• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Leopárd gekkó

Zotya

Legenda
Sziasztok. Tudom, hogy nagyon nagyon elüt az itteni témától de van itt olyan aki tart eme állatot/állatokat? :)

Remélem jó helyre indítottam a témát, ha nem akkor kérném a megfelelő helyre helyezést! :)
 
Szép nagyon, ez még csak egy kis csöppség:) A gyereké 25 cm kb farokkal együtt, és vígan tolja befelé a sáskát is. Eég válogatós!!
Gratulálok hozzá...sok örömetek lesz benne.
üdv kac
ui. igen a lisztkukac a kezdet
 
Szép nagyon, ez még csak egy kis csöppség:) A gyereké 25 cm kb farokkal együtt, és vígan tolja befelé a sáskát is. Eég válogatós!!
Gratulálok hozzá...sok örömetek lesz benne.
üdv kac
ui. igen a lisztkukac a kezdet
Köszönjük szépen. :)
Guszti (gyerkőc nevezte el így) még csak öt hónapos. A színe is csak most kezd végleges lenni. Most betolt kilenc liszt kukacot, majd holnapután kap gyászbogár lárvát. :) kedden meg jön a tücsök.
Gyerkőcnek tetszik nagyon na meg nekünk is. :)
Neked esetleg valami tanács?! :)
 
9 lisztkukac az nem semmi, biztos éhes volt már nagyon.
Fiatal korban (lásd még 1 éves korig) mindenre menjen sok vitamin, legyen napozó meg búvóhely, a miénk pl napközben szinte ki se jön a barlangjából. Sok búvó és mászóhely, meg nagy alapterület. Minden nap kaja, illetve takarítani utána. Nekem inni nem szokott, folyadék inkább a rovarokból van. Iletve nagyon szeret vadászni...kaját én csak beengedem aztán este meg megküzd érte. Kb ennyi, ha érdekel valami akkor szólj.
 
Ma még nem bújt ki a házából. Mondjuk ez várható volt, mondták is, hogy lehet pár napig bújkálni fog az új környezet miatt. Az biztos, hogy éjszaka bejárt mindent mert látszik a nyoma. :)
 
Ez nagyon jellemző rá...a miénk is teljesen ugyanezt csinálta/csinálja. Szerintem nem feltétlen az új környezet, hanem csak nappali pihi van, este meg vadászgat, sétál és nézelődik.
 
Nos lenne egy kérdésem. Most míg ilyen aprónép elég neki a kétnaponta étkezés? Azt olvastam míg kicsi kétnaponta ha nagyobb akkor már csak háromnaponta kell etetni. Ez állja a helyét vagy te másképpen csinálod?
 
Én megmondom őszintén amíg kicsinek tekintettem (ez kb akár 1 éves kor) addig a vitamin miatt is meg egyébként is naponta megpróbáltam etetni. Aztán ha nem volt éhes úgysem evett, más kérdés, hogy ez nagyon ritkán fordult elő. Utána viszont valóban bőven elég 2-3-4 naponta. Nekem volt olyan hogy 1-1,5 hétig sem evett, más kérdés, hogy akkor azért aggódtam érte, de semmi problémája nem lett. Lehet viszont hogy tényleg elég lett volna kétnaponta, csak úgy voltam vele, kiskorában még úgysincs igazán zsírtartalékja.
Sok sikert hozzá. És üdv Gusztinak
kb
 
Én megmondom őszintén amíg kicsinek tekintettem (ez kb akár 1 éves kor) addig a vitamin miatt is meg egyébként is naponta megpróbáltam etetni. Aztán ha nem volt éhes úgysem evett, más kérdés, hogy ez nagyon ritkán fordult elő. Utána viszont valóban bőven elég 2-3-4 naponta. Nekem volt olyan hogy 1-1,5 hétig sem evett, más kérdés, hogy akkor azért aggódtam érte, de semmi problémája nem lett. Lehet viszont hogy tényleg elég lett volna kétnaponta, csak úgy voltam vele, kiskorában még úgysincs igazán zsírtartalékja.
Sok sikert hozzá. És üdv Gusztinak
kb
Értem. Mi maradunk a minden másnapban. Üzletben is azt mindták. :)
 
Kis helyzet jelentés. Tegnap este megevett 14 lisztkukacot. Ma már láttam inni is végre. Egyre többet látni napközben is mozogni/napozni. Holnap este tücsök lesz a menüje. Nagyon kíváncsian várjuk a vadászatot. :)
 
Nos ma este megvolt a tücsökvacsija. Aranyos ahogyan levadássza őket. Volt melléfogása is azon meg jókat derültünk. :)
 
Back
Oldal tetejére