• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Limnobium laevigatum "Amazonasi békatutaj"

Kedvelem ezt a növény, csak rettentő karbantartásigényes. Egy hét alatt a földig ér a gyökere, szelektálni a kukába valókat, fonnyadó leveleit letépkedni.
Tudtok mondani valami hasonlót, aminek nem nő ennyire a gyökere, de azért van neki? Valamint elbírja, hogy néhány garnéla csimpaszkodik rajta.
 
Ez mitől lehet szerintetek? Minden más növényem szépen nő pl. pinnatifida, ranunculus inundatus, MC. EI szerint tápozok.
IMG_20210103_101307.jpg
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Az történt, hogy szépen gyarapodtak ezek a növények úgy, hogy csak ProFitot adagoltam a csapvízhez. Aztán elkezdtem a komplex tápozást (Green Aqua Macro-micro és Seachem Flourish Excel). Ezt követően még több "született" belőlük, de nagyon aprók, kicsi szárral. Eleinte tetszett, hogy elborítják a felszínt ezek az apróságok, és nem kell állandóan a gyökerüket vagdosni, de rájöttem, hogy annyira mégsem jó, mert könnyel lesüllyednek és macerás kezelni őket.
Hogy lehetne elérni, hogy ismét megnőjenek? Most néhány darab van van akváriumban, és egy külön üvegbe tettem párat, amit erősen tápozok és világítok, bár nem kifejezetten növényes lámpával, de itt is csak kicsik keletkeznek. Lehet-e vajon befolyásolni, hogy inkább méretben növekedjenek?
Előre is köszönöm az ötleteket, javaslatokat!
 
Korábban is elég sokan voltak, volt, hogy teljesen ellepték a felszínt, mégsem fialtak aprókat, mert ezek kigejezetten picik, olyanok, mintha békalencsék lennének.
Azért köszönöm az ötletet.
 
érdekes, mert nekem is össze vannak zsúfolva a fiam bettás nanójába és én még tápot sem adok nekik mégis úgy nőnek, hogy nem győzöm kiszedegetni őket... és nagyra nőnek!
 
érdekes, mert nekem is össze vannak zsúfolva a fiam bettás nanójába és én még tápot sem adok nekik mégis úgy nőnek, hogy nem győzöm kiszedegetni őket... és nagyra nőnek!
Akkor elképzelhető, hogy a tápozás megváltozása lehet az oka.
Köszönöm az infót.
 
Nekem a gyökerek is eltűntek. Ez is lehet tápanyag hiány?
Tápanyaghiány+ éhes garnélák. Szerintem. A földes, vízcsere nélküli dunsztosüvegben figyeltem meg. Nem tápoztam a vizet. A talaj meg csak egy ideig adott valamit, aztán leállt az úszó növények szaporodása is. Halkan jegyzem meg: a hazai békalencse előbb kipusztult mellette, úgyhogy brutál túlélő ez a növény.
 
Utoljára módosított:
Tápanyaghiány+ éhes garnélák. Szerintem. A földes, vízcsere nélküli dunsztosüvegben figyeltem meg. Nem tápoztam a vizet. A talaj meg csak egy ideig adott valamit, aztán leállt az úszó növények szaporodása is. Halkan jegyzem meg: a hazai békalencse előbb kipusztult mellette, úgyhogy brutál túlélő ez a növény.
Köszi már igyekszem többet adni a tápanyagokból.
 
Back
Oldal tetejére