• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Leopárd gekkó

Melléfogása nálunk is elég gyakran van. Még királyi módon tud semmittenni, meg napozni.
 
Melléfogása nálunk is elég gyakran van. Még királyi módon tud semmittenni, meg napozni.
Nos nálunk úgy fest egyre inkább kezdi magáénak érezni a terrát. Sokat napozik, iszik is viszonylag sokat illetve jól is eszik. Szinte minden másnap van széklete is (igaz azt olvastam, hogy kinéznek egy helyet és mindíg oda végzik, na nálunk ez egyenlőre nem így van ha csak az nem számít állandónak, hogy mindíg a front üveg előtt van. :D )
Simogatást is egyre jobban tűri illetve a kéz közelséget is. Szóval minden arra utal, hogy jó neki nálunk. :)
Viszont lenne egy kérdésem is. Nektek ad valami hangot ki? Párom azt mondja, hogy ő mintha hallana tőle valami hangokat. Főleg azután mikor elcsendesedik minden itthon. Gyerekek is alszanak stb stb... Mikor hallja azt a hangot akkor kioson hozzá de olyankor már nincs a hang. :)
 
  • Like
Reactions: kac
Az elején nálunk se volt meg azonnal, hogy hova végzi a dolgát, de azóta sajnos meglett, a legmagasabb, legeldugottabb helyre, szóval biztos nálatok is kialakul. Hangokat ad ugyan ki, de nagyon ritkán és leginkább akkor mikor nem tetszik neki valami, ilyenkor valami (tán azt lehetne mondani...) "morgásszerű" hangot hallatt. Akkor szokott előfordulni, mikor kicsit ki van engedve a terráriumból és nem engedjük oda menni ahova ő szeretne (például fali lambéria mögé stbstb):LOL::LOL::LOL:
De azért, hogy nem kell csak feltétlenül rám hagyatkozni, azt is elárulom, hogy mivel a gyerek szobájában van, azért lehet, hogy csak én nem hallom, hogy hangoskodik, másrészt például a mi gekkónk talán egyszer ha igazoltan ivott a 2 év alatt, többet nem láttunk. Vagy lehet csak félős. :whistle::whistle::sneaky::sneaky:
 
Köszi a terjedelmes válaszaid. :) Főleg azért mert nem tudsz le két szóval.
A mai etetés kicsit balul sült el. Gyászbogárlárvát kapott. Az elsőt rosszul kapta el és mikor próbálta lenyelni a lárva vissza csapott és megharapta/megmarta(?) az arca jobb oldalán a szája alatt. Erre elkezdte csapkodni jobbra balra majd eleresztette. Ezután már jól kapta el, lenyelte majd hosszú percekig nyalta a szája szélét. Jött a következő amit szemmel láthatóan félve közelített meg majd azt jól elkapva lenyelte aztán ismét szájnyalogatás hosszú percekig. Míg nagyobb nem lesz addíg nem adunk neki inkább gyakrabban tücsköt meg lisztkukacot...
 
Nekem azt mondta a boltban az eladó, hogy a lárvát ilyenkor meg "kell " roppantani pont azért , hogy ne tudjon neki odakapni, de megmondom őszintén egyrészt nekem ehhez nincs szívem (nem elég hogy megeszik, még szenvedtessem is) másrészt én bozótharcos gekkót akarok nem anyámasszony katonáját :sneaky::sneaky::whistle:
Azaz nem hiszem hogy a természetben gyakran találkozna sebesült, magatehetlen eleséggel. Nekem küzdjön meg érte :geek::geek: hihhi.
 
Nekem azt mondta a boltban az eladó, hogy a lárvát ilyenkor meg "kell " roppantani pont azért , hogy ne tudjon neki odakapni, de megmondom őszintén egyrészt nekem ehhez nincs szívem (nem elég hogy megeszik, még szenvedtessem is) másrészt én bozótharcos gekkót akarok nem anyámasszony katonáját :sneaky::sneaky::whistle:
Azaz nem hiszem hogy a természetben gyakran találkozna sebesült, magatehetlen eleséggel. Nekem küzdjön meg érte :geek::geek: hihhi.
Igaz igaz. :D
Teljesen jogos a dolog. De mittomén. :D sajnáltam szegényt, hogy alig szokik be és máris leakarja zúzni egy lárva. :D
 
Azért írtam, hogy mit lehet tenni vele, ha nem akarod hogy megsérüljön....
Mondjuk nekem a boltban is azt mondták, hogy teljesen felesleges papírtörlőn tartani míg nincs féléves. Igaza van a srácnak mert a természetben sem szaladgálnak utánnuk papírral. Nah mindegy ma ez volt legközelebb vagy jobban figyel vagy kap megint. :) aztán csak megszokja.
 
  • Like
Reactions: kac
Jelentem két napja elkezdett elszineződni a bőre. Ma beteljesedett és kb félóra alatt le is vetette a régi ruháját. :)
 
  • Like
Reactions: kac
Mondjuk nekem a boltban is azt mondták, hogy teljesen felesleges papírtörlőn tartani míg nincs féléves.
Ezt el tudnátok magyarázni,hogy miért jó?
Egyre több felől hallom ezt a papír törlős dolgot,hogy azon kell tartani.Próbáltam kikövetkeztetetni,hogy miért jobb,mint a homok,de nem jutottam sokra..
 
Szasztok,
nekem van egy olyan abberációm....nem-nem-nem. csak a tartással kapcsolatban: Lehet-e (nem i életet élni a kecskével:))olyan akva-terráriumot csinálni ahol egy jó nagy akvárium felett egy terrárium kap helyet, némi közös vízfelülettel? Van egy ilyen vágyam-tervem.....egyszer lessssssz! ha lehet! Lehet?
 
Ezt el tudnátok magyarázni,hogy miért jó?
Egyre több felől hallom ezt a papír törlős dolgot,hogy azon kell tartani.Próbáltam kikövetkeztetetni,hogy miért jobb,mint a homok,de nem jutottam sokra..
Nem is fogsz sokra jutni, hany gekkot latunk a termeszetben papirtörlön szaladgalni??! Maximum a börzeken szoktak öket a müanyag dobozban papirtörlöre helyezni, ami esetleg serüleseket tompithat, meg szallitas közben nem hullik a homok, meg aljzat szegeny joszagra. Nekem volt leopardgekkom es több mas faj is. Ugy kell berendezni a terrriumot szamukra, ami a lehetö legközelebb all az eredeti elöhelyükhöz es az ott tapasztalhato parameterekhez, pont. Szoval nem szükseges a papirtörlö...jol gondoltad te is.
 
Utoljára módosított:
Szasztok,
nekem van egy olyan abberációm....nem-nem-nem. csak a tartással kapcsolatban: Lehet-e (nem i életet élni a kecskével:))olyan akva-terráriumot csinálni ahol egy jó nagy akvárium felett egy terrárium kap helyet, némi közös vízfelülettel? Van egy ilyen vágyam-tervem.....egyszer lessssssz! ha lehet! Lehet?
Normal akva-terrariumokat gyakran keszitenek, alul akvarium, felül pedig növenyek, vizbe nyulo agak stb stb. De ha olyan akva-terrariumra gondolsz, ahol alul akvarium felül pedig pl. gekkoknak lenne eletter, az zsakutca, hiszen legtöbbjük nem tud uszni es belefulladna a vizbe..
Igazan ütös dolgokat ilyen szempontbol a viziagamaknak lehet epiteni, nekem volt is, ök egy teknössel laktak együtt egy közös terrariumban, eleg jol megvoltak. Gyakran megmartoztak, fürödtek, vagy csak pihentek a vizben. De a vizszintet ugy valasztottam meg, hogy azert ki tudjanak maszni könnyeden.
 
De a kis oktondiak megpróbálnának úszni? De hát nem tudnak...Ilyenre gondoltam pedig....Persze a két életteret természethűen elválasztani...Bár előbb az akváriumot kell újra indítani....
 
Nem is fogsz sokra jutni, hany gekkot latunk a termeszetben papirtörlön szaladgalni??! Maximum a börzeken szoktak öket a müanyag dobozban papirtörlöre helyezni, ami esetleg serüleseket tompithat, meg szallitas közben nem hullik a homok, meg aljzat szegeny joszagra. Nekem volt leopradgekkom es több mas faj is. Ugy kell berendezni a terrriumot szamukra, ami a lehetö legközelebb al az eredeti elöhelyükhöz, pont. Szoval nem szükseges a papirtörlö...jol gondoltad te is.
Gondoltam,hogy köze lehet a börzékhez,mert,ahogy írtad is,papír törlő van alattuk ez idő alatt.Viszont már többen is betámadtak a boltban,hogy miért homokon tartjuk a boltban a gekkókat,mondván,az nem jo nekik.Köszi a megerősítést,sejthettem volna,hogy sok az okos ember.. :)
 
Gondoltam,hogy köze lehet a börzékhez,mert,ahogy írtad is,papír törlő van alattuk ez idő alatt.Viszont már többen is betámadtak a boltban,hogy miért homokon tartjuk a boltban a gekkókat,mondván,az nem jo nekik.Köszi a megerősítést,sejthettem volna,hogy sok az okos ember.. :)
miert homokon...!!???
Mert min tartanank, papirtörlön??!!
Nyilvan egy Phelsuma-t vagy egy egy viziagamat nem homokon fogunk tartani, de a sivatagi fajokat vagy egyeb szaraz területen elöket?
 
Back
Oldal tetejére