vízből kivett növényt a vágás helyén öblítsük bő langyos vízzel és a metszést az akváriumon kívül végezzük." Szóval így állunk,úgyhogy én inkább betartom ezt,de köszönöm a válaszod és hogy szántál rá időt. :thumbup: Inkább nem kockáztatok. Gondolom azért már a kilencvenes években nem lehettek olyan bugyuták a biológusok hogy ekkorát tévedjenek. Itt mégiscsak egy kimutatható anyagról van szó. Lehet hogy sokan metszik akváriumban gond nélkül,de hát ugye a cigi sem öl azonnal..
 
Back
Oldal tetejére