• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Vegyel chihirost es keszits belole sajatot. ;)
A fekete, de nekem mintha 300-as névre hallgatna. És abból is valami újabb változat aminek erősebb a fénye. Hála az Ody honlapjának alig tudtam róla infó szerezni. A fémből se nézek ki sokkal többet, teljesítményileg 1,5 szeres akkor 1,5 szentjánosbogár. ;) De ha mást mondasz elhiszem, mivel az még nem volt a kezemben.
 
Köszi a választ, 120 cm felé keresek valamit, de a pro kategória egy kicsit drága, ezek szerint nem véletlen. :)
Twinstar-t nézegettem de arra még gyűjteni kell.
Lehet marad a DIY.
Miért nem jó a fénycső?
Próbálkozhatsz pl diy megoldással, nekem is van 95cris led lámpám a nano aksira, de nem győzött meg, végül ONF nano lámpa lett, szerintem sokkal jobb, a nagy aksira az ONF lenne az, amire hajlandó lennék váltani (90cm-es kéne), de inkább a fénycső amíg megy az ATI, addig legalábbis biztos.. Twinstar-om volt, 900SP, nem tudom az újabbak milyenek, de én nem tudtam vele megbarátkozni 3 hónap alatt, fénycsőre váltottam. Főleg a zöld színei voltak nagyon sápadtak.
 
Miért nem jó a fénycső?
Próbálkozhatsz pl diy megoldással, nekem is van 95cris led lámpám a nano aksira, de nem győzött meg, végül ONF nano lámpa lett, szerintem sokkal jobb, a nagy aksira az ONF lenne az, amire hajlandó lennék váltani (90cm-es kéne), de inkább a fénycső amíg megy az ATI, addig legalábbis biztos.. Twinstar-om volt, 900SP, nem tudom az újabbak milyenek, de én nem tudtam vele megbarátkozni 3 hónap alatt, fénycsőre váltottam. Főleg a zöld színei voltak nagyon sápadtak.
Nekem is az a benyomásom, hogy az ONF a legjobb. Igaz én otthon chihiros wrgb-t használok, tehát nem vagyok gyári lámpákban beszámítási pont. Ugyanakkor az sem egy rossz lámpa, mégis amikor múltor adtam egy rakat nyesedéket Máténak ez lett belőle:

87D80992-1F71-4C54-803E-457D31238F6E.jpeg
Középen az úszó rotala friss hajtását kell nézni. Onf nano alatt produkálta. Össze lehet hasonlítani a régi és az új leveleket. Igaz a vízben levő tàpozását nem ismerem, de meggyőződésem, hogy az Onf miatt lettek az új levelek ilyen gyönyörűek.
 
Nekem is az a benyomásom, hogy az ONF a legjobb. Igaz én otthon chihiros wrgb-t használok, tehát nem vagyok gyári lámpákban beszámítási pont. Ugyanakkor az sem egy rossz lámpa, mégis amikor múltor adtam egy rakat nyesedéket Máténak ez lett belőle:

View attachment 91553
Középen az úszó rotala friss hajtását kell nézni. Onf nano alatt produkálta. Össze lehet hasonlítani a régi és az új leveleket. Igaz a vízben levő tàpozását nem ismerem, de meggyőződésem, hogy az Onf miatt lettek az új levelek ilyen gyönyörűek.
Jó lenne egy nagy PAR és spektrum összehasonlító teszt. Ada, twinstar, onf, chihiros stb.
 
Odyssea D-1150L típusú világítást néztem. Fénycsövest nem terveztem, a nagyobb fogyasztás miatt, valamint árban nincs akkora különbség.(Led egy kicsit környezetbarátabb, bár nem ez a döntési szempont jelenleg:)) Egy LED világítást már csináltam csak nem vagyok megelégedve a fényerejével.
 
Jó lenne egy nagy PAR és spektrum összehasonlító teszt. Ada, twinstar, onf, chihiros stb.
Hát azért így nem sok értelme van PAR-ról beszélni, hogy ATI, mert az csak egy lámpatest. Van többféle csövem, Osram, Sylvania, aztán ugye kérdés mennyi grolux-ot használsz, az rgb-s led lámpáknál meg attól függ milyen színt állítasz be.. És lehet, hogy nem pont azzal a beállítással fog legjobban tetszeni az akvárium, ami mondjuk a legjobb PAR értéket adja. Meg engem pl nem is érdekel, a növényeim szépen nőnek, meg a szememnek is kellemes a megvilágítás..
20200418_DSC08226HDf.png
 
Hát azért így nem sok értelme van PAR-ról beszélni, hogy ATI, mert az csak egy lámpatest. Van többféle csövem, Osram, Sylvania, aztán ugye kérdés mennyi grolux-ot használsz, az rgb-s led lámpáknál meg attól függ milyen színt állítasz be.. És lehet, hogy nem pont azzal a beállítással fog legjobban tetszeni az akvárium, ami mondjuk a legjobb PAR értéket adja. Meg engem pl nem is érdekel, a növényeim szépen nőnek, meg a szememnek is kellemes a megvilágítás..
View attachment 91606
Ez a LED topic, az idezett felsorolasban szo sem volt ATIrol.
 
Az RGBs WRGBs felvetesed sem tul valid. Minden lampat ertelemszeruen a max teljesitmenyen kell bemerni, az egyszinueket sem dimmelve merjuk. Azaz ha nem egycsatis, akkor minden csati max teljesitmenyen.
 
Az RGBs WRGBs felvetesed sem tul valid. Minden lampat ertelemszeruen a max teljesitmenyen kell bemerni, az egyszinueket sem dimmelve merjuk. Azaz ha nem egycsatis, akkor minden csati max teljesitmenyen.
És mire mész vele, ha max teljesítményen beméred, de használni meg nem úgy fogom? Ugye te sem gondolod, hogy a PAR érték nem változik ahogy a színekkel játszok, ha már egyszer van rá lehetőség.
Számomra ez a méregetés totál értelmetlen.. Persze akinek van erre ideje, meg energiája, méregesse.
 
Sziasztok! 2x24W odyssea lámpám szeretném lecserèlni mivel vettem CO2 rendszert és megprobàlkoznèk a high tech vonallal. Szerintetek chirios WRGB 60at vagy twinstar 600EA-t vàlasztjam? (70cm hosszú, 40 mély akvárium)
 
Sziasztok! 2x24W odyssea lámpám szeretném lecserèlni mivel vettem CO2 rendszert és megprobàlkoznèk a high tech vonallal. Szerintetek chirios WRGB 60at vagy twinstar 600EA-t vàlasztjam? (70cm hosszú, 40 mély akvárium)
Szia!
Nekem egyik lámpával sincsen tapasztalatom de ha jól tudom chiriost nem lehet itthon kapni, amíg a twinstar-ért bemész a boltba, megveszed és hazaviszed valamint garanciád is lesz rá.
Én a Twinstart venném meg.
 
Nehezen tudom feltenni a kérdést.. de már foglalkoztat egy ideje.. szóval melyik az a LED lámpa amelyikkel a legszebb eredményeket, színeket lehet elérni, de nem kell megfizetni a (számomra) felesleges extrákatt - ONF vagy a márkát - ADA?
Szóval összesítve, a legolcsóbb high-tech megoldás érdekelne..
Jelenleg ugye 95CRI-s szalagos Chihi 601+ van fenn.. ez ugye papíron elég ütős, de a növények színei nem az igaziak.. szóval kezdem magam győzködni, hogy benevezek egy ADA rgb60 ra.. de gondoltam rákérdezek, hátha van olcsóbb alternatíva..
Nem tudom, hogy pl az erősebb twinstarok mit tudnak...
ONF kiesik, mert annyi mint az ADA, és akkor már inkább az.
Chihi vividen és az RGB2 esen agyalok.. nem tudom ezeket próbálta e valaki..
Esetleg DIY megoldásban lehet tudni, hogy ezek a lámpák milyen chipekkel vannak szerelve? Vagy ez hétpecsétes titok?
 
Nehezen tudom feltenni a kérdést.. de már foglalkoztat egy ideje.. szóval melyik az a LED lámpa amelyikkel a legszebb eredményeket, színeket lehet elérni, de nem kell megfizetni a (számomra) felesleges extrákatt - ONF vagy a márkát - ADA?
Szóval összesítve, a legolcsóbb high-tech megoldás érdekelne..
Jelenleg ugye 95CRI-s szalagos Chihi 601+ van fenn.. ez ugye papíron elég ütős, de a növények színei nem az igaziak.. szóval kezdem magam győzködni, hogy benevezek egy ADA rgb60 ra.. de gondoltam rákérdezek, hátha van olcsóbb alternatíva..
Nem tudom, hogy pl az erősebb twinstarok mit tudnak...
ONF kiesik, mert annyi mint az ADA, és akkor már inkább az.
Chihi vividen és az RGB2 esen agyalok.. nem tudom ezeket próbálta e valaki..
Esetleg DIY megoldásban lehet tudni, hogy ezek a lámpák milyen chipekkel vannak szerelve? Vagy ez hétpecsétes titok?
Én megfutottam a nano aksimra ezt a kört, végül ONF lett, ugyan nyilván nem a legolcsóbb.. Kipróbáltam többféle 95 cri ledet, önmagában, pirossal kombinálva, nem rossz, sokkal jobb mint az olcsó ledlámpák. Terveztem különféle wrgb ledekkel is kísérletezni, de aztán úgy voltam vele, hogy nem kínlódok, a nagyaksin marad úgyis az ATI, a picire meg ONF lett. De a nagyaksira is annyi lenne pl az ONF kb mint egy ATI..
 
Én megfutottam a nano aksimra ezt a kört, végül ONF lett, ugyan nyilván nem a legolcsóbb.. Kipróbáltam többféle 95 cri ledet, önmagában, pirossal kombinálva, nem rossz, sokkal jobb mint az olcsó ledlámpák. Terveztem különféle wrgb ledekkel is kísérletezni, de aztán úgy voltam vele, hogy nem kínlódok, a nagyaksin marad úgyis az ATI, a picire meg ONF lett. De a nagyaksira is annyi lenne pl az ONF kb mint egy ATI..

Jah.. én is néztem az ati 6 csövest, de gyakorlatilag ugyanaz.. 130 körüli az összes.. :/
Ezért is kérdeztem, hogy esetleg van e valami olcsóbb megoldás, ami magát a fényt tekintve, tudja ugyanazt mint az Ati-onf-ada hármas
 
van e valami olcsóbb megoldás, ami magát a fényt tekintve, tudja ugyanazt mint az Ati
Ha lenne, akkor ki venne Atit? :D
Egyébként bizonyára van több is, csak nehéz versenyezni azokkal, akiknél sokkal nagyobb a háttér, mert már tudják garantálni a minőséget. Szerintem egyikünk se venne lutrira ilyen értékben hobbieszközt, főleg ha külföldről kell beszerezni.
A hármasból egyébként az Ati lehet a legolcsóbb, mert elég régi cucc, így a másik kettővel ellentétben már a használtpiacon is állandó tag. Én is így vettem 40k-ért egy 4x54-est, amit később egy az egyben cseréltem el egy 6x39-re.
 
Back
Oldal tetejére