• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leves-Kocka

Mi a véleményed az indításról?

  • szuper lesz

    Votes: 10 52.6%
  • elmegy

    Votes: 5 26.3%
  • kukába vele

    Votes: 1 5.3%
  • menjek inkább péknek

    Votes: 3 15.8%

  • Total voters
    19

Rebal

VIP kertész
nano.JPG
Vicces hogy ide lyukadtam ki a névválasztásban...

Szóval van egy 30 literes 30x30x35-ös aquael szettem (11W világítás, aquael pat mini "szűrő" - 400l/h, és az üveg)...ez a kiindulási alap, és a terv, hogy valami átgondolt növényes-fás-köves kertet építsek bele.:)
Egyszer már élt 1 hetet...de ezt most nem kapkodom el, annyira...:ROFLMAO:
Jelszó: low budget!

A "szűrő" nem véletlenül van idézőjelben... biológiai szűrőnek semmiképp nem nevezném.
Kérdés, hogy elég lehet-e, esetleg tudom-e tuningolni valahogy, vagy mindenképp be kell szereznem egy akasztós szűrőt???
Kosara nincsen, hogy biológiai töltetet tudjak bele tenni, a mattenfilter nagy helyet igényel, nem fér el, más ötlet esetleg?

Világítás szerintem még elmegy, nem nagy a vízmélység, és nem füvesítek, low-tech növényeket szeretnék használni. Kezdésnek jó lesz. De ezt még később könnyen tudom bővíteni. ha a bővítésre kerül sor, 0,6 W/l-ig tervezek felmenni (max. 18-20 W) - ehhez még nem kell CO2, ha jól érzem.!?.??

Itt most már nem homokoznék, inkább sarazni szeretnék! Azt a fiam is előnyben részesíti...:D
Amire gondoltam, hogy kipróbálom a virágföldes megoldást táptalajnak. Erre megy egy fedőréteg - találtam valami Dr. Fishfood PRO agyagos talajt occsóér, valaki használt már ilyet? Hasonló lehet, mint a Manado, ahogy láttam...színre, szemcsméretre...

Dekor: low budget jelszó alatt van itthon szőlőtőke, borostyángyökér, badacsonyi tufa, és sötét alapszínű színű 1-3 mm-es dekorkavics. Meg 3 m3 "sóder":D. Ebből építkezek!
Apropó borostyángyökér... van egy hatalmas, mutatós darab, ami a 112 literesbe sem fér bele, és nincs szíves szétvágni. Szerintem 200 liter felett jöhet szóba, ha valakit érdekel, jelezze. Majd teszek fel róla képet, méretet.

Egyenlőre ennyi... a tervezés később...

Véleményt, ötletet szívesen fogadok! ;):shy:
 
Utoljára módosított:
No, akkor a tervekről...
Ez a kép nagyon tetszik:
3751_amazonas.jpg
ez nem kis kihívás lenne azért, mondjuk a köveket be tudom algásítani, abban már van gyakorlatom:D
Oldalt apró levelű stemek, megbolondítva bolbitissal, közte egy két vékony ágra anubias kötözve, köveken moha, közötte pl. pogostemon helferi.

Na jó, nem kalandozok, ennél azért egyszerűbb lesz. Tufa-hegyek-re gondoltam, valahogy így:
alap_talaj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ágakat talán nem is tennék bele.

És a növényesítés...
Pogostemon helferi biztos lesz benne
Crypto wendtii brown is lehet
mohák
és a háttérbe valami fűszerű kellene, ami nem túl igényes... mondjuk parvula, vagy tenellus...megbolondítva egy kis Hydrocotyle tr. japannal... nem gyepet akarok, csak kis csomókat a kövek tövében

De még alszok rá párat:sleep:
:sleep::sleep::sleep::sleep:

Köszi hogy benéztél!
 
Hirtelen rengeteg plusz növényem lett, ezért gyorsan be kell izzítanom ezt a nano-t. És ebből következik, hogy nem sziklás minimál stílusú lesz, hanem a dzsungeles... és ha már dzsungel, próbálok a fenti képhez hasonlót alakítani.

Oldalt stemek (bacopa, hygro, rotala, stb.), középen "kavicspatak", mohával, apró páfrányszerű növényekkel (pogo helferi, hydrocotyle tr. jp.), és ágak-bogak szőlőtőkével részben mohásítva(jávai, weeping), esetleg mohafal oldalra a stemek mögé, sűrítésre.

A szűrőre kell kitalálnom valami okosat, hogy biológiával meg tudjam spékelni. Ide egy deci mátrix elég lenne, a szűrő alá kosárba töltve.

Sok segítséget nem kapok, de mindegy, ötletelek egymagam, "hangosan":cool:
 
Szia!
Jó, hogy nem a sziklás mellett döntöttél!(y)
A kiválasztott növényeid mind jól működnek low tech-ben is, sőt mi ezeket a fajokat még sima sóderben is tartottuk anno és abban is eléldegéltek. (Persze egy jó agyagos talajban, netán alatta egy kis táptalajjal sokkal szebben/gyorsabban fejlődnek!)
A szőlőtőke legyen jó öreg/száraz, a kövek pedig ne meszesek és akkor minden tuti lesz.
Minden kezdet nehéz, de drukkolunk!
Üdv.: Nicole, Atti
 
Köszi, a tőke már 2 éve biztos ki volt vágva, azóta száradt, kifőztem, talán gond nem lesz vele (a másik felével a 112-literesben nincs gond, penész sem jelent meg).
A talaj itt most manado lesz, a kövek pedig a 3m3 homokos kavicsból kerülnek kiválogatásra (legjobban ez adná vissza a képen látottakat), vagy a tufa, meglátom még melyik tetszik majd jobban.
A Palustrist sajnálom kicsit:(, szerdán este láttam hogy csütörtök 7-ig jelezzek, mondom majd reggel ha felkeltem, erre reggel a honlap nem volt elérhető:mad: és még a récsei is szuper lett volna... Mindegy, ami késik, nem múlik. Ha lesz majd ilyen lehetőség még nálatok, akkor nem szalasztom el. Egyébként a 11W alatt piros lenne, vízmélység alig 30 cm...?
 
Na tegnap és ma voltak történések a kocka életében. Képekben:
Az alap valami ilyesmiDSC_6162_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És akkor erre a fa variálva:
DSC_6160_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSC_6158_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSC_6159_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(A gyerek nem képezi a berendezés részét.:D:ROFLMAO:)
 
Bár Én nem látok párhuzamot az inspiráló kép , meg a terveid között de úgy is a növények mutatják meg az igazi formát.Kíváncsian várom mi lesz belőle.Eddig nem rossz így tovább ;)
 
Igen, ahhoz hogy azt lássam, nekem is nagyon meg kell erőltetnem a szememo_O:D Úgy érzékeltem, hogy ahhoz nagyobb kocka kell, min 40x40-es, hogy az arányok jók legyenek... Igazából a növények adottak voltak, így sokat nem lehetett játszani. Tegnap már beültetésre kerültek, és a szűrő is elindult kicsit megbuherálva biológiai szűréshez (kb. 1,5 dl Seachem Matrix-al).

A növények:
Hygrophila Difformis
Bacopa Australis
Pogostemon Helferi
Aztán van valami grátiszba kapott piroslevelű, ami nem tudom, hogy micsoda. Amikre gondolok: Alternanthera reineckii pink vagy purple, esetleg Ludwigia Glandulosa, aki ráismer, ne tartsa magában!;)
413943876Mi_ez_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A fára egy kis Weeping moha került.
Aztán a nagy akvából átcsempésztem egy kis Lilaeopsis brasiliensis-t, Rotala rotundifolia-t, és H. Polysperma-t, meg a kezemmel átkerült békalencsék...
és ha Isten is, és persze @eMZé is úgy akarja:shy:, akkor kerül egy kis Buce is bele:).

Ha letisztul csinálok képet...
 
Várjuk.De ne sajnáld a pixelt,egy 1024x768-at azért engedj meg magadnak mi is jobban látjuk :)
Jogos. Ez az asszony telójával készült (az enyémmel még :poop:-abb lenne), és ráadásul ki lett vágva, aztán még le is kicsinyítettem, mert még rosszabb volt... de azért a lényeg látszik, nem?
Van egy őrégi fényképezőm, abba elemet kéne venni, az talán kicsit jobbat csinál...
 
Persze,hogy nem rossz lehet látni jól az elrendezést,a rózsaszínű növényke beazonosítása viszont így nehezebb sajna.
 
Na, ugyan nem jó a minősége (még mindig telefonos), de az első nap az iskolában:
DSC_6343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A szűrőhöz annyit, hogy az Aquael pat mini fej kapott egy csőkosarat, Matrixxal töltve. Így egyszerűen. Nem szép, de remélem hatásos lesz. A zöld kavics súlyozó...
A berendezés nagy vonalakban végleges, apróbb változások még lesznek/lehetnek rajta
 
És ma a fára kerül még egy kis Buce @eMZé jóvoltából.:cool: illetve még talán moha. Majd a bal szélén a petrezselymet megritkítom, ha beáll az akvárium, és megvegyítem valami mással is.
A fa variálható a fenti képek alapján, nincs rögzítve. De egyenlőre tetszik, főleg ha a súly lekerül róla:)
 
Wááá, tegnap bekerült a két Buce, odáig vagyok tőle, meg vissza :love::LOL: Nagyon csinosak.
A fára kötöztem, képet majd csinálok:snaphappy:, ha lesz elem a fényképezőgépbe, megnézem mit tud... bár sokat nem várok tőle.:shifty:

4. napos a kocka, és a nevéhez méltón van benne lé:p meg zöldség is... Már csak husi kell bele és rotyoghat :D
Tegnap volt egy 30%-os vízcsere, ma mérek vízparamétereket, mert azt elhanyagoltam eddig.

Magasabb rendű élőlényekre ötlet? 30 liter nem sok, de néhány hal el lenne benne, vagy legyen tisztán garnélás?
Köszi a látogatást!
 
Back
Oldal tetejére