• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Létezik-e olyan, hogy CO2 túladagolás?

T-boy

Nézelődő
Vettem egy co2energy Eheim Classic-ot a (ferplast) 40l-es akváriumomba, de a CO2 150l-es hez írja tudom lehet alatta, vagy fölötte, de lehetséges-e a túladagolás? Mi bajuk lehet tőle a növényeknek? Raktam rá egy fojtót, "van" valami értelme, nem 3xozódik meg a co2-hatás...mondjuk nem lenne könnyű beállítani hogy pont 1/3 hatás legyen. Lehet ettől algásodnak a növények? A gurámim meghalt pár napra rá, hogy betettem(mondjuk eléggé hipohonder volt, kellett csak neki pár desinfekt)(véres kopoltyú gyulladása volt). Valóban Oswald ölte meg Kennedyt? pedig lemostam, de a többinek nem lett semmi baja.
kösszi CO2 legyen veletek!
 
igen lehet tuladagolni a co2 a növényeknek az csak jó viszont a halaknak nagyon nem :(
 
más hal halt meg a gurámin kívül? vagy biztos h a gurámi a co2-től halt meg?
mert egyébként van co2 túladagolás. az élesztős co2-vel pont ez a baj hogy kiszámíthatatlan, mikor nyom véletlenül több co2-t a kelleténél.
 
Csak egy gurámi veszett oda, fura mert a vitorlás halaimnak semmi bajuk nem lett, pedig érzékenyek,(ancik sem) de mindegy, beteges volt a gurámi és nekem a lényeg a növény. Levegőt meg kapnak, sokat is, nagyon jól aprítja a zoxigént a szűrőm.
 
Én anno mikor kezdtem az élesztőzést kis naivan a gázmenyiséget maxra az esőztetőt nullára állítottam!
Mire észbekaptam a sepregető meg az amano garnéláim majd ki ugrottak az akiból viszont az elevenszülők/gurámik/cory-k nem igen zavartaták magukat!
Azóta megtanultam ÓVATOSAN a CO2-vel és az esőztettő mindig kavarja a víz felszínét!!!
 
Hogy van-e CO2 túladagolás?????

Minden nap, amikor hazaérek, bekandikálok a terasz üveges ajtaján, - vajon minden rendben az aki körül?
A minap valami nyugtalanító volt a képben ami az üvegajtón keresztül sejtetni engedett.

Rohanva nyitottam ajtót és borzalmas volt a látvány ami fogadott.
A DC sárgállott , néhány Nannostomus pipált a víz tetején, a többi hal pedig mozdulatlan, itt ott a növények között szinte elfeküdve.
Nem kívánom senkinek ezt az érzést! :cry:
Öt perc múlva már a második vödör vizet folyattam vissza az akváriumba, még soha ilyen gyors vízcserét nem eszközöltem, az esőztetők csobogásra állítva.
Ketten a lányommal álltunk az akvárium előtt és ahogy percről percre éledtek fel a halak, úgy éledt bennünk is a remény, hogy nem lesz sok áldozata a tragédiának. :?
Utolsónak az Oto-k tértek magukhoz, s mikor egy óra elteltével már mindenki nyüzsgött az akváriumban mintha mi sem történt volna, kérdezte meg a lányom:
- Apa, most már nem kellene levetned a kabátodat?
A mai napig nem tudom mitől változott meg a nyomás. Fél év alatt soha nem fordult elő, ennél csekélyebb ingadozás sem.
Azóta "őrszem áll az aki mellett", de semmi nyoma semmilyen változásnak.Örök titok marad.
Érdekes mód a garnélák, akik most már kb. százas létszámban leledzenek, semmilyen jelét nem mutatták a co2 szint változásának.
Remélem egyetlen élőlényem sem szenvedett maradandó károsodást és még inkább azt, hogy ilyen látvány többé soha nem fogad. Igaz azóta mindig kicsit félve nézek be az ablakon.
 
De, a végét járta, és olvastam is itt korábban, hogy ilyenkor kifújja magát. Lehet hogy ez okozta!?
Arra is gondoltam, hogy takarításkor lejjebb nyomtam az esőztetőt, ezáltal több co2 maradt a vízben.
Ha a palack ürülése miatt volt, akkor azt hogyan lehet kiküszöbölni, hogy legközelebb ne forduljon elő?
 
Én ezt külföldi fórumokon olvastam, amikor óva intettek valakit, hogy a nem akvarisztikai reduktoroknál ilyen előfordul. A palack nyomás csökkenéskor valahogy a reduktor a kimenő oldalt elengedi. Szerencsés vagy, hogy időben észrevetted.
 
Nigro said:
Én ezt külföldi fórumokon olvastam, amikor óva intettek valakit, hogy a nem akvarisztikai reduktoroknál ilyen előfordul. A palack nyomás csökkenéskor valahogy a reduktor a kimenő oldalt elengedi. Szerencsés vagy, hogy időben észrevetted.

Valószínűleg az lehet az oka, hogy ezek a reduktorok folyamatos nyomásra vannak tervezve. Amikor jelentősen csökken a nyomás a szelepek nem folytanak megfelelően. Akvarisztikainál én sem tapasztaltam problémát.
 
Nagyon örülök, hogy inkább a sokkal drágább akvarisztikait vettem.kopp,kopp,kopp :)

Én az élesztőssel jártam így, elhullás is volt.(persze nem a reduktor miatt)
 
SEGITSEG....

A mai nap megtortent a rettegett lehetoseg..... Ma amikor hazaertem, kb.19h korul a 200 literes Lidom ugy nezett ki mint a egy jakuzzi. 71*51*65cm merettekkel kell szamolni.
A CO2 15:30kor indul.
19:05ig habositotta a vizfelszint, de kegyetlenul.
A halak az egyik sarokba mosva, vizfelszinen hapogtak levego utan.
Rogton a CO2-t letekertem es kikapcsoltam. Vilagitas le..
Az Eheim 350 Skimmer + egy enyhe ejszakai levegoztetes \ vizforgato folyamatosra kapcsolva. Kesobb egy levegoztetot is bekapcsoltam elegge hatekony porlasztoval.
A halak, garnelak, ugy nez ki jol vannak, mindenki elfoglalta a megszokott helyet..
Szukseges lenne egy reszleges vizcsere??
Vajon mi okozhatta a habfurdot??

Elore koszonom!!!

AB
 
Időnként előfordul sajnos. Nálunk is volt már ilyen, pl véletlen tűszelep elállításból amikor benyúltunk a szekrénybe és másnap reggel kapkodtunk ezerrel. Nagyon koszos diffúzort beáztatsz és a szuper tiszta és hatékony diffúzor sokkal több co2-t old be stb.
Rossz reaktor a palack fogyásnál megemelheti a beoldást erre figyelj.

Szal van pár lehetőség. Előbb utóbb a legtöbbel találkozunk :)

Vízcsere nem ártana ha van rá időd és kedved.
 
Koszi a gyors valaszt,
Valoban a diffuzort rendszeresen tisztitom, ill.felvaltva hasznalom, masfel ket het a maximum, utana bezoldul...
Eddig sosem vacakolt a tiszta diffu...
Lehetseges, h.merul a palack, ami 5kg es tavalya, oktober vegen lett elinditva....
Mi a teendo egy fogyo palackkal, lehet-e meg hasznalni vagy mar rizikos?
Most neztem ra az elovilagra es es ugy ne ki, hogy minden a regi kerekvagasban....?!!
Uhh lehet, hogy be kellene szurjak egy kis vizcseret, csak 30L van elokeszitve...
 
Jo reggelt:sleep:,

Vegul is ejszakai vizcsere lett a vege, a mar elokeszitett 30L viz felhasznalasra kerult...Egesz ejjel mukodesben volt az Eheim 350 & a DIY levegozteto \ vizforgato..

Az elozo bejegyzesekbol kimaradt, hogy reduktor / magnesszelep homerseglete teljesen normalis volt, messze a forrotol. Szoba homerseklet +23,valamennnyi es 24°CC kozott volt, vagyis nem veszes..

A CO2 idozitoje mostmost OFF uzemmodban van, kerdes, hogy elinditsam vagy sem, tekintettel a talan merulo palackra.

Hogyan lehet ellenorizni, h.a palack fogyoban?

Koszi..
 
Alásan jelentem,

Hogy az akvárium úgy néz ki, hogy rendben a halak, garnélák és társai is.. CO2 újra indítva, habár szem előtt kell tartanom.
Továbbra is várom a tapasztalt CO2-k tanácsát, véleményét...
 
Igaz mar regi tema, dehat igen, nekem egy 6Kg-s palackos rendszerem csinalja mindeg mikor mar majdnem kiurul. Argon/Co2 reduktorral mukodtem. A magnesszelep mikor oriasi nyomast kapott igen csak berregett. Szerencsere nem robbant, pedig a reduktor kimeno reszen a mutato kiakadt olyan nyomas ment.
1. este tortent, na akkor rogton raebredtunk hogy berreg, baj van(megoldas: reduktor zaras, csovek szetkapasa, veder a visszanyomott viznek es megprobalni aludni).

Maskor munkaban voltam es a parom hivott hogy a halak hasra fordulva a vizfelszinen, a pottyosok is kint vannak(L213) soha nem latni oket =megoldas: telefonon elmagyarazni a paromnak hogy mit kell: reduktor elzaras + esozteto csobogasra +eros feny, hogy legyen oxigen es igen, 1ora alatt helyrejott az allapot. Azota mar megvan egy tiszta uj reduktor, remelem tobbszor nem tortenik meg.

modjuk en ph meterrel kb 8PH(csapvizrol) nyomom le CO2vel 7.20PH ra, es 2. esetben 5.5PH volt. Mindenki tulelte, a technika is.
 
Nem találtam a kérdésemre topikot ezèrt ide írok.
Mi a véleményetek. Egy 100l es akváriumba bele lehetne (lassan csepegtetve) engedni szénsavas ásvány vizet?
Ha igen akkor 8óra alatt (világítási idő) mennyi ásványvíz mehetne?
Egyenlőre csak elméleti a kérdés, de ha kivitelezhető akkor lehel, hogy megcsinálnäm.
 
Back
Oldal tetejére