• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Levegőzűrő-nyomásszabályozó /Co2-höz/

Dreamretoucher

Tapasztalt kertész
Hali mindenkinek,

Szereztem egy levegőzűrő-nyomásszabályozót , ezzel elméletileg tökéletesen be tudom állítani a nyomást hasonló mint a tűszelep csak komolyabb...
Ugye ismerős ,hogy beállítjuk a tűszelepet és le csökkenti a reduktorból kimenő nyomást ez eddig oké és működik ,de a reduktor sajnos néha ingadozik ( itt főleg a gumimembránosról beszélek ) és ha kisebb lesz a nyomás akkor a tűszelep ezzel nem tud mit kezdeni és így kisebb lesz a tűszelepből kimenő nyomás is...

De viszont a nyomásszabályozó megoldja ezt a problémát is mivel 2 kis tartályban állandó nyomás van és ha reduktorból kisebb nyomás jön ki akkor a nyomásszabályozó kiegyenlíti a nyomást a rendszerben...legalábbis elméletileg...;)

Ha lesz időm beépítem a rendszerbe ,de ha valaki próbálkozott már ilyesmivel kíváncsi lennék tényleg jó-e...

Szerintetek működik a dolog?
Várom a véleményeket...

íme a kép...
a45xzl.jpg
 
Csak az vele a gond, hogy a Co2 rendszernél, mennyiséget és nem nyomást kell szabályozni, a tűszelep az átáramló gáz mennyiségét szabályozza. Ami Te szereztél az pedig nyomást. Az akvarisztikai reduktorok fix nyomásra vannak beállítva. Tehát ennek nem sok értelme van a rendszerbe építeni!!
 
Csak az vele a gond, hogy a Co2 rendszernél, mennyiséget és nem nyomást kell szabályozni, a tűszelep az átáramló gáz mennyiségét szabályozza. Ami Te szereztél az pedig nyomást. Az akvarisztikai reduktorok fix nyomásra vannak beállítva. Tehát ennek nem sok értelme van a rendszerbe építeni!!

Persze igazad , de a gumimembrános reduktornál is felesleges lenne?
 
Jól értem hogy levegőztető rendszer szabályozására szeretnéd használni? Magyarul egy levegőpumpa összekötve egy csövön a porlasztóval és a csövön beiktatva ez a szabályzó?
 
Jól értem hogy levegőztető rendszer szabályozására szeretnéd használni? Magyarul egy levegőpumpa összekötve egy csövön a porlasztóval és a csövön beiktatva ez a szabályzó?

Hali,

nem-nem co-hoz szeretném használni pl a tűszelep helyett...mert a gumimembrános reduktoroknak mindig ingadozik a kimenő nyomása...
Így lenne a sorrend :
-co palack
-reduktor
-itt van a tűszelep de ez helyet lenne a fenti képen látható nyomásszabályozó...( és így az átáramló gáz mennyiségét ő szabályozná )
-visszafolyásgátló
-buborék számláló
-diffúzor

Lehet hétvégén beteszem a tűszelep helyére :rolleyes: majd kiderül...
 
Ja, értem, akkor nem szóltam :) Mert nem nagyon tudok hozzászólni a témához. Próbáld ki, de ne hagyd felügyelet nélkül eleinte. majd meglátod működik-e.
 
A nyomásingadozásra egy puffertartály a megoldás. De szerintem egy minőségi ,akvarisztikai célra gyártott reduktor használata a legkifizetődőbb, és legjobb megoldás! Például:Papillon CO2 reduktor - nyomáscsökkentő szelep most csak 22 500 Ft - Green Aqua

Felesleges mindenféle "extra" alkatrészek beépítése, kísérletezés, valami minél egyszerűbb, annál kevesebb a hibalehetőség.

Üdv:w-rig

Persze 100%-ig igazad van ezzel együtt is értek;)
Szerencsére ma valaki megvette tőlem ( nem akvakertész ) nekem ez a kis cucc ingyen volt ,de jól jártam időm se volt kipróbálni :)

Minden esetre mindenkitől köszönöm a véleményt és örülök ,hogy feldobtam ide mert a bennem felmerülő kérdést sikerült "a jó útra téríteni ";)
 
Back
Oldal tetejére