• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LICAH LDP led világítások

Domgor

Nézelődő
Sziasztok! Újrakezdőként (kb. 10+ év kihagyás után) tervezek egy új akvárium indítást otthonunkban. Az akvakertészet számomra még ismeretlen, de nagyon vonzó ága az akvarisztikának. Próbálok sokat olvasni, tanulni, bepótolni amiről lemaradtam az elmúlt évek során. Az egyik dolog ami rengeteget fejlődött, változott az a világítás technikai lehetőségei. Abban biztos vagyok, hogy LED világítást szeretnék. A sok nézelődés, olvasás közben akadtam rá a LICAH gyártmányú LDP családra. Itt különböző méretek vannak (én személy szerint egy LDP-1500 felé kacsingatok). Kíváncsi lennék, hogy közületek bárkinek vannak-e tapasztalatai erről a típusról vagy a gyártóról. Bármilyen vélemény hasznos lehet!

Előre is köszönöm!
 
Szia!

Itt 3000 hozzászólás van a témában - szó szerint -, biztosan választ találsz:
 
Szia!

Itt 3000 hozzászólás van a témában - szó szerint -, biztosan választ találsz:
Kedves miles!

Hetek óta csak olvasgatok a fórumon. Nem mondom, hogy ebben a topicban mind a 2765 hozzászólást elolvastam, de jelentős részét igen. A keresőbe beírva a LICAH szót csak olyan találat jön be, ahol a LICAH 420/421-es öt csatornás vezérlőt említik. Ez logikus is mivel itt saját készítésű lámpákról folyik a beszélgetés, amihez kell nekik egy vezérlő. Én ugyan ennek a gyártónak a LDP lámpa családjáról kérdeztem. Ez nem DIY, ez komplett kész lámpa, mint pl. a wrgb 2 sorozat egy másik kínai gyártónál. A lámpáról komplett leírásokat találtam az ismert kínai kereskedő oldalon, így a hírdetett paramétereit ismerem. Engem az érdekelne, hogy valaki használt-e ilyet vagy hasonlót és, hogy a gyakorlatban igazak-e a leírtak? Sajnos ilyen kommentet, topicot nem találtam, de ha elkerülte a figyelmemet, akkor bocs!
 
Sziasztok! Újrakezdőként (kb. 10+ év kihagyás után) tervezek egy új akvárium indítást otthonunkban.
Szia! Nem találkoztam ezzel a piláccsal még. Viszont szemet szúrt, hogy veszprémi vagy. Közel lakom. 😁Indíts egy naplót! Az új naplókra hamarabb rárepülnek a szakik. 😉A villanyra sok megoldás van. Én Aquaelt használok itt. Vannak korlátai. (nem dimmelhető) Jelenleg a ledszalagos építés és egy cseh gyártó (Sincor led) világításán vacillálok, egy újabb aki indítás előtt.
Eddig nem sok veszprémi szaki mocorgott, talán @Kovács Zsolt kolléga,aki elég régi motoros már itt és épp tengerit akar indítani. Idézz meg minket, ha indítasz! 😉
 
Szia! Nem találkoztam ezzel a piláccsal még. Viszont szemet szúrt, hogy veszprémi vagy. Közel lakom. 😁Indíts egy naplót! Az új naplókra hamarabb rárepülnek a szakik. 😉A villanyra sok megoldás van. Én Aquaelt használok itt. Vannak korlátai. (nem dimmelhető) Jelenleg a ledszalagos építés és egy cseh gyártó (Sincor led) világításán vacillálok, egy újabb aki indítás előtt.
Eddig nem sok veszprémi szaki mocorgott, talán @Kovács Zsolt kolléga,aki elég régi motoros már itt és épp tengerit akar indítani. Idézz meg minket, ha indítasz! 😉
Köszi a tanácsot! Bevallom, naplóban eddig nem gondolkodtam, mert tartok tőle, hogy nincs annyi időm, hogy folyamatosan mindent leírjak. De most elgondolkodtattál...
Minden esetre én ezt a lámpát egy ~440 literes aki felé szeretném betenni, ami 150 széles. A lámpa adatai a gyártó szerint:

Aquarium Plant Growing light LDP-1500
  • Build-in 2 light channel, 6500k standard white viewing channel and Plants growing channel
  • Professional 2 core LED CHIP for plants growing, build in 465nm blue + 660nm red
  • LED Ra > 70, better color rendering
  • Within MEANWELL(Taiwan) quality power supply
  • Extendable stand bracket adjust length for your aquarium
Technical Parameters
Power Input AC 110~240v 60Hz White LED 6500k 196 pcs
Rated Voltage DC 24v Plants LED (2 core 465nm+660nm) 196 pcs
Rated Power 134.4watt / 5.6A Aquarium size 150 ~ 156 cm long
Total Lumin Flux 10800~11025 lm Aquarium volume 480 ~ 500 liter
Power supply MeanWell 150watt Light dimension 145 x 15.5 x 2cm
Photosynthetically active radiation (PAR) 243 wphyto/m2

Tudom, hogy egyes ajánlások szerint akár 70 lumen per liter is lóghat az aki felett, de az most több mint 30 000 lumen lenne, ami három ilyen lámpa, szóval nekem az most felejtős.
A neten olvasott visszajelzések alapján jónak tűnik a lámpa, de reméltem, hogy esetleg valaki szolgálhat gyakorlati tapasztalatokkal is...
 
Aquarium Plant Growing light LDP-1500
Anno indítottam én is egy TOPIKot ennek a lámpának az első verziójáról. Nem volt nagy érdeklődés.
Ennek az új verziónak a színe - a fotók alapján - számomra túlságosan pirosas/lilás, úgy tűnik előtérbe helyezték a hatékony hullámhosszot a szemnek is kedves színnel szemben. Nálam már ezért (is) felejtős.
Amikor én linkeltem 5-6 éve a lámpát, még viszonylag kevés led lámpa volt piacon, ezek többsége túlárazott és/vagy gyenge fényerejű volt, ezért éreztem relevánsnak a felvetést. Manapság már hatalmas a választék és a nevezett lámpa mára nem tűnik kiemelkedőnek közülük, sem árban, sem teljesítményben. Ma már az itthon elérhető alternatívák között is találni olcsó verziót aminek a lámpateste használható DIY lámpához, illetve időközben a Chihiros lámpái előre törtek, simán felveszik árban a versenyt a nevezett LDP-vel, míg minőségben egyre többet bizonyítanak és ezért már széles körben el is terjedtek.
 
Utoljára módosított:
Anno indítottam én is egy TOPIKot ennek a lámpának az első verziójáról. Nem volt nagy érdeklődés.
Ennek az új verziónak a színe - a fotók alapján - számomra túlságosan pirosas/lilás, úgy tűnik előtérbe helyezték a hatékony hullámhosszot a szemnek is kedves színnel szemben. Nálam már ezért (is) felejtős.
Amikor én linkeltem 5-6 éve a lámpát, még viszonylag kevés led lámpa volt piacon, ezek többsége túlárazott és/vagy gyenge fényerejű volt, ezért éreztem relevánsnak a felvetést. Manapság már hatalmas a választék és a nevezett lámpa mára nem tűnik kiemelkedőnek közülük, sem árban, sem teljesítményben. Ma már az itthon elérhető alternatívák között is találni olcsó verziót aminek a lámpateste használható DIY lámpához, illetve időközben a Chihiros lámpái előre törtek, simán felveszik árban a versenyt a nevezett LDP-vel, míg minőségben egyre többet bizonyítanak és ezért már széles körben el is terjedtek.
Hoppá! Ezt a topikot nem találtam meg! :oops: Fura mert a szövegben szerepel többször a LDP- kifejezés, de ezt a kereső nem hozza be.
Most elolvastam és igen, én is azon tipródok, mint anno sokan mások, hogy jó lenne, ha valaki hiteles személy élőben látta, kipróbálta volna. A netes képeken én is láttam, hogy gyakori a pirosas/lilás hatás. Csak a példaként hozott chihiros-nak a wrgb 2-ben nincs 150-es lámpája. Egy másik topkiban már beszéltük, hogy a két 60-ast meg kevésnek tartod. A két 120-as sem árban, sem elhelyezés szempontjából nem vonzó. Szóval keresgélek. Itt az LDP-1500 -nál egyértelműen megadták, hogy 480-500 literre alkalmas és amit máshol nem nagyon találok (pl. Chihiros) megadták a PAR adatot is. (Igaz nem nagyon tudom értelmezni 😁)
 
Egy másik topkiban már beszéltük, hogy a két 60-ast meg kevésnek tartod. A két 120-as sem árban, sem elhelyezés szempontjából nem vonzó.
Kicsit bővebben nyilatkozom, egyben próbálok @B_Tamás privátban feltett kérdésére is válaszolni. Ritkán látni ilyen hatalmas növényes akváriumokat, nem véletlenül. A - prémium megjelenésű - technika és egyéb (üzemeltetési stb.) költségek ilyen méreteknél egekbe szöknek. Mondhatjuk, hogy drága 2 db 120-as Chihiros WRGBII, pedig igazából az egyik legolcsóbb megoldás. Nem véletlenül nem érkezik ajánlás ilyen méretre, mert senki nem szeret más pénztárcájában nyúlkálni, én sem. Ha egy 45 cm-es akváriumra 20 ezer forintban gondolkodsz (mármint lámpa tekintetében), bátran ajánlok egy 50 ezer forintos lámpát, mert hiába +150%, mégis "csak" 30 ezer forint többlet. De ha egy 150 cm-es lámpára 150 ezer forintot szánsz, mégis hogyan ajánljunk helyette egy 400 ezer forintosat, ami 250 ezer forint többlet? Vagy ajánljunk egy "olcsó" 200 ezreset (ami már így is több mint amit rászánnál) , ami vagy jó lesz vagy nem és száradjon a mi lelkünkön, ha "pénzkidobásnak" bizonyul?

Vagy menjünk biztosra és ajánljunk eseteg egy LUPYLED theONE.146! lámpát?

59522b136c12c741fbf6ab24ec7c208b.jpg

Valószínűleg minden igényeteket ki fogja elégíteni, csak hát igen, 2 millió forint az ára. Kell? :)

Akik ekkora, fullra járatott növényes akváriumot kívántok üzemeltetni, számoljatok ezekkel a költségekkel. Vagy próbáljatok meg DIY, esetleg fénycsöves megoldásokhoz nyúlni, garantáltan olcsóbb lesz, de még úgy sem lesz olcsó. Érzésre azt mondanám, hogy erre a méretre egy alap DIY is közel hatszámjegyű lenne. Ha pedig a megjelenésre és kényelemre is áldoznál külön (igényes lámpatest, fullos vezérlés stb.) de nincs erre külön műhelyed és szakmai jártasságod, akkor prémium minőséghez még a DIY is megközelítené a 200 ezret.

Méret tekintetében nincs jelentősége, hogy 30 cm-rel rövidebb a lámpa. Ez oldalanként 15-15 cm. Egy led lámpa jellemzően ~15 cm széles, ha fölé rakod egy 50 mély akváriumnak, előre és hátra mennyit is kell pluszban bevilágítania? Ugye!?
150 hossznál én eleve csak függesztős megoldásban gondolkodnék (vagy állványosban), semmiképpen nem az akváriumra ültetve. A hosszabb méretnek - magasabbról világítva - annyi jelentősége van csupán, hogy plusz teljesítményt is hoz, ami általában jól jön.

Én ekkora (150 cm) akváriumra - már amennyiben költséghatékonyság miatt nem rögtön a tuti mennyiséggel kezdenék - szerintem olyan megoldást keresnék ahol több önálló, nagy teljesítményű lámpából van összeállítva egy szett, akár külön-külön függesztve, akár sínes rendszeren (mint pl. a fémhalogének, vagy a Kessil ledek stb.). Így ha netán alulméreteztem a világítást, tudnám később bővíteni. Tehát nem az lenne, hogy van egyetlen bazidrága lámpám amit esetleg meg kell dupláznom (hiszen nincs olyan hogy 1,5 lámpa), hanem lenne 2-3-6 db "kisebb" lámpám, amit tudok 20-50%-kal is bővíteni szükség esetén. De mint mondtam, személy szerint ilyen értékben nem szívesen ajánlanék olyat ami nem tuti megoldás, ami pedig drága mulatság...
 
Back
Oldal tetejére