• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Levinen 200 literes akváriuma

Levinen

Kertész szaki
Mivel ide elég lassan kerülnek fel a "befejezett" akváriumok, így én is felteszem az enyémet, Nigro példáját követve. Igazából ez már 4 éve üzemel és indításkor nem kifejezetten, a mai értelembeli, növényes akváriumnak készült. Hátterezve lett, ami máris minden igazi próbálkozást ketté csap. Sok növény volt mindig is benne és a fő látványossága, a gátlástalanul elszaporodott Cryptocoryne wendtii "brown". Ezt az akit az elmúlt évben arra használtam, hogy a próbából megvett növényeket teszteljem, nem sok pozitív sikerrel. Elég gyenge világítás volt régen, most valamelyest fel lett turbózva és magasnyomású co2 palack üzemel. Mostanában én is a teljes szétszedésen gondolkodok, hogy újra indítsam az ismert szabályok alapján, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy egy új, alacsonyabb akváriumot szeretnék készíteni. Sokat nem tudok vele kezdeni ebben a formában, de még is csak ő a "nagy Ő" számomra.

3877327_f639e49442aa83fd7c67173c48b9d28c_l.jpg
Sokféleképpen nézett már ki, most épp ilyen.
 
Azért még pár fotót feltolhatnál, az aki tetején, a háttéren emersen növekedő Hemianthus csodáról ;)
 
Szia Levinen!

Nekem nagyon tetszik a "gyakorló tesztakváriumod", bárcsak az enyém nézne igy ki. Miért szeretnél alacsonyabb akváriumot? Csak a magaság csökkene, vagy az alapterület is?
Kiváncsian várom hogyan sikerül az új vagy újra inditás.
 
Hát a közkívánatnak nem tudok ellenállni. Valóban, ennek az akváriumnak a legnagyobb erénye, az a víz felszínén, emers módban nevelgetett növény együttes. :)

3133303_6cd669d3899699586fe72dd6574f863b_l.jpg
Hát nem guszta? :D

3071109_6e9387f66667d71f4e778d69710fbd79_l.jpg
Emers + submers

3071105_f6b168aae93d4b74f8df5797e9797d0d_l.jpg
Ha jobban megnézitek, még virágot is hozott a HM.
 
kocsa said:
Szia Levinen!

Nekem nagyon tetszik a "gyakorló tesztakváriumod", bárcsak az enyém nézne igy ki. Miért szeretnél alacsonyabb akváriumot? Csak a magaság csökkene, vagy az alapterület is?
Kiváncsian várom hogyan sikerül az új vagy újra inditás.

Szia Kocsa

Az a helyzet, hogy a jelenlegi világítás fénye nem elegendő egy 200 literes akváriumhoz, az 50 cm magassághoz. Ha 50-ből lesz 45, akkor már közelebb leszek az ajánlott liter/watt-hoz és a fénynek a hasznos spektrumai is mélyebbre tudnak hatolni. Nagyjából ennyi, de az se lesz gond, hogy egy új akin még karcok se lesznek. :)
 
Levi valahogy ez eddig nem jott le hogy ilyen jol nez ki. Ez a mostani foto meg hogy rendes meretben lehet nezni jot tett neki. Szerintem szep kis akvárium igazan buszke lehetsz ra.
 
viktorlantos said:
Levi valahogy ez eddig nem jott le hogy ilyen jol nez ki. Ez a mostani foto meg hogy rendes meretben lehet nezni jot tett neki. Szerintem szep kis akvárium igazan buszke lehetsz ra.

Köszi szépen Viktor, de ahogy te is, én is valahol egy maximalista ember vagyok. Valóban, ebben a méretben tényleg nem rossz az összhatás, de részleteiben, közelről, messze nem adja azt, amire a kor tanít minket akvakertészeket vagy aquascapereket, vagy hogy is mondjam. :) Szóval én elnézegetem, meg napi szinten kísérletezgetek vele, de ennél nagyobb részleteiben nem nagyon publikálnám. Nyilván sokan vannak akik ezt is elfogadnák, de optimális esetben, mindenki a még nem elért cél felé tör. Szóval, remélem az új összeállítást, amit a következő 5 éves tervben szeretnék :) , már büszkén mutogathatom. De ne érts félre, tőled Viktor mindig szívesen veszem a dicsérő szavakat. :D
 
Levinen said:
kocsa said:
Szia Levinen!

Nekem nagyon tetszik a "gyakorló tesztakváriumod", bárcsak az enyém nézne igy ki. Miért szeretnél alacsonyabb akváriumot? Csak a magaság csökkene, vagy az alapterület is?
Kiváncsian várom hogyan sikerül az új vagy újra inditás.

Szia Kocsa

Az a helyzet, hogy a jelenlegi világítás fénye nem elegendő egy 200 literes akváriumhoz, az 50 cm magassághoz. Ha 50-ből lesz 45, akkor már közelebb leszek az ajánlott liter/watt-hoz és a fénynek a hasznos spektrumai is mélyebbre tudnak hatolni. Nagyjából ennyi, de az se lesz gond, hogy egy új akin még karcok se lesznek. :)

Hello Levi!

Tényleg jól néz ki az akváriumod! Szerintem nem feltétlenül baj, ha egy akvárium nem "az ismert szabályok alapján" készül. Jó példák erre az emers növényeid, így a háttérnek is van előnye.:)

Viszont az érdekelne, hogy miért nem elegendő a fényed? Nem Dymax HI-5 4*39 W-os világítás van fölötte? Az a 156 W nem tűnik olyan kevésnek, ha jól emlékszem Nigronál is ennyi a világítás. (Már csak azért is érdekelne a válaszod, mert nekem is tervbe van véve egy 100*40*50-es 200L-es a fent említett világítással.)
 
oRphEus said:
Levinen said:
kocsa said:
Szia Levinen!

Nekem nagyon tetszik a "gyakorló tesztakváriumod", bárcsak az enyém nézne igy ki. Miért szeretnél alacsonyabb akváriumot? Csak a magaság csökkene, vagy az alapterület is?
Kiváncsian várom hogyan sikerül az új vagy újra inditás.

Szia Kocsa

Az a helyzet, hogy a jelenlegi világítás fénye nem elegendő egy 200 literes akváriumhoz, az 50 cm magassághoz. Ha 50-ből lesz 45, akkor már közelebb leszek az ajánlott liter/watt-hoz és a fénynek a hasznos spektrumai is mélyebbre tudnak hatolni. Nagyjából ennyi, de az se lesz gond, hogy egy új akin még karcok se lesznek. :)

Hello Levi!

Tényleg jól néz ki az akváriumod! Szerintem nem feltétlenül baj, ha egy akvárium nem "az ismert szabályok alapján" készül. Jó példák erre az emers növényeid, így a háttérnek is van előnye.:)

Viszont az érdekelne, hogy miért nem elegendő a fényed? Nem Dymax HI-5 4*39 W-os világítás van fölötte? Az a 156 W nem tűnik olyan kevésnek, ha jól emlékszem Nigronál is ennyi a világítás. (Már csak azért is érdekelne a válaszod, mert nekem is tervbe van véve egy 100*40*50-es 200L-es a fent említett világítással.)

Szia Orpheus

Ez a fény, inkább úgy mondanám, hogy talán éppen elégséges. A 200 liternél is liter/watt-tól lehet azt állítani, hogy ideális a fény mennyisége. Nigronál azért jó, mert ő már eleve, a szabályok szerint, felpakolta az aljzatot, így a növényei is akár 5-10 cm-el kerültek közelebb a fényhez. Ez sokat számít. Nálam a lapos aljzaton, pl. a Hemiathus Micranthemoides már nem volt képes életben maradni, sőt ez sok más nagyobb fényigényű növényre is igaz volt, a HC-t meg se próbáltam. Ha a következő akváriumom 5 cm-el alacsonyabb lesz és az aljzatot is átlagosan 5cm-el magasabbra építem, akkor az a 10cm már nagyon sokat fog jelenteni. Arról nem is beszélve, mint az korábban írtam, hogy a fény hasznos spektrumai is jobban ki fogják fejteni a jótékony hatásukat, alacsonyabb vízoszlopnál.
Egy szó, mint száz, akár elég lehet neked is a fény, de ezekre a segítő körülményekre mindenképp szűkséged van.
Ha több a fényed, mint kevesebb, akkor nem érhet meglepetés. Ha már az EI szerint tápozunk, akkor a világítás is legyen "EI" szerint, inkább több mint kevesebb. :)
 
Hogy is mondtad régebben Levi? Salátabár? :)
Tényleg szép ez a kis dzsungel, de persze érthető, hogy miért akarod cserélni. Kíváncsian várjuk a végeredményt.
 
Szia Levinen!

Köszönöm a válaszodat. Igy már elgondolkodtató, és érthető a magasság csökentése. Jól néznek ki az emers növényeid, nagyon egyedi.
 
Üdv a csapatnak

Hát nálam is végre elérkezett a nagy akváriumom szétszedése. Már korábban leírtam, hogy sokat idegeskedtem, mert a mai nézetek alapján ismert növényes akváriumnak, nagyon nem felelt meg. Képtelen voltam beállítani a megfelelő értékeket ebben a felállásban.
A szétszedés folyamán a mérhetetlen koszon kívül, a nálam már legendásnak számító, elképesztő mennyiségű Cryptocoryne került elő, mely akkora gyökérzetet növesztett, hogy a mikulásnak kompletten meg lett volna az őszhaj, szakáll jelmeze. :)
Az újra indítással még várok, mert kiforrás alatt van a következő koncepció, de nagyon sokat várok tőle.
Most inkább csodáljátok az akvárium jelenlegi képét, és azt a néhány tő Cryptot. ;)

4235687_c684bd729e9268f4ae89a39a7d2a3e38_l.jpg
Ugye szép! :)

4235679_897727b20ba9a5d2faf727b941641021_l.jpg
Ez a képen a kétharmada a teljes arzenálnak. :)
 
Szia Levi!

Hogy áll az újraindítás? Láttam, hogy hirdetted a világításodat is. Mit tervezel helyette használni?
 
oRphEus said:
Szia Levi!

Hogy áll az újraindítás? Láttam, hogy hirdetted a világításodat is. Mit tervezel helyette használni?

Szia Orph

A dolog folyamatban. Árulom a komplett akváriumomat is, a világítást már eladtam. Ha az összes pénz befolyik ezekből, akkor kezdem tervezni az új akváriumot. Akvárium 90x45x45-ös (182l) lesz. A 90es hossz a legmegfelelőbb a 39w-os csövekhez. A bútor ismét saját tervezésű lesz, gyári minőség, és egy a bútor színével megegyező tetővilágítás. Azért választottam ezt a megoldást, mert egy ugyan ilyen hatásfokkal dolgozó gyári lámpa többszöröse az általam legyártottnak. A további ínyencségekről egyelőre nem írnék, arra nyitok majd egy új naplót. De számításaim szerint ősszel lesz csak elindítva, tekintettel a nagy nyári melegre.
 
Levinen said:
(...)és egy a bútor színével megegyező tetővilágítás. Azért választottam ezt a megoldást, mert egy ugyan ilyen hatásfokkal dolgozó gyári lámpa többszöröse az általam legyártottnak.
Ne is mond! Most én is beleástam magam a világítás témába és a jobb gyári világítások ára sajnos igen brutális.. Neked viszont így könnyebb dolgod van, mert tetőt tervezel, én viszont mindenképpen nyitott akit szeretnék. A 182 L fölé 4*39 W-ban, esetleg 6*39 W-ban gondolkodsz?
 
oRphEus said:
Levinen said:
(...)és egy a bútor színével megegyező tetővilágítás. Azért választottam ezt a megoldást, mert egy ugyan ilyen hatásfokkal dolgozó gyári lámpa többszöröse az általam legyártottnak.
Ne is mond! Most én is beleástam magam a világítás témába és a jobb gyári világítások ára sajnos igen brutális.. Neked viszont így könnyebb dolgod van, mert tetőt tervezel, én viszont mindenképpen nyitott akit szeretnék. A 182 L fölé 4*39 W-ban, esetleg 6*39 W-ban gondolkodsz?

4x ;)
 
Hát a közkívánatnak nem tudok ellenállni. Valóban, ennek az akváriumnak a legnagyobb erénye, az a víz felszínén, emers módban nevelgetett növény együttes. :)

3133303_6cd669d3899699586fe72dd6574f863b_l.jpg
Hát nem guszta? :D

3071109_6e9387f66667d71f4e778d69710fbd79_l.jpg
Emers + submers

3071105_f6b168aae93d4b74f8df5797e9797d0d_l.jpg
Ha jobban megnézitek, még virágot is hozott a HM.
Gyönyörű az egész, gratulálok!
 
Back
Oldal tetejére