• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leves-Kocka

Mi a véleményed az indításról?

  • szuper lesz

    Votes: 10 52.6%
  • elmegy

    Votes: 5 26.3%
  • kukába vele

    Votes: 1 5.3%
  • menjek inkább péknek

    Votes: 3 15.8%

  • Total voters
    19
Biztosan tetszene neki, csak nem győzném a vizet pótolni, meg a gyökerét kordában tartan, és így is 2m magas:cautious:
 
Ez plasztik kártyával percek alatt pucolható. :)
Mi? Az üvegről a zöldséget fél éven keresztül ezzel a plasztik kártyás módszerrel kapargattam eredménytelenül:confused:, de az Eheim Rapid Cleaner megoldotta. "Sajnos" azóta nem kellett használnom (tudom, a szűrőcső és fűtő mögött még van cucc, lusta voltam kiszedni).:)
 
Esemény: tegnap beköltözött 6 axelrodia riesei és 5 boraras urophthalmoides, kicsit felpezsdíteni az életet az akváriumban. Így már a kis árva brigittae is bátrabb lesz, sőt, úgy láttam, hogy vezérként viselkedik a rokonok között! :) A megmaradt két kis galaxy még marad, meglátjuk hogyan viselkednek (Kitérő: őket sikerült megmenteni a haláltól, amit a társaiknál feltehetően bélférgesség okozott - egyesével lefogytak, a kaját kiköpték és a végén éhen haltak. Az egészséges halak tapasztalataim szerint csak úgy menthetők meg, hogy a nem evő halakat el kell távolítani közülük)
Továbbá kipróbáltam a kék hátteret... sokat dob a látványon, és a halakat is szépen kiemeli, szerintem állandósítok egyet. :) És persze csinálok képet róla.:snaphappy:
 
Ez még bélgyulladás is lehet szerintem. (karantén, emelt hőfok, koplalás) - egy tipp a jövőre
Az a helyzet, hogy önszorgalomból koplaltak ezek a halak... kiköpködték a kaját, és lefogytak/elfogytak. Miután az egyik megdöglött folytatódott a másiknál... és így szépen sorban...


Oké, oké, de hol a fotó? :)
Csak illusztrálva a helyzetet, a minőség pocsék (ne nagyítsátok), de a lényeg látható. Talán egy kicsit világosabb, szürkésebb háttér jobban illene hozzá...?
DSC_1684.JPG
A Ruby tetrák még kicsit félősek, majd próbálók róluk is készíteni egy-egy fotót. Apropó Ruby tetra, finnyás dögök, a száraz kaját nem eszik...:shifty: valami fagyit kell keresni nekik. Cyclops, Artemia? Tipp? Tapasztalat?
Várom a véleményeket a háttérrel kapcsolatban is.
 
A kék háttér nem túl mű? De ha a növények nagyobbak lesznek el is takarják, vagy nem ez a terv?

Egy kicsit sötétnek tartom azt a kék színt (egyébként egy mappa volt, csak megnéztem mit mutat...), valami világos szürke, szürkés-kék, esetleg türkiz hátteret is megpróbálok majd... Teljes takarás biztosan nem lesz, annyira nem sűrű a hátsó szekció, meg kell hagyni életteret a halaknak is, mégiscsak nettó 20-25 liter...:)
 
Szűrőtakarítás, perlon cserélve.
Bucephalandra brownie phantom foglalt helyet egy tufán, plusz bekerült egy ágacska Cameroon mohával. Staurogyne-t megvágtam, Fissit kiszedtem, került még monte carlo az üres helyekre, mert ő szépen terjed, csak a garnélák mindig eltemetik...
 
Szűrőtakarítás, perlon cserélve.
Bucephalandra brownie phantom foglalt helyet egy tufán, plusz bekerült egy ágacska Cameroon mohával. Staurogyne-t megvágtam, Fissit kiszedtem, került még monte carlo az üres helyekre, mert ő szépen terjed, csak a garnélák mindig eltemetik...
Azt el is felejtettem, hogy sikerült letörnöm a befolyócső csatlakozás menetes részét. A slagok eléggé megmerevedtek már, aztán mint kiderült, hogy a korábbi tulajdonos a 12/16-os csövek helyett 9/12-est használt, amik meglehetősen nehezen csatlakoztathatók. A következő felvonás csőcsere lesz. A letört véget még levágtam, így egy 12/16-os cső pont rácsúszik a befolyócsőre, mindenféle bilincs, rögzítés nélkül áll, mint a cövek.
 
Volt egy kis hártyám pár hétig, de megszűnni látszik. Hogy mitől? Nem tudom. Növények jól érzik magukat, sajnos az ecset alga is, főleg a köveken meg a buce-kon szeret ücsörögni. Sajnos sok időm nincs, így nem nagyon szoktam carbozni, ez látszik is.
Annyira nem rossz a helyzet, de majd bele-bele nyúlok azért.
DSC_2129.JPG
 
Tegnap vízcsere (20%), és kertészkedés. A kétheti vízcserével a TDS ~200-ra kúszik fel.
Átállítottam a világítást 2x3 órára (7-10h, 17-20h), megnézem lesz-e változás, gondolok itt a CO2 szint-re.
Egyedül az ecsetalgával van gondom, pedig a talajról már nem nagyon lehet felkavarni semmit. Mivel sziámit ormányosmárnát nem tudok betenni, ezért marad az amano, még kettőt tetszek majd be. Ja, párdon, két Otocinclus negrossal bővül a létszám. Bár őket sem látni többet, mint a rubyn tetra - urophtalmoides csapatpárost...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére