• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Levegőztető éjszakára

B-and-i

Kertész szaki
Este bekapcsoló levegőztető pumpa hangja már megszűnt- egy olcsó, de csendes kivitellel. De a vízben a benyomott bubi hangjától még mindig kész vagyok, ezért esténként nagyobb adag fehér boros fröccsel szoktam feküdni(ezért nem is kapkodom megoldás után oly gyorsan ) Van olyan reaktor, amibe a levegőt bele tudnám vezetni, hogy a szűrő kiömlőbe menjen végbe a hangoskodás?
Estére félek nem elég a vízfelszín intenzív mozgása.
 
Esetek 99%-ban elég éjszakára a vízfelszín fodroztatás,nekem éjjel nappal az van nincs külön légpumpa ! Felesleges szerintem. Még nagynyomású CO2 mellett is elvannak éjszaka a halak úgyértem éjszakára nincs CO2 de nappal elég intenzíven.
 
Hát ezzel úgy vagyok osszák be a vízfodroztatással ha nappal be tudják akkor este is 20 éve folyamatosan..... ;) Sőt még elárulom neked régebben még mikor szivacsos szűrő volt légpumpával(Ciklon) akkor meg ki is kapcsoltam. de amióta a külső szűrőm meg van be van lőve és kellemesen hullámzik a felszín éjjel nappal....
 
No, akkor eddig döntetlen.
Muszály lesz kipróbálnom egy DIY szűrő utáni csőbe levegőzetőt :wacky:
 
30 évvel ezelőtt meg a légpumpát kapcsoltuk le éjszakára, mert rohadt hangos volt... igen ám de ezek a túlpörgetett co2-vel teletömött akik össze sem hasonlíthatóak azokkal a ló-ló-ló tek vaskeretes aksikkal! ;) egyébként mindenki úgy csinálja ahogy jólesik neki... de mindig szívesen látom a fórumtagok aksijainak adatait (akár képekkel illusztrálva), hogy láthassuk ki milyen paraméterekkel működteti sikeresen a növényes akváriumát! ;)
 
Muszály lesz kipróbálnom egy DIY szűrő utáni csőbe levegőzetőt :wacky:

Szerintem Te ezt mindenképpen meg szeretnéd építeni, bárki bármint mond. ;)
Ha pedig így van, csináld bátran, ártani nem ártasz vele és kihívás. (y)


Viszont biztos nincs rá szükség, hiszen akkor itt a többségnek már lenne ilyen kütyüje. Érted! :cool:
 
Nem állt szándékomban vitát nyitni ebből csak a tapasztalatomat osztottam. De ne aggódj hamarosan lesz naplóm is csak még rendezés alatt állok és a fagyökerem is a lavorban csücsül éppen ázik. De megmondom őszintén nekem még high tech körülmények között sem volt gondom az éjszakai levegőhiánnyal. 0,98watt/liter 74 literes aki,co2(nagynyomású),külsőszűrő stb...éjszaka csak felszínfodroztatás van ugyanúgy mint nappal. Üdv:Tamás

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Szerintem Te ezt mindenképpen meg szeretnéd építeni, bárki bármint mond. ;)
Ha pedig így van, csináld bátran, ártani nem ártasz vele és kihívás. (y)


Viszont biztos nincs rá szükség, hiszen akkor itt a többségnek már lenne ilyen kütyüje. Érted! :cool:

Akkor csak túlaggódom az éccakát? Növények is o2-t visznek este, azért is bugyorogtatok... Köszönöm a tapasztalatodat! Egy próbát azért teszek..
 
Vagy csak kevesled a fehér boros fröccs mennyiségét és ezmiatt idegeskedsz :D

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Itthon nem levegőztetek, de a boltban mindig kiemelem éjszakára a lilly-ket. Nehéz megmagyarázni a különbséget. Inkább csak "frissebbnek" érzem reggel a csobogtatott aksikat. Egyébként azt mondom nagy feneket nem kell keríteni az ügynek. Működik így is úgy is ;)
Viszont a felszínhártya ellen kiváló az éjszakai levegőztetés.
 
Egyébként úgy emlékszem még a "Horn-Zsilinszky időkből", hogy a bugyogtatásnak is az volt az értelme, hogy a víz mozogjon, cserélődjön a vízfelszín vize. Hülyén fogalmaztam, de talán érthető. Maga a levegő buborék nem oldódik bele a vízbe. Talán olyat is hallottam, hogy a levegő buborék egyre nagyobb lesz, ahogy felfelé úszik, ellentétben a széndioxid bubival.
 
Egyébként úgy emlékszem még a "Horn-Zsilinszky időkből", hogy a bugyogtatásnak is az volt az értelme, hogy a víz mozogjon, cserélődjön a vízfelszín vize. Hülyén fogalmaztam, de talán érthető. Maga a levegő buborék nem oldódik bele a vízbe. Talán olyat is hallottam, hogy a levegő buborék egyre nagyobb lesz, ahogy felfelé úszik, ellentétben a széndioxid bubival.

Tulajdonképp a nagy felület az értelme a kis apró bubiknak is és hogy érintkezzenek a vízfelszínnel. Így a felszínen azért elég nagy a kontakt a levegővel valóban egy nagyobb áramlás mellett. Ez tényleg oldhat/ old be elég oxigént. Vagy másik megoldás: éjszakára Co2 palack vált az O2 palackra! Esetleg búvárpalackról sűrített levegőre.
 
Szerintem okos dolog ez az ejszakai levegöztetes.egyreszt jot tesz a baciknak,mäsreszt a vizfelszin fodrozäsa se art este pär orära.mindenkepp meggondolando.ahäny häz anyi szokäs,mondja a közmondäs.NA JA:
 
nekem 6 éve van akvim, soha nem volt bekapcsolva éjszakára sem a fény, sem a szűrő vagy levegőztető és a halakkal sem volt gondom ez miatt, csak gondoltam megosztottam az én tapasztalatom.
 
Én sem levegőztettem régen éjszaka!
De én is azt mondom,hogy hasznos,ártani nem árt!
De mivel azt szoktuk mondani,hogy minden aki más ezért lehet,hogy egy két
aki nem igényli az éjszakai oxigénellátást és meg van nélküle!
 
Back
Oldal tetejére