• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leves-Kocka

Mi a véleményed az indításról?

  • szuper lesz

    Votes: 10 52.6%
  • elmegy

    Votes: 5 26.3%
  • kukába vele

    Votes: 1 5.3%
  • menjek inkább péknek

    Votes: 3 15.8%

  • Total voters
    19
Ezt a naplóvezetést se nevezném rendszeresnek:whistle:
Azon a bizonyos hétfőn (aki nem tudja miről beszélek, és érdekli, nézzen be a Helix mai bejegyzésébe) itt is volt karbantartás.
Meguntam a palustris-al játszott "itt a piros hol pirost", azért likvidáltam, illetve meguntam a brevipes-eket is, mert a régebbi levelek folyamatosan ecsetesedtek, az összeset kiszedtem, pár darab kapott esélyt a Helixben, az kevésbé ecsetérzékeny. Sikerült pár gyökértápot is kihúzni.
Amikor építettem ezt a scape-t, a hátsó részt megraktam polisztirol emeléssel, hogy hátul magasabb legyen a talaj...manado... most szépen vízszintes, így hátul van kb 1-2 cm talajom, abba nehéz ültetni.
Ezért öntöttem erre részre még egy kicsit, és körbezártam, ne folyjon előre, és tettem bele myriot, úgy látom, ez nem az a mélyen gyökerező növény.
Képet erről is talán ma este csinálok.
 
Utoljára módosított:
Itt hamarosan lecserélem a világítást, de lehet, hogy már az új scape lesz alatta.:)
De ez mind csak véletlen volt, becs' szó! Az egész ott kezdődött, hogy az Aquael kompakt csöves lámpáiba nem lehet izzót kapni. Ezért elkezdtem nézegetni távol-keleti barátaink rgb ledes lámpáit:whistle:, amikor az asszony épp rám szólt, hogy már megint ne vegyek semmit az akváriumhoz, akkor véletlenül lenyomtam a "Buy It Now" gombot (aztán még gyorsan 4 másik kattintás bizonyos helyekre, de ez is mind véletlen volt, mert megijedtem:rolleyes: de nagyon:oops:), így mit lehet tenni, hát várok...:whistle: De tényleg véletlen volt és ígérem, nem fordul többet elő (véletlen):D
 
Nagyon szépek a növényeid, tiszta zöld minden, főleg a bruce ! (y) Akkor, te is így vagy az asszonnyal, sajna, mindig elcsúszik az ember keze . :sneaky::)
 
Nagyon szépek a növényeid, tiszta zöld minden, főleg a bruce ! (y)
Próbálkoztam piros növénnyel is, de feladtam. Ami nem megy, ne erőltessük, és valóban ez a gondolatom támadt, hogy miért ne lehetne minden zöld. Azért a buce-k levelein a zöld pont nem hiányzik, bár az is zöld, de van ecset is.:wtf:

Akkor, te is így vagy az asszonnyal, sajna, mindig elcsúszik az ember keze . :sneaky::)
:whistle::censored:
 
Tegnap 40% vízcsere 3:1=GH:KH-ra visszasózott RO vízzel. TÁÁÁP!!! Ne felejtsd el, Balázska!:banghead::banghead::banghead:
Kicsit kertészkedtem is. Lenyestem a HM-et, és a jobb oldali buce bokrot, illetve a riccardiát is kicsit megtéptem, illetve beültettem két tő C. x purpurea-t.
 
Megy az agyalás...
...de sok arca van egyetlen fának!
 

Attachments

  • DSC_1637.jpg
    DSC_1637.jpg
    163.8 KB · Megtekintések: 0
  • DSC_1639.jpg
    DSC_1639.jpg
    179.5 KB · Megtekintések: 0
  • DSC_1643.jpg
    DSC_1643.jpg
    162.7 KB · Megtekintések: 0
  • DSC_1644.jpg
    DSC_1644.jpg
    168.3 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Tegnap megvolt a vízcsere. GH 8, úgy gondoltam, hogy ezt az értéket tartom is a csigák miatt.
Egy hete megdupláztam a táp mennyiségét, most naponta adom azt az adagot, amit eddig kétnaponta adtam. Figyelem a változásokat.

Így nézünk ki (még egy darabig):
DSC_5445.JPG
(A lebegő buce kozmetikai kezelésen van.)
 
Egy elhanyagolt napló, de az akvárium még működik (de nem teljesen a lenti képen látható formában).

Most először indultam versenyen, váratlanul is ért:LOL:. Az eredmény egy tisztességes HAC Nano 14. hely.:) Ez még nem is hangzik rosszul, amíg nem tudjuk, hogy összesen 16 induló volt:ROFLMAO:, de ha hátulról kezded olvasni a rangsort, akkor még dobogós helyen is van!;) Köszönöm az élményt, sosem gondoltam volna, hogy ilyen jó érzés benevezni egy akváriumot.:)
És az amatőr versenykép (telóval gyorsan, míg az asszony fogta a ki és befolyót:D):
sunrise.jpg
 
Egy elhanyagolt napló, de az akvárium még működik (de nem teljesen a lenti képen látható formában).

Most először indultam versenyen, váratlanul is ért[emoji38]. Az eredmény egy tisztességes HAC Nano 14. hely.:) Ez még nem is hangzik rosszul, amíg nem tudjuk, hogy összesen 16 induló volt[emoji23], de ha hátulról kezded olvasni a rangsort, akkor még dobogós helyen is van!;) Köszönöm az élményt, sosem gondoltam volna, hogy ilyen jó érzés benevezni egy akváriumot.:)
És az amatőr versenykép (telóval gyorsan, míg az asszony fogta a ki és befolyót:D):
View attachment 53089
Csecse.
Tenyleg teloval csinaltad a versenyfotot? [emoji1]
 
Csecse.
Tenyleg teloval csinaltad a versenyfotot? [emoji1]
Jobb híján... ráadásul oldalról behajolva, mert útban volt a ruhaszárító, és a feleségem még sürgetett is, hogy mindjárt ledobja a lily-t. Látszik is rajta, homályos.Tényleg váratlanul ért az ötlet.:ROFLMAO: Nem baj, majd jövőre.:)
 
Jobb híján... ráadásul oldalról behajolva, mert útban volt a ruhaszárító, és a feleségem még sürgetett is, hogy mindjárt ledobja a lily-t. Látszik is rajta, homályos.Tényleg váratlanul ért az ötlet.[emoji23] Nem baj, majd jövőre.:)
Csak azert kerdeztem mert mintha ez egy kriterium lenne.
 
Back
Oldal tetejére