• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Limnobium laevigatum "Amazonasi békatutaj"

A belinkelt leírásnak ha hinni lehet, akkor elég hatékonynak kellene lennie.
Ha azt nézem, hogy a növények "zöldjének" növekedését a nitrogén segíti, akkor megfelelően erős világítással működnie kell.
No de a mesterek majd referálnak;)
 
Lehet a nitrát szintem megszűnt :)?
Anno én is erre tippeltem, amikor az anubiasaim kb 1-2 levél/év "tempót" produkáltak. Az akkor nekem jó hír volt, mert az alsópolcos szűrőm jól dolgozott. Mondjuk egy négyzetméter szivacs és a vödörnyi homok a homokszűrőben azért csak tette a dolgát;)
 
Nem tudom olvassa-e még valaki ezt a topicot, de azért próbából feltennék egy-két kérdést.
Kb 2 hete van az akváriumban a növény, és szépen helyre is rázódott. Viszont a gyökerei többnek is nagyon hosszúak, és mintha a többi is nőne. Konkrétan van olyan, aminek már majdnem leér a talaj aljára a gyökere, ami azt jelenti hogy 25 cm körüli hossza van. Ez miért lehet? Mert elvileg nem kéne ilyen hosszúra nőnie nem? A másik pedig az, hogy a gyökeréből vajon vághatok? Van valakinek tapasztalata erről? Mert ha igen akkor végülis nemes egyszerűséggel a túl hosszúakat elvágom és kész.

A válaszokat előre is köszönöm :)
 
Nem tudom olvassa-e még valaki ezt a topicot, de azért próbából feltennék egy-két kérdést.
Kb 2 hete van az akváriumban a növény, és szépen helyre is rázódott. Viszont a gyökerei többnek is nagyon hosszúak, és mintha a többi is nőne. Konkrétan van olyan, aminek már majdnem leér a talaj aljára a gyökere, ami azt jelenti hogy 25 cm körüli hossza van. Ez miért lehet? Mert elvileg nem kéne ilyen hosszúra nőnie nem? A másik pedig az, hogy a gyökeréből vajon vághatok? Van valakinek tapasztalata erről? Mert ha igen akkor végülis nemes egyszerűséggel a túl hosszúakat elvágom és kész.

A válaszokat előre is köszönöm :)
Nyugodtan vághatod, észre se veszi majd...
 
Nyugodtan vághatod, észre se veszi majd...

Sajnos nekem mások a tapasztalataim....:( Én nyáron hirtelen felindulásból egy vízcsere alkalmával megnyírbáltam a gyökereit, mert már a talajban jártak és nagyon idegesített:( gyönyörűek voltak, még virágoztak is,viszont a nyírás után szépen kezdett sárgulni, barnulni a levele. Most ott járok, hogy egy ismerősömtől, akinek korábban adtam belőle, mert annyi volt, kérnem kellett tőle néhány egészséges növényt:(
 
Én meg vízcserekor ráöntöttem a vizet és egy darab élte túl. A többi szétrohadt :(. mióta erre figyelek már szaporodott is. Szóval csak óvatosan, elég kényeske.
 
Nekem egy 10 literes garnélásban volt, aminek 18 cm volt a brutto magassága, így szinte minden héten elérték az alját a gyökerek. Simán visszavágtam, nem volt vele gond soha, kb 4-5 cm-t hagytam meg.
 
Skacok, a hétvégi buli után valamelyik maradék növénnyel gyanús, hogy egy db hozzám is került:)
Mennyire fényigényes? Csak mert ha már van, jó lenne, ha maradna is. Mondjuk a gyökere nagyon kis nyüszöge, de majd :peeking:rá.
 
Skacok, a hétvégi buli után valamelyik maradék növénnyel gyanús, hogy egy db hozzám is került:)
Mennyire fényigényes? Csak mert ha már van, jó lenne, ha maradna is. Mondjuk a gyökere nagyon kis nyüszöge, de majd :peeking:rá.
A víz tetején úszik, az arcába kapja az összes fényt... :D
 
Skacok, a hétvégi buli után valamelyik maradék növénnyel gyanús, hogy egy db hozzám is került:)
A Matyi hozta az otthoni növényeivel, a vödörke tetjén úszott. Ezek szerint Neked is jutott az egyebek mellé...
 
Van valami speckó tépigénye (Profito megy bőven, meg Easy Carbo), illetve lágyvizezek, mennyire szereti?

Csak mert már egy ideje van ilyen növényem, de nem akart szaporodni, és lyukadnak ki a levelek - már tanácstalan vagyok, minden más él és virul. Most kaptam egy szép adag jól fejlett növénykét Dukenukem-től, remélem ezek már jól érzik majd magukat, de azért csak rákérdezek.

Lehet, hogy a csigák járnak rá és rágják meg? Elég sokat szoktam találni a limnobiumokon csimpaszkodva.
 
Akkor lehet, hogy a csiga lesz, bár nálam nem bántják.
Low tech-nek mondanám az akvámat, ahova került novemberben. Nagyon nehezen indult be, de az elmúlt 3-4 hétben úgy néz ki, kezdi megszeretni a helyét.
16096376956_a4fee4d2b4_b.jpg

Itt van a sarokban, kb nulla áramlás, nem sok fény, amióta a kép készült, kb másfélszer ennyien vannak. Az önkéntes emers HM is.
 
Nekem mindegyik akiban van,ha költöztettem egy újba,mindig megviselte,de pár hét után összekapta magát.Már a minimális carbot és tápot is meghálálja.ha jól már érzi magát,a gyökérvisszavágás nem gond.
 
Sziasztok!
A néhány hete beüzemelt akváriumomban (nem növényes) a békatutajok levelein barnás foltok, majd lyukak jeletek meg. Ennek következményeképpen a levelek szépen elrohadnak.
A növényeket hetente egyszer tápozom (Happy-Life HappyPlan). A víz hőmérséklete 25°C, keménysége 6 nk. Van ötletetek, hogy mi lehet a gondja? A fénycsövek a víz felszínétől 2-3 cm-re helyezkednek el. Lehet, hogy ez a távolság túl kevés neki?
Válaszaitokat előre is köszönöm,
Üdv., Lehel Gy.
 
Saját tapasztalatom:
Míg kevés halam volt és csak profitoval tápoztam kínlódott ez a növény. Mióta NO3 színtem is jó( kb 15-20mg/l) és mic mac napi tápozásom van azóta nem győzöm írtani . Mióta fénycsövet cseréltem még jobban beindult, 10cm-re van a világításom a vízfelszíntől. Szerintem lehet kevés nálad a táp mennyisége, (minősége).
 
Saját tapasztalatom:
Míg kevés halam volt és csak profitoval tápoztam kínlódott ez a növény. Mióta NO3 színtem is jó( kb 15-20mg/l) és mic mac napi tápozásom van azóta nem győzöm írtani . Mióta fénycsövet cseréltem még jobban beindult, 10cm-re van a világításom a vízfelszíntől. Szerintem lehet kevés nálad a táp mennyisége, (minősége).
Szia ZoleeG!
Az akvárium 450 literes jelenleg 55 db pontylazac, páncélosharcsa, törpesügér felállással. Ez a halmennyiség nem lenne elegendő a megfelelő nitrátszint eléréséhez?
Üdv., Lehel Gy.
 
Back
Oldal tetejére