• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Legyen összefoglaló email?

viktorlantos

Alapító
Admin
Az utolsó látogatás óta történt dolgokról összefoglalót lehet kérni. Időnként hasznos lehet, de kíváncsi vagyok mit gondoltok.

Jah és közben kipróbáljuk egy másik új funkcióját a fórumnak. A kérdés típusú bejegyzést, amire válaszok érkezhetnek és ezeket lehet értékelni. Majd kiválasztani az ami a kérdésre valóban megoldást adott.
Most még nincs beállítva máshol, de bizonyos esetekben érdekes lehet. Pl egy algásodás problémánál, egy tech probléma megválaszolásában stb stb.
 
A bejegyzés jobb szélén fel le nyilakkal tudjátok az ilyen bejegyzésben állítani, hogy jó a válasz vagy sem. A rendszer pedig összegzi az értékeléseket
 
Az utolsó látogatás óta történt dolgokról összefoglalót lehet kérni. Időnként hasznos lehet, de kíváncsi vagyok mit gondoltok.

Jah és közben kipróbáljuk egy másik új funkcióját a fórumnak. A kérdés típusú bejegyzést, amire válaszok érkezhetnek és ezeket lehet értékelni. Majd kiválasztani az ami a kérdésre valóban megoldást adott.
Most még nincs beállítva máshol, de bizonyos esetekben érdekes lehet. Pl egy algásodás problémánál, egy tech probléma megválaszolásában stb stb.
Jónak tűnik, de pl. a követem funkciót úgy értelmeztem, és most is úgy gondolom logikusnak, hogy az utolsó belépés óta a csengettyű ikonnál azok az értesítések is megjelennek.
Mivel ez korábban nem történt, kikapcsoltam minden email értesítést, de hiába.
Van arra lehetőség, hogy egy napló követése esetén az abban megjelent új bejegyzések is a csengettyű ikonnál jelenjenek meg, @viktorlantos ?
 
Jónak tűnik, de pl. a követem funkciót úgy értelmeztem, és most is úgy gondolom logikusnak, hogy az utolsó belépés óta a csengettyű ikonnál azok az értesítések is megjelennek.
Mivel ez korábban nem történt, kikapcsoltam minden email értesítést, de hiába.
Van arra lehetőség, hogy egy napló követése esetén az abban megjelent új bejegyzések is a csengettyű ikonnál jelenjenek meg, @viktorlantos ?

megnézem és jelzek
 
Az aktuális összefoglaló email jelenleg a következő módon működik:
  • Elkezdi küldeni, ha 14 napja nem voltál a fórumon
  • 14 naponta ha nem vagy aktív két bejelentkezés között
  • Ha 180 napig inaktív valaki, akkor nem küld több emailt
Az email tartalma pedig:
  • Legutolsó topikok
  • Legutolsó bejegyzések
Az emailről bármikor le lehet iratkozni a fiók beállításokban. Vagy az email alján található linken.
 
Utoljára módosított:
Abban segítsetek kérlek, hogy mi lenne a fontos. Pl értelmetlennek látom minden topikról emailt küldeni.
Lehet szűkíteném pl naplókra stb. Ti hogy látjátok?
Töprengtem kérdéseden, és a következk jutottak eszembe, amiket jó lenne, ha tartalmazna az email:
- topikok, amit valaki (pl. én) "Követem" kattintással illetett
- követett személy új bejegyzése
- GA Szállítmány beérkezések
- GA bemutatótermi használt termékek
- Fórumkarbantartási mizéria
- Eladó topikok
- Workshopok (igaz, most nem aktuális, de hosszútávra tervezünk)

Hirtelen most ennyi jutott eszembe.

Feedback: fórummotor generálozás óta nem kaptam emailt, szóval most örülök. Remélem, ez így marad @viktorlantos :)
 
Ha megneveznek akkor arról kapok emailt? Aznap vagy 14 nap inaktivitás után? Köszi a választ.
Ez a 14 nap nekem fura. Kizárt, hogy 2 hétig ne jöjjek fel mégis kapok pár levelet szórványosan, vagy ez csak a legújabb frissítés óta van?

Rengetegszer látom, hogy fel vagyok iratkozva egy topicra és ép aktív (jobb oldalt a legutóbbi események listában) és se email se harang jel nem aktív miatta. Ebben a pillanatban is van ilyen. Ingyenesen elvihető topicba írt Star67 50 perce én semmilyen formában nem kaptam értesítést. Pedig unwatch gombot látok a topic tetején. Tehát megnyomtam egyszer a követem gombot.
 
Ha megneveznek akkor arról kapok emailt? Aznap vagy 14 nap inaktivitás után? Köszi a választ.
Ez a 14 nap nekem fura. Kizárt, hogy 2 hétig ne jöjjek fel mégis kapok pár levelet szórványosan, vagy ez csak a legújabb frissítés óta van?

Rengetegszer látom, hogy fel vagyok iratkozva egy topicra és ép aktív (jobb oldalt a legutóbbi események listában) és se email se harang jel nem aktív miatta. Ebben a pillanatban is van ilyen. Ingyenesen elvihető topicba írt Star67 50 perce én semmilyen formában nem kaptam értesítést. Pedig unwatch gombot látok a topic tetején. Tehát megnyomtam egyszer a követem gombot.

A topik és poszt összefoglalaló nem azonos az értesítésekkel.

A topikban szereplő "Mi történt az utolsó látogatásod óta?" című levél így néz majd ki

1603225625069.png
 
Próbálgatom ezt a szavazós újdonságot. Mivel úgy tűnik eddig csak én tettem meg, nem látom a tényleges működést. Azaz:
- bárki szavazhat bármelyik bejegyzésre, ergo a több szavazat lesz a legelfogadottabb válasz? A kérdező szavazata is ugyanannyinak számít mint mindenki másé? Pff demokrácia :)
- rendeztem a válaszokat a rájuk adott szavazatok szerint. Mi van, ha egy topikban több kérdésre érkezik válasz (ez ugyebár általános lesz)? Lesz értelme a rendezésnek?

Ez a funkció több fórumon elterjedt, szerintem nagyon hasznos. Itt mondjuk vannak kétségeim, hiszen ebben a hobbiban kevés válasz egzakt. Emiatt biztos lesznek túlértékelt/félrevezető válaszok, amik olykor a leghasznosabbnak lesznek megjelölve. Ezzel együtt is sokkal inkább legyen, mint ne legyen - szerintem!
 
Back
Oldal tetejére