• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lilaeopsis brasiliensis - Brazil mini kardfű

Köszi a segítséget ;) :thumbup:

Ha már itt vagyunk kicsit bedobnék én is némi infomorzsát a Micro Sword-ről, ahogyan az angol nyelvterületen nevezik.

Amano még a kezdetekben nem nagyon használta ezt a növényt, mert nem járt sikerrel vele. Valamikor akkor jött az áttörés, amikor az Amazonia talajokat megalkották. Ennek a növénynek rendkívűl tápanyagdús aljzat kell. Igazán csak akkor tud sűrű tömött gyepet alkotni. Ezt az infót Jeff az ADG-től is megerősítette.

Azóta már sok Amano akváriumban lehetett látni ilyen gyepet. Egész más hangulatot ad, mint egy parvula például.

Szóval ha próbálkoztok vele ágyazzatok alá rendesen. ;)
 
Én ilyet akartam az akiba, te letettem róla, mert azt írták többen, hogy lassan nő.
Aztán lehet, hogy kipróbálom, ugyan ez a hardscape csak más növények.
 
Nálam nagyon bevadult. Az első hónapban meg sem moccant, de azóta viszont teljes gőzzel terjeszkedik. Talán ez köszönhető az új világításnak is.
A HC között a semmiből bújnak elő az új hajtások, ha ilyen ütemben terjeszkedik a HC lehúzhatja a rolót :)
 
Köszönöm a moderációt!
Éreztem én is hogy nem jó helyre került, de ott volt róla szó hát leírtam. Még 1-2 tapasztalat a L. brasiliensis-ről. Az emlitett tarackszerű rízóma miatt folymatosan lazítja a talaj tetejét, a felső rétegben nem tudnak megállni az Aficana talaj leválló szemcséi, a gyökerek mellett szépen az alsó üvegre csúszík. Valóban a hatása teljesen más mit a parvulának, a parvula szönyege egy gondozott kerti gyephez vagy száraz domboldali legelőhöz hasonlítanám. A mini kardfű olyan mint kaszálás előtti mocsaras rét, kákamező.
Szóval ajánlom mindenkinek probálja ki, parvulaval már tele van a padlás :lol: ez teljesen más valóban.
Véleményem szerint megfelelően erős ( EI ) tápozás mellett a produkálja a kívánt hatást gyökértáp ( táptalaj ) nélkül is.
 
Véleményem szerint megfelelően erős ( EI ) tápozás mellett a produkálja a kívánt hatást gyökértáp ( táptalaj ) nélkül is.

Nálam semmilyen gyökértáp nincs, nem is volt, csak az amazonia, és láthatólag jól érzi magát.
 
Ide írok, ha már egyszer felhivták a figyelemet erre a topicra.
Ha megjelenik a Liaeposis levelein az alga - levélváltás idején elő fog fordulni- és már látszik hogy rizomák elindultak a talajban, bátra le kell nyirni a növényt ahogy ezt egy másik topicban írta Viktor is, csak nem 3-4 cm magassan hamen szinte tővig 1-1.5 cm magassan. Az első meginduló szub levelek persze hülyén fognak kinézni mivel elvágjátok azokat, de a kolonctól megszabaduló növény megfeleő táp mellett nagyon hamar újra sűrű pázsitot fog alkotni, és most már rővidebb levelekből mint az emers levélzet volt, nálam úgy 3-4 cm. Ezzel a brutális nyirásal teljesen eltüntetem az algát az akváriumból hiszen a levágott levelekkel együtt kidobtam. Természetesen ezzel együtt járt egy nagy víz csere 2X70 % egymást követő napon. Így sporák nagy része is repült + ezt követően bekerült kb. 50 db, garnéla és 3 oto. Szóval a gyepen most teljesen alga mentes.
 
pfg said:
Ide írok, ha már egyszer felhivták a figyelemet erre a topicra.
Ha megjelenik a Liaeposis levelein az alga - levélváltás idején elő fog fordulni- és már látszik hogy rizomák elindultak a talajban, bátra le kell nyirni a növényt ahogy ezt egy másik topicban írta Viktor is, csak nem 3-4 cm magassan hamen szinte tővig 1-1.5 cm magassan. Az első meginduló szub levelek persze hülyén fognak kinézni mivel elvágjátok azokat, de a kolonctól megszabaduló növény megfeleő táp mellett nagyon hamar újra sűrű pázsitot fog alkotni, és most már rővidebb levelekből mint az emers levélzet volt, nálam úgy 3-4 cm. Ezzel a brutális nyirásal teljesen eltüntetem az algát az akváriumból hiszen a levágott levelekkel együtt kidobtam. Természetesen ezzel együtt járt egy nagy víz csere 2X70 % egymást követő napon. Így sporák nagy része is repült + ezt követően bekerült kb. 50 db, garnéla és 3 oto. Szóval a gyepen most teljesen alga mentes.

Köszi a megerősítést, akkor így fogunk eljárni mi is. :thumbup: Ma 1 hetes egyébként az akvárium, de még nem látok az emers leveleken algát. Persze ez nem jelent semmit, de az új hajtások már indulnak.
 
Így fest a dolog jelenleg. Elérte a front üveget és szépen terjeszkedik a HC alatt.
100_2120.JPG

100_2119.JPG
 
AQViktor said:
Sziasztok!
Lehet egyáltalán nyírni?


Lehet nyírni csak nem kedveli, nehezebben tér magához mint más növény, de bátran nekieresztheted az ollót ,viszont csak akkor ha van értelme mert hosszú ideig gyönyörű gyepet alkot. Ha algásodik vagy ültetés után viszont célszerű.
 
Én tegnap vágtam tarra!!! (kb 1 cm a talajtól) Algásodás miatt.
Hát most várom a fejleményeket. Már szépen kezd az indáival terjeszkedni.
Most a türelem időszaka van... ;)

Persze jól alá is ágyaztam ahogyan kell! (ADA Amazonia+Tropica táptalaj)
Majd jelentkezem, ha lesz valami érdemleges jelentésem.
:wave:
 
Sziasztok. Egy könnyen kezelhető füvet kértem a boltban és ezt kaptam:) Elültettem szálanként közel egymáshoz. Valahol írták a fórumon, hogy nem kell sok fény, de itt meg olvasom ,hogy kell. Nekem napi 8 órát világít 7,2 W izzóval. Co2 nincs. Sajnos nincs keret erősebbre, mert alapvetően CPO rákoknak rendeztem be, de akartam pár könnyen kezelhető növényt. Nem volt eddig semmi gond vele, igazából komoly most sincs, de a fonálalga az aljára telepedett pár helyen, van pár elbarnult, elhullott levél, de nőnek is ki újak. Táptalaj van. Rakok fel pár képet. MI a tanácsotok? Ilyen felszereléssel világítással van- értelemé fenntartani és próbálkozni ,hogy megnő, vagy inkább szedjem ki valahogy. Ha ki kell akkor csak simán húzzam ki a talajból?

http://kepfeltoltes.hu/view/130929/f_1_www.kepfeltoltes.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/view/130929/f_2_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Sziasztok. Egy könnyen kezelhető füvet kértem a boltban és ezt kaptam:) Elültettem szálanként közel egymáshoz. Valahol írták a fórumon, hogy nem kell sok fény, de itt meg olvasom ,hogy kell. Nekem napi 8 órát világít 7,2 W izzóval. Co2 nincs. Sajnos nincs keret erősebbre, mert alapvetően CPO rákoknak rendeztem be, de akartam pár könnyen kezelhető növényt. Nem volt eddig semmi gond vele, igazából komoly most sincs, de a fonálalga az aljára telepedett pár helyen, van pár elbarnult, elhullott levél, de nőnek is ki újak. Táptalaj van. Rakok fel pár képet. MI a tanácsotok? Ilyen felszereléssel világítással van- értelemé fenntartani és próbálkozni ,hogy megnő, vagy inkább szedjem ki valahogy. Ha ki kell akkor csak simán húzzam ki a talajból?

http://kepfeltoltes.hu/view/130929/f_1_www.kepfeltoltes.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/view/130929/f_2_www.kepfeltoltes.hu_.png
Viszonylag kevés fényen is életben marad, sőt némi növekedésre is képes. De ha nincs rendes fényed, előbb nő szakállad mint gyeped.
 
Egyelőre sajnos nem lesz erősebb fény, így meg lehet csak fonnyadozni fog és szennyezi a vizet? Gondolkodom a kitelepítéséről és inkább egy másik anubias nanat rakok előre. Mert így szép nem lesz sajnos az biztos. Talán ha easy carbot adagolok a vízhez az segít?
 
Egyelőre sajnos nem lesz erősebb fény, így meg lehet csak fonnyadozni fog és szennyezi a vizet? Gondolkodom a kitelepítéséről és inkább egy másik anubias nanat rakok előre. Mert így szép nem lesz sajnos az biztos. Talán ha easy carbot adagolok a vízhez az segít?
Ha zselés volt akkor valószínűleg csak az átalakulás miatt algásodik. Egyébként kevés fénnyel tényleg roppant lassan nő.
 
Ilyen vattaszerű anyagban volt, jól ki kellett kapirgálnom belőle. Az easy carbot mindenképp szeretném kipróbálni, talán a növekedésben is segít valamit.
 
Brasiliensisnek no taptalaj kell. Carbotol nem hiszem hogy gyorsabban none. A noveny igenytelen, de reszedrol rengeteg turelemre lesz szukseg az eredmebyhsz
 
Van alatta táptalaj, akkor ez nagy gond? Igazából fonálalga van a vízben a füvek alatt, de bukkanak elő kis hajtások, de barnulnak is el azért. Pl maláj tornyos csiga megeszi az elhullott levéldarabokat, fűdarabokat? Nem mondanám elalgásodottnak az akváriumot, de a fonálalga mindig ott van a szűrő rácsain, meg a vasfán egy kis helyen a fehéres takonyszerű alga. Sehol sem burjánzik, nem lepett el semmit, csak itt ott felbukkan. Easy carbót pl érdemes ilyen helyzetben használni, könnyebben visszaszorítja? 31 l mennyit adagoljak?
 
Back
Oldal tetejére