• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lightroom és Photoshop tréning akvárium fotózáshoz

Frissítettem a BEJEGYZÉST, meg a videó elérhetőségét, pár napig újra letölthető. Legközelebb (most!) tessék szemfülesebbnek lenni és lecsapni rá, legutóbb is jeleztem, hogy nem lesz fent sokáig és töltsétek le, érdekes módon most még sincs meg senkinek? :confused:
 
Frissítettem a BEJEGYZÉST, meg a videó elérhetőségét, pár napig újra letölthető. Legközelebb (most!) tessék szemfülesebbnek lenni és lecsapni rá, legutóbb is jeleztem, hogy nem lesz fent sokáig és töltsétek le, érdekes módon most még sincs meg senkinek? :confused:
köszi-köszi, már szedem is le.
 
Frissítettem a BEJEGYZÉST, meg a videó elérhetőségét, pár napig újra letölthető. Legközelebb (most!) tessék szemfülesebbnek lenni és lecsapni rá, legutóbb is jeleztem, hogy nem lesz fent sokáig és töltsétek le, érdekes módon most még sincs meg senkinek? :confused:
Nekem meg van,én füles-szemes voltam. :D
 
Nekem nem volt meg.

Nem mindenki néz fel naponta többször a fórumra.

Hatásszünet...

Vagy várj, de, én pl. igen! :) :D
 
@viktorlantos Segítenél nekem egy kicsit kérlek? Nem a lightroom, hanem stream témában.
Próbálok én is a te módszeredhez hasonlóan képernyőt megosztani mással. OBS használatával próbálkozom. Viszont akármelyik szerverhez csatlakozom, minimum 10 másodpercet késik a stream. Értem, hogy ez miért van, de nem lehetne ezt a késést valahogy minimalizálni? Mondjuk 1-2 másodpercre? A gotomeet.me nem ugyanezen az elven működik? Esetleg kell valami spec dolog ennek használatához? (előfizetés vagy bármi, esetleg elég egy sima reg?) Mivel az előadásod alatt nem volt szóbeli hozzászólás (csak chat), nem tudom, hogy ott volt-e ilyen késés, vagy full élőben ment.
Köszi
 
@viktorlantos Segítenél nekem egy kicsit kérlek? Nem a lightroom, hanem stream témában.
Próbálok én is a te módszeredhez hasonlóan képernyőt megosztani mással. OBS használatával próbálkozom. Viszont akármelyik szerverhez csatlakozom, minimum 10 másodpercet késik a stream. Értem, hogy ez miért van, de nem lehetne ezt a késést valahogy minimalizálni? Mondjuk 1-2 másodpercre? A gotomeet.me nem ugyanezen az elven működik? Esetleg kell valami spec dolog ennek használatához? (előfizetés vagy bármi, esetleg elég egy sima reg?) Mivel az előadásod alatt nem volt szóbeli hozzászólás (csak chat), nem tudom, hogy ott volt-e ilyen késés, vagy full élőben ment.
Köszi

Huh de sok a kérdés :)

Gotomeet.me valós időben ment. Ahogy láttam a streamet kicsit butította. Az én oldalamon studio minőségű hangból azért a felvétel alapján elég tömörített dolog ment.
Itt is volt lehetőség keresztbe beszélni, csak nagy részben ki volt kapcsolva. Volt is egy troll menet közben (azóta sem tudom honnan jött :) )
Szóval itt tömörítéssel trükközik a cég, de 50 emberig egész jól használható. Képernyő megosztásra. Képfrissítés valami 12fps vagy kevesebb. Vidire így nem jó.

Live stream videó konfi stb-nél más a helyzet. És szolgáltató és helyi technika függő, hogy mennyi a késés.
A GA streamekre egy spec fizetős szoftver vettünk. Kellett egy új hálózat is dedikáltan erre. A mikrofonok és telók is késnek sokat.
Ott pl vettünk egy spec rádiós mikroportot hogy csökkentsünk a késésen ami 1-2 secnél több volt, de már zavart.

Sokat lehet tökölni, de minnél jobban belemész annál komolyabb invesztálást kíván.

A lightroomhoz simán lenyomtam egy trialt, mivel nem rendszeres az adás. Ha 1x kell, akkor neked is jó lehet a próba verzió.
Arra figyelni kell, hogy nálam elbontott menet közben. Ezért lett hirtelen vége. Lehet a trial miatt.
 
Asszem értem, köszi. Egyelőre egy alkalomra kellene, legalábbis hogy tényleg élő legyen (én is lightroomot/képernyőképet streamelnék). Vagyis vagy a gotomeeten élek az ingyenes kipróbálási lehetőséggel, vagy keresek másik olyan csatornát, ahol be tudom állítani a lehető legkevesebb fps-t a késés minimalizálása érdekében, hogy kisebb legyen a pufferelés. Most megnéztem, a youtube live-ja is tud kicsit redukálni ezen, kizárva azzal a DVR-t, és a >1440p videókat. Így már "csak" 5-6 sec a késés, ha jól látom. Lehet, hogy kipróbálom a gotomeet trialt én is, 2 órába én is bele fogok férni, ha valóban azért bontotta is a kapcsolatot..
 
Utoljára módosított:
Béla versenyfotójában segítenék, de ő nem tudja, hogy mennyire sok lehetőség van, az elképzeléseink meg eltérnek egymástól. De természetesen szeretném, ha nem az én ízlésem lenne a mérvadó, hanem az övé. Ráadásul mire megcsinálnék egy-egy fotót, már újabb képeket küld :) Arra akarom rábírni, hogy én beállítom a dolgokat, ő meg mondja rá egy-egy változtatásnál, hogy úgy a jó - ehhez kellene az élő kapcsolat. Ez így sokkal egyszerűbb lenne, mintsem millió variációt küldözgetni egymásnak.
 
Erre lehet egy skype screen sharing megoldas is mehet talan. De mar reg hasznaltam igy. Erdemss lenne megnezni hogy vagy igy vagy remote kapcsolatban mutogatni. A gotomeetingnek sok resztvevonel van ertelme. Youtubenal nincs interakcio csak chat talan
 
Elkészítettem a képet a fenti videó kapcsán IAPLC-re de a végeredmény a JPG-n színtelen lett.

Kis háttérszín meg a beégett részek javítása aztán átadtam PS-nek a képet lightroomból.
2 lehetőséget ajánlott fel lightroom konvertálja és azt adja át vagy a raw-ot. Mindkettőt kipróbáltam és mind a lightroom mind a PS gyönyörű képet mutat. De a lementett jpeg mintha mínusz 50%-os szaturációja lenne csak halvány pasztel színeket tartalmaz. Tudja valaki ez mitől lehet?

RGB a végeredmény meg a kiindulás is.
 
Próbáld meg talán azt, hogy a Profilt sRGB-re állítod, ha netán AdobeRGB az alapértelmezett. Ha a weboldal vagy képnézegető nem tudja kezelni az AdobeRGB-t, akkor láthatod talán fakónak a színeket. Csak egy tipp.
 
Lightroomban ne pro photo legyen a default szinkezeles. Utolag ps-ben convert to profile vagy valami ilyesmi a funkcio neve.

A win kepkezeloje nem tudja a profoto-t kezelni alapbol. Ez egy gazdagabb szinpaletta. Ezert latod szintelennek.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére