• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Létezik-e olyan, hogy CO2 túladagolás?

Sziasztok!
Hirtelen jobb topicot nem találtam, ezért ide tenném fel a kérdésemet. Tavaly november elején váratlan meglepetés ért mikor munkából hazaértem, valahogy elállítódott a citromsavas CO2-m tűszelepe, és míg dolgoztam szépen tömény szódavíz lett az akváriumomból. 2 db tigris garnin kívül minden minden elpusztult (később ők is). A mérgezés előtt gyönyörűen fejlődött minden növény, estére néha a buborékok is megjelentek a Microsorumok és Bolbitisek levelein, alga nyomokban volt csak, a fejlődés olyan gyors volt hogy nem győztem ritkítani őket. A túladagolás óta a Microsorumok, Bolbitisek bestagnáltak, nincsen buborék képződés sem, nincsenek új levelek, hajtások, viszont úgy tűnik hogy nem is pusztul semmi. A Fissidens, Riccardia, gyöngymoha, Anubias, Buce szépen fejlődnek, sajnos megjelent néhány olyan algafaj ami előtte nem volt, vörös ecset? alga, fekete pont alga. A tápozáson az algák megjelenése óta változtattam, megemeltem a macro adagját picit, de nem vettem észre érdemi változást az elmúlt hónap alatt. Lehetséges hogy akkora adag CO2-t kaptak a növények ami mintegy sztázisba tette őket? Ha igen akkor lehet kezdeni velük valamit hogy "feltámadjanak"?

Végigfutottam a CO2-es témák nagy részén, arra jutottam hogy a citromsavas CO2 adagolást (függetlenül attól hogy nonstop megy a beoldás lime zöld DC mellett) picit megturbózom carboval, nagyon régen nem használtam már, gondoltam nem árthat. Első nap a felszín közeli buce-k bubiztak nagyjából a világítási idő vége fele. Második nap gondoltam egy még merészebbet, az előírt carbo adagon kívül 2 csepp tömény cukoroldatot is cseppentettem az akváriumba (netto 50l kb) a világítás bekapcsolása előtt. Az ötletet Pendulum topicja adta, ahol a növények cukorfelvételéről is volt szó, bár igaz hogy nem ilyen formában... :) Az eredmény megdöbbentő lett, a világítás bekapcsolása után 2 órával már megjelentek az első buborékok a növényeken, estére egy picit talán túl is lőttem a célon, még a mohát is teli voltak buborékkal, a stagnáló növények is, igaz csak mérsékelten, de eregették a gázt magukból. Sok mindent nem találtam a témáról, használt már valaki cukrot high-tech-be? Lehet hosszútávon káros következménye?


6 órával a világítás bekapcsolása után:
IMG_20180213_164406.jpg
 
Sziasztok!
Hirtelen jobb topicot nem találtam, ezért ide tenném fel a kérdésemet. Tavaly november elején váratlan meglepetés ért mikor munkából hazaértem, valahogy elállítódott a citromsavas CO2-m tűszelepe, és míg dolgoztam szépen tömény szódavíz lett az akváriumomból. 2 db tigris garnin kívül minden minden elpusztult (később ők is). A mérgezés előtt gyönyörűen fejlődött minden növény, estére néha a buborékok is megjelentek a Microsorumok és Bolbitisek levelein, alga nyomokban volt csak, a fejlődés olyan gyors volt hogy nem győztem ritkítani őket. A túladagolás óta a Microsorumok, Bolbitisek bestagnáltak, nincsen buborék képződés sem, nincsenek új levelek, hajtások, viszont úgy tűnik hogy nem is pusztul semmi. A Fissidens, Riccardia, gyöngymoha, Anubias, Buce szépen fejlődnek, sajnos megjelent néhány olyan algafaj ami előtte nem volt, vörös ecset? alga, fekete pont alga. A tápozáson az algák megjelenése óta változtattam, megemeltem a macro adagját picit, de nem vettem észre érdemi változást az elmúlt hónap alatt. Lehetséges hogy akkora adag CO2-t kaptak a növények ami mintegy sztázisba tette őket? Ha igen akkor lehet kezdeni velük valamit hogy "feltámadjanak"?

Érdekességképp a vörös agám, és a növények felülről(így jobban látszik minden:



View attachment 49107View attachment 49108
Érdekes ez a vörös ecset, nem is néz ki rosszul.
@Szabó Henrik mit szólsz hozzá?:)
 
Sziasztok!
Hirtelen jobb topicot nem találtam, ezért ide tenném fel a kérdésemet. Tavaly november elején váratlan meglepetés ért mikor munkából hazaértem, valahogy elállítódott a citromsavas CO2-m tűszelepe, és míg dolgoztam szépen tömény szódavíz lett az akváriumomból. 2 db tigris garnin kívül minden minden elpusztult (később ők is). A mérgezés előtt gyönyörűen fejlődött minden növény, estére néha a buborékok is megjelentek a Microsorumok és Bolbitisek levelein, alga nyomokban volt csak, a fejlődés olyan gyors volt hogy nem győztem ritkítani őket. A túladagolás óta a Microsorumok, Bolbitisek bestagnáltak, nincsen buborék képződés sem, nincsenek új levelek, hajtások, viszont úgy tűnik hogy nem is pusztul semmi. A Fissidens, Riccardia, gyöngymoha, Anubias, Buce szépen fejlődnek, sajnos megjelent néhány olyan algafaj ami előtte nem volt, vörös ecset? alga, fekete pont alga. A tápozáson az algák megjelenése óta változtattam, megemeltem a macro adagját picit, de nem vettem észre érdemi változást az elmúlt hónap alatt. Lehetséges hogy akkora adag CO2-t kaptak a növények ami mintegy sztázisba tette őket? Ha igen akkor lehet kezdeni velük valamit hogy "feltámadjanak"?

Érdekességképp a vörös agám, és a növények felülről(így jobban látszik minden:



View attachment 49107View attachment 49108
Ezt a vörös ecsetet hogy sikerült összehozni? csak a Co2 túladagolássál? És mire van ez rátelepedve, köre vagy fára?
 
Ezt a vörös ecsetet hogy sikerült összehozni? csak a Co2 túladagolássál? És mire van ez rátelepedve, köre vagy fára?
A mérgezés után jelent meg, nem túl szapora szerencsére. A kép a fára telepedettről van, de van a köveken is, és egy pici az anubias levelein is, bár az inkább feketés.
 
Már a megjelenéskor, vörösen jelent meg?
A fán már mikor először észrevettem már vöröses volt, apró gombócok, a köveken előbb zöldesfekete bevonat lett, majd ahogy nőtt elkezdett vörösödni, és gombócokba rendeződni.
 
GAások, @Nigro , ti tudtok valamit erről a vörös ecsetről?Ha tudtok valamit erről, a Alga topicban jó lenne egy ilyenről felvilágosítás.;) Köszi!
 
Én ecset algát carbo kezelés után láttam csak ilyen színűnek, majd 1-2 napra rá kifehéredett és elpusztult.
Köszi!
Azt tudom hogy kezelés után kivörösödik. De a fentebbi képen úgy tűnik hogy valami más lenne mind a megszokott. Ez mintha összetettebb lenne, és inkább a karfiolra emlékeztet, csak vörösbe.
 
Szereti a sok CO2-t, az erős fényt (1w/l COB ledes refi), meg a vasat. Mikor adagoltam pluszban vasat gyorsan növekedett. A carbot viszont nem szereti, mióta elkezdtem adagolni látványosan húzódik vissza.
Vasárnap kapott egy adagot direktbe, azóta a garnélák állandóan kapirgálták, ennyi maradt mostanra, látszanak is a megfehéredett kis csomók. Balra a kövön lévő vöröses-fekete rétegből alakult ki eredetileg egy másik kavicson.
IMG_20180214_222012.jpg
 
Sziasztok. Valamilyen úton módon sikerűlt a tűszelepemet elállítanom. Ma este amikor haza értem szörnyű látvány fogadott. A halaim 99%-a elpusztúlt. 😢 6 órán keresztül ment a co2 megszámlálhatatlan bubi mennyiséggel. A kérdésem az lenne hogy a szűrőmben a baktériumokat is sikerült vajon elpusztítanom?
 
Sziasztok. Valamilyen úton módon sikerűlt a tűszelepemet elállítanom. Ma este amikor haza értem szörnyű látvány fogadott. A halaim 99%-a elpusztúlt. 😢 6 órán keresztül ment a co2 megszámlálhatatlan bubi mennyiséggel. A kérdésem az lenne hogy a szűrőmben a baktériumokat is sikerült vajon elpusztítanom?

Amennyiben nagyon lágy a vized, lemehetett olyan alacsonyra a PH, hogy kárt tegyen bennük valamilyen szinten.
 
Sziasztok. Valamilyen úton módon sikerűlt a tűszelepemet elállítanom. Ma este amikor haza értem szörnyű látvány fogadott. A halaim 99%-a elpusztúlt. 😢 6 órán keresztül ment a co2 megszámlálhatatlan bubi mennyiséggel. A kérdésem az lenne hogy a szűrőmben a baktériumokat is sikerült vajon elpusztítanom?

Simán...
 
Második nap gondoltam egy még merészebbet, az előírt carbo adagon kívül 2 csepp tömény cukoroldatot is cseppentettem az akváriumba (netto 50l kb) a világítás bekapcsolása előtt. Az ötletet Pendulum topicja adta, ahol a növények cukorfelvételéről is volt szó, bár igaz hogy nem ilyen formában... :) Az eredmény megdöbbentő lett, a világítás bekapcsolása után 2 órával már megjelentek az első buborékok a növényeken, estére egy picit talán túl is lőttem a célon, még a mohát is teli voltak buborékkal, a stagnáló növények is, igaz csak mérsékelten, de eregették a gázt magukból. Sok mindent nem találtam a témáról, használt már valaki cukrot high-tech-be? Lehet hosszútávon káros következménye?


Jó régi kérdés, de válaszolok rá.

Az tény, hogy a cukrot nagyon szeretik a növények, mivel fotoszintézis nélkül kapják meg így, ez nekik sok energia spórolás. Viszont, mindenki szereti az akváriumban, így jó kis "bummot" lehet csinálni, nekem pl tejesedett a víz tőle.
 
Back
Oldal tetejére