• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Nehezen tudom feltenni a kérdést.. de már foglalkoztat egy ideje.. szóval melyik az a LED lámpa amelyikkel a legszebb eredményeket, színeket lehet elérni, de nem kell megfizetni a (számomra) felesleges extrákatt - ONF vagy a márkát - ADA?
Szóval összesítve, a legolcsóbb high-tech megoldás érdekelne..
Jelenleg ugye 95CRI-s szalagos Chihi 601+ van fenn.. ez ugye papíron elég ütős, de a növények színei nem az igaziak.. szóval kezdem magam győzködni, hogy benevezek egy ADA rgb60 ra.. de gondoltam rákérdezek, hátha van olcsóbb alternatíva..
Nem tudom, hogy pl az erősebb twinstarok mit tudnak...
ONF kiesik, mert annyi mint az ADA, és akkor már inkább az.
Chihi vividen és az RGB2 esen agyalok.. nem tudom ezeket próbálta e valaki..
Esetleg DIY megoldásban lehet tudni, hogy ezek a lámpák milyen chipekkel vannak szerelve? Vagy ez hétpecsétes titok?
Szerintem nem a led chipek miatt szépek ezek a lámpák, hanem a megfelelően kevert színek miatt. Valószínűleg valami nagyobb márka (pl.: Samsung) chipjeit használják, de ahhoz hogy meg tudd milyen keverésben előbb venned kell egyet. :D
A titka az lehet hogy egyáltalán nem használ fehér ledeket, csak is külön irányítható RGB-t, így spektrumot hajszál pontosan belőhették az ideálisra, gyártótól és típustól függetlenül.
 
Sziasztok!

Éppen akvárium újraindítás előtt állok. Ez ugye hozta magával a "próbáljunk meg akkor egy szinttel komolyabbat" szitut... :)

Az eddigi akvám egy 120*40*50-es aki volt egy Odyssea 4*54W lámpával és egy barkács led megtoldással és hát a gagyi, de némiképp elviselhető élesztős CO2. Képet még nem enged feltenni, de szerintem most ez nem is lényeges. Ebben is voltak szép eredmények.

A következő aki egy 130*50*60-as lesz és e fölé szeretnék világítást venni. Azt hiszem, oda már végképp kevés az Odyssea magában.

Olvasgatok sokat és a ledek világa nagyon ingoványos nekem: vannak jó lámpák arany áron, de igazából ide már abból is kettő kellene. Ami árban jó lehet, az meg fényre karcsú. Kínait 100EFt+ ért garancia nélkül meg nem vennék.
Én most 200.000Ft-nál többet nem költenék fényre. Elbizonytalanodva gondoltam az ATI lámpáira, de olyan sok problémát olvastam a topikban is - mindamellett, hogy mindenki dícséri-, hogy abban sem vagyok teljesen biztos.

És hát azért a szívem (szemem) akkor is a ledek fénye felé húz, ami a látványt illeti.

Szerintetek ide milyen lámpa lehet még opció?
 
Sziasztok!

Éppen akvárium újraindítás előtt állok. Ez ugye hozta magával a "próbáljunk meg akkor egy szinttel komolyabbat" szitut... :)

Az eddigi akvám egy 120*40*50-es aki volt egy Odyssea 4*54W lámpával és egy barkács led megtoldással és hát a gagyi, de némiképp elviselhető élesztős CO2. Képet még nem enged feltenni, de szerintem most ez nem is lényeges. Ebben is voltak szép eredmények.

A következő aki egy 130*50*60-as lesz és e fölé szeretnék világítást venni. Azt hiszem, oda már végképp kevés az Odyssea magában.

Olvasgatok sokat és a ledek világa nagyon ingoványos nekem: vannak jó lámpák arany áron, de igazából ide már abból is kettő kellene. Ami árban jó lehet, az meg fényre karcsú. Kínait 100EFt+ ért garancia nélkül meg nem vennék.
Én most 200.000Ft-nál többet nem költenék fényre. Elbizonytalanodva gondoltam az ATI lámpáira, de olyan sok problémát olvastam a topikban is - mindamellett, hogy mindenki dícséri-, hogy abban sem vagyok teljesen biztos.

És hát azért a szívem (szemem) akkor is a ledek fénye felé húz, ami a látványt illeti.

Szerintetek ide milyen lámpa lehet még opció?
Figyelembe véve az akva méretét és a pénzügyi keretet ezt javasolnám, habàr nem led:
ATI Sun Power T5 - 6x54W függesztett lámpa - 121cm
 
Figyelembe véve az akva méretét és a pénzügyi keretet ezt javasolnám, habàr nem led:
ATI Sun Power T5 - 6x54W függesztett lámpa - 121cm
Igen, a józan ész nekem is ezt diktálja. Dehát általában nem arra hallgatunk :) LED vonalon nem lehet megoldás?

Az jutott eszembe, hogy két 60cm-es ONF nem sokkal lóg túl anyagilag a kereten. Abból kettő egymás mellett lehet megoldás szerintetek?

Vagy van teljesítménybeli különbség a 60cm-es és a 90cm-es lámpa ledjei közt? Ha csak darabszámban, akkor azt gondolom, a két lámpa még lehet egy járható út. De kíváncsi vagyok a véleményetekre.
 
Igen, a józan ész nekem is ezt diktálja. Dehát általában nem arra hallgatunk :) LED vonalon nem lehet megoldás?

Az jutott eszembe, hogy két 60cm-es ONF nem sokkal lóg túl anyagilag a kereten. Abból kettő egymás mellett lehet megoldás szerintetek?

Vagy van teljesítménybeli különbség a 60cm-es és a 90cm-es lámpa ledjei közt? Ha csak darabszámban, akkor azt gondolom, a két lámpa még lehet egy járható út. De kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Meglehetősen magas lesz az akvád.
Az itt olvasottak alapján, inkább két 150 wattos HQI fotonágyút javasolnék.
Azok biztosan be és levilágítanák.
A ledek is jók de 50 cm szélesseg soknak tűnik.
Előfeltételeztem, hogy high tech aki lesz, azaz megy majd a CO2 vonal tovább.
 
Meglehetősen magas lesz az akvád.
Az itt olvasottak alapján, inkább két 150 wattos HQI fotonágyút javasolnék.
Azok biztosan be és levilágítanák.
A ledek is jók de 50 cm szélesseg soknak tűnik.
Előfeltételeztem, hogy high tech aki lesz, azaz megy majd a CO2 vonal tovább.
Bocsánat, ezt nem írtam, de igen. Magas nyomású CO2 rendszer, JBL greenline E1501 és a kérdéses világítás. A magasságot a layouttal tervezem picit "kijátszani". HQI már megfordult a fejemben noha nem egy pénztárca barát, de azok jól látom, hogy kifutottak?
 
Apropó! Van valakinek tapasztalata az Aqua Grow Uniq lámpáiról? Láttam a Chihiros topikban belinkelve egy videót, ahol a Jurijs gyerek használja.

Utánanéztem és elsőre igen meggyőző a lámpa és bivaly erős. És német. Ez csak nekem ismeretlen?
 
Szasztok!

Szerintetek milyen konstrukció lehet ez a lámpa? A márkát ismerem, elég megbízható dolgokat készítenek, általában a célszerűség jegyében, és az anyagfelhasználásuk is elfogdható. Terráriumi növényezéshez lett kifejlesztve, de simán feltenném mérsékelten növényes akvárium fölé is.
Az 51 Wattos pl. 30 cm-ről 16 kilolux / 242 PAR / 7638lm fényt ad le, 85 CRI 288 beépített LED-del. 120 fokos nyitási szöge van. Mire elég ez? (Ez a gyártó oldala, nem kereskedőé). Látszólag a korábbi T5 lámpatesüket építették át LED-essé. Előnye még, hogy több sorba köthető.
 
Utoljára módosított:
Szasztok!

Szerintetek milyen konstrukció lehet ez a lámpa? A márkát ismerem, elég megbízható dolgokat készítenek, általában a célszerűség jegyében, és az anyagfelhasználásuk is elfogdható. Terráriumi növényezéshez lett kifejlesztve, de simán feltenném mérsékelten növényes akvárium fölé is.
Az 51 Wattos pl. 30 cm-ről 16 kilolux / 242 PAR / 7638lm fényt ad le, 85 CRI 288 beépített LED-del. 120 fokos nyitási szöge van. Mire elég ez? (Ez a gyártó oldala, nem kereskedőé). Látszólag a korábbi T5 lámpatesüket építették át LED-essé. Előnye még, hogy több sorba köthető.
Ez tok ugyanazt tudja, mint egy Chihiros A901. Nem leszel tole elajulva, foleg ha piros novenyt is tervezel.
 
Megrendeltem az akvámat, ami 150x50x50, ami fölé LED világítást tervezek. A D-1150-et néztem ki, amit felfüggesztenék; kb 20cm-re lenne az akva fölött. A weboldalon 6500K írnak, viszont a dobozán az van, hogy ez 10000K, tehát a kék felé hajlik. Most melyik az igaz? :oops:
Egyébként Low tech akvát szeretnék, fehér kaviccsal, egy kevés növénnyel és halakkal (koi vitorlás). Szerintetek ez megfelelő világítás lehet, vagy csak az algákkal fogok hadakozni? Esetleg nézegessek másfelé? Max 50-60e körül keresnék megoldást.
 
Megrendeltem az akvámat, ami 150x50x50, ami fölé LED világítást tervezek. A D-1150-et néztem ki, amit felfüggesztenék; kb 20cm-re lenne az akva fölött. A weboldalon 6500K írnak, viszont a dobozán az van, hogy ez 10000K, tehát a kék felé hajlik. Most melyik az igaz? :oops:
A dobozán, vagy a dobozának a fotóján? Azaz már nálad van? Ezesetben kapcsold be és kiderül :)
A 10000K amúgy tengeri akváriumokhoz használatos, kifejezetten kék színhőmérséklet, míg a 6500K egy kissé kékes, de amúgy hidegfehér fény. Így valószínűleg a 6500K lesz a helyes, hiszen egy növényes akváriumokhoz gyártott lámpáról van szó.

temperatura_de_color.jpg

Kis fényigényű növényekhez vsz elég lesz, de nem lesz semmi mozgástered.
 
Megrendeltem az akvámat, ami 150x50x50, ami fölé LED világítást tervezek. A D-1150-et néztem ki, amit felfüggesztenék; kb 20cm-re lenne az akva fölött. A weboldalon 6500K írnak, viszont a dobozán az van, hogy ez 10000K, tehát a kék felé hajlik. Most melyik az igaz? :oops:
Egyébként Low tech akvát szeretnék, fehér kaviccsal, egy kevés növénnyel és halakkal (koi vitorlás). Szerintetek ez megfelelő világítás lehet, vagy csak az algákkal fogok hadakozni? Esetleg nézegessek másfelé? Max 50-60e körül keresnék megoldást.
Szeva!
Nekem van egy de nem használom, szerintem a fénye megfelelő. Mivel fényerőt nem lehet állítani szerintem nem a legjobb megoldás. Eladó amúgy ha érdekel.:)
 
Szeva!
Nekem van egy de nem használom, szerintem a fénye megfelelő. Mivel fényerőt nem lehet állítani szerintem nem a legjobb megoldás. Eladó amúgy ha érdekel.:)
Szerinted milyen a fénye? 6500K vagy 10000K?
Egyelőre érdeklődöm itt. :)
@Jopet : A boltban a dobozán láttam a 10000K-t.
 
A dobozán tényleg 10000k van jelölve, a fénye enyhén kékes, de ez szerintem nem 10000k hanem 6500k. Fényereje elég erős.
 
Induló nano akvárium (még a szűrő, co2 nincs beüzemelve). Az ONF lámpának csináltam egyedi tartót, nem jött be az üvegre fogatós megoldás.. :) Természetesen maradt forgatható, illetve a magassága a tartó csúsztatásával állítható..

IMG_E4725.JPGIMG_E4726.JPGIMG_E4727.JPG
 
Back
Oldal tetejére