• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Megjött az a301-esem, a 30-as nanohoz, kb fele annyi idő alatt mint írták. (Ali-ról) Szeretnèm kicserélni a ledszalagot 5730-as cri95-ösre, 2sor hideg (6500k)fehérrel nincs gond, viszont a 4500k ,,természetes” fehér nem kapható, vagy csak 5m-eres kiszerelésben. Van esetleg valakinek egy eladó 30-40centis darabja? Vagy ha helyette piros ledet rakok? A 2x30centi 5730-as cri95 viszont lehet kevés lesz mivel a méteresre írnak 2550lument, ez így kb 1500lumen de dimmelni is kéne. Tud valaki segíteni, mi lenne a jó megoldás?
Helló, itt van nekik raktáron UNILED.AT, csak az a kérdés, hogy postáznak e külföldre is. Bécsben van az üzlet nekik. :)
 
milyen vastag (0,25 - 0,3 - 0,5...
Ez mi? Kábel vastagsága? 16 Amperig elég a 1,5-es kábel. Vagy lámpatest szélessége? Fedje le minél jobban az akvát (de a világítás szögének függvényében se menjen túl sok fény "kárba"), ugyanakkor ne legyen útban sem a lámpa. Vagy?
be kell e kötni két oldalról, vagy elég csak egyről
Ha 70 cm-enként megtáplálod (párhuzamos kötés), akkor elég egyoldalról. Ha sorba kötöd őket (3,5 méter), akkor tápláld meg mindkét végén.
hány órát világítson és hány százalékon egy 100 l akva felett
Ledek élettartama miatt max 80%-on használd tartósan. De hogy mennyi fény kell, az a ledszalagok fényerejétől függ.
Világítás napi ciklusa 8 óra legyen, vagy óvatosságból ennél kevesebb (min. 6 óra).
 
Ez mi? Kábel vastagsága? 16 Amperig elég a 1,5-es kábel. Vagy lámpatest szélessége? Fedje le minél jobban az akvát (de a világítás szögének függvényében se menjen túl sok fény "kárba"), ugyanakkor ne legyen útban sem a lámpa. Vagy?

Szia. Igen, kábel vastatgágra gondoltam. Párhuzamosan lesz bekotve TC420 ra. Valami ilyen kábelon gondolkodom, csak nem tudom, milyen vastag legyen az ér benne.
A LED szalagok tipusa :
Válaszodat előre is köszönöm.
 
1,5 A/m, tehát 1,05 A/0,7m a fenti ledszalag áramfelvétele maxon.
A 0,35-ös vezeték max terhelhetősége 1,1 A. Ezért én úgy gondolom, hogy a 0,35-ös is még pont jó, a 0,5-ös meg bőven jó (ha jól értelmezem, ilyen keresztmetszetű kábelekből áll a linkelt vezeték). De nem vagyok elektromos szakember!
 
1,5 A/m, tehát 1,05 A/0,7m a fenti ledszalag áramfelvétele maxon.
A 0,35-ös vezeték max terhelhetősége 1,1 A. Ezért én úgy gondolom, hogy a 0,35-ös is még pont jó, a 0,5-ös meg bőven jó (ha jól értelmezem, ilyen keresztmetszetű kábelekből áll a linkelt vezeték). De nem vagyok elektromos szakember!
Igen, így van. Köszi az infót
 
Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem a LED szalag bekötésével kapcsolatban. Tehát, van 5 db szalag 70cm, 2 pólus, azaz 10 eres kábel. Keresgéltem, de nem tudom mi lenne a jó, milyen vastag (0,25 - 0,3 - 0,5...) meg hogy be kell e kötni két oldalról, vagy elég csak egyről. Na meg a másik dolog, hogy hány órát világítson és hány százalékon egy 100 l akva felett, nem túlzsúfolt növényzettel. Előre is köszi a válaszokat.
Szia,
Nekem egy méteres szalag egy oldalról van táplálva,és tökéletes.
Hogy meddig kell világítani, szerintem ahhoz kellene tudni,hogy hány lument ad le összesen. Azt olvastam valahol, lowtechben 30-60 lumen/liter-t kell belőni.
 
Sziasztok!
Egy kis nano(szél40, mély25, mag26) szeretnék inditani. A világítás ami kérdéses... Azon filóztam, hogy egy pl. obi ban is kapható kis10w os kocka led lámpa ami 850lm tud elég lehet? Garnikat, nanó halakat és "igénytelen" növényeket gondoltam bele.
 
Sziasztok.

Van egy 42 watt és 5850lumen-es LED-em. Éjszakára 1-1%-ra leveszem a piros-kék és a fehér csatornát. Tetszik, hogy nem tök sötét.

Azonban okoz ez bármi problémát a halaknak, növényeknek?
 
Sziasztok!

110 literes garnélás medencére szeretnék hideg fehér ledes világítást. Jelenleg 2 db 10 W-os 24 ledes van felette, és ez nekem tökéletes is lenne, de számomra praktikusabb lenne olyan megoldás, ami nem az akvárium szélére ül fel, hanem a salgó polc aljára tudom rögzíteni. Viszont teljesen el vagyok veszve, hogy hány lumenest keressek, milyen hosszút stb.
Tudtok ebben segíteni nekem, hogy milyen szalagot vagy armatúrás világítást nézzek?

Köszönöm!

20200225_213737.jpg
 
Sziasztok!

110 literes garnélás medencére szeretnék hideg fehér ledes világítást. Jelenleg 2 db 10 W-os 24 ledes van felette, és ez nekem tökéletes is lenne, de számomra praktikusabb lenne olyan megoldás, ami nem az akvárium szélére ül fel, hanem a salgó polc aljára tudom rögzíteni. Viszont teljesen el vagyok veszve, hogy hány lumenest keressek, milyen hosszút stb.
Tudtok ebben segíteni nekem, hogy milyen szalagot vagy armatúrás világítást nézzek?

Köszönöm!

View attachment 88172
V-TAC LED szalag beltéri 5730-120 (12 Volt) - hideg fehér CRI95!
2-3 sor elég, amilyen hosszban csak akarod. Én minimum a szélső akváriumok közepéig határoznám meg a hosszúságot.
+ dimmer

Nehezen találsz olyan lámpát, ami - legalább 45 cm-es kivitelűben gondolkodva - ne tudná a jelenlegi fényerőt. Szóval a lument figyelmen kívül hagyhatod (sőt, inkább dimmerben is gondolkodj). És a garnélák miatt a inkább színvisszaadást figyeld (a fenti szalagnál 95 Cri!), amennyiben nem a low cost a fő prioritás.
Függeszteni szinte mindegyik "talpas" lámpát is lehet, amennyiben nem fixek a lábai. Pl Chihiros A-széria.
Ha szerelni akarod közvetlenül a polc aljára, szerintem mindenféle lámpához lehet találni valami esztétikus és egyszerű DIY módszert.
Sodronyos függesztésnél esztétikusabb, ha van a lámpának tömege, ami feszesen tartja a sodronyt.
 
Sziasztok!

110 literes garnélás medencére szeretnék hideg fehér ledes világítást. Jelenleg 2 db 10 W-os 24 ledes van felette, és ez nekem tökéletes is lenne, de számomra praktikusabb lenne olyan megoldás, ami nem az akvárium szélére ül fel, hanem a salgó polc aljára tudom rögzíteni. Viszont teljesen el vagyok veszve, hogy hány lumenest keressek, milyen hosszút stb.
Tudtok ebben segíteni nekem, hogy milyen szalagot vagy armatúrás világítást nézzek?

Köszönöm!

View attachment 88172
+1 szavazat a 95cri-s szalagra. Sima aluprofilba ragasztva jo lehet? Mi is polc aljara rogzitettuk, ket kis lyuk a polcban az aluprofilnal, amin atfer egy gyorskotozo, ebbol 1-1 van szalagonkent a profil ket vegen. A hot is jobban elvezeti, bar nalunk fem polcok vannak, nalad nem tudjuk mibol lesz. :)
Ket kep, hogy jobban el lehessen kepzelni:
IMG_20200118_182625.jpg IMG_20200118_183055.jpg
Masik setup is mukodik, ott 2 sor ugyanilyen szalag alatt van 3x30 literes kocka 60%-ra dimmelve, tokeletesen funkcional mar majdnem 1 eve. ;)
 
Utoljára módosított:
@Spexxy
 
Sziasztok!
Egy RGB LED lámpához használok hasonló dimmert. Már másodszor járok úgy, hogy vízcsere/takarítás közben sajnos sikerült pár csepp víznek rákerülnie a vezetékre, amelyről lefolyva valszeg bekerült a kapcsoló részbe, és innentől kezdve villog/random fényerőn világít, egyszóval meghülyül. Tudtok esetleg valami komolyabb IP védett cuccot ezek helyett?
 

Attachments

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    8.9 KB · Megtekintések: 58
Sziasztok!

A kérdésem azokhoz szól, akik fénycsövesről váltottak LED-re:
Milyen tapasztalataitok vannak? Miről-Mire váltottatok?
 
Üdv!

Esetleg van valakinek tapasztalata Odyssea LED lámpákkal kapcsolatban?
Gondolok itt arra hogy kb ötöde az ára egy professzionális lámpához képest.
Lehet attól még megfelelő?
Köszönöm.
 
Üdv!

Esetleg van valakinek tapasztalata Odyssea LED lámpákkal kapcsolatban?
Gondolok itt arra hogy kb ötöde az ára egy professzionális lámpához képest.
Lehet attól még megfelelő?
Köszönöm.
Kerüld nagy ívben. A fényereje egy szentjánosbogáréval vetekszik. Van itthon egy 45 cm-es 9 hónapot használt, ha kell eladom. :D
 
Kerüld nagy ívben. A fényereje egy szentjánosbogáréval vetekszik. Van itthon egy 45 cm-es 9 hónapot használt, ha kell eladom. :D
Köszi a választ, 120 cm felé keresek valamit, de a pro kategória egy kicsit drága, ezek szerint nem véletlen. :)
Twinstar-t nézegettem de arra még gyűjteni kell.
Lehet marad a DIY.
 
Back
Oldal tetejére