• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Elkészült az Aquaowner vidi is (német) amit korábban említettem. Egy rakat LED-et néztek meg különböző szempont szerint:

Amennyiben nézitek a táblázatot vegyétek figyelembe, hogy a technikai adatokat a fontossági százalékkal írták le. Magyarul például az RA értéke maximálisan 15 lehet (15%-os fontossága "Gewichtung" miatt). Az adatok nem hibásak, csak fontossági sorrendbe lettek rakva. :)
 
Érdekes, amit írsz. Én még nem figyeltem meg ezt, igaz nem is sok fojtós -> LED fénycsöves lámpával volt még dolgom. Azzal a kevéssel is csak 5-8 évvel ez előtt, akkor végeztem méréseket.
Viszont azon elgondolkodok majd, hogy a bekapcsolás pillanatában hogyan alakul ki feszültséglökés a fojtón? Talán a prell miatt? Érdekes.
Szia, igen a prell miatt van, ha valami elektronikus kapcsolóval kapcsolod szilárdtest relé vagy más triakos dolog akkor bekapcsoláskor nem, de kikapcsoláskor szerintem akkor is jelentkezik a probléma. Itt is azt javasolják, a led fénycsöves cikkekben, hogy ki kell szedni a fojtót.
 
Sziasztok.
Gondoltam megkerdezlek benneteket. Az egyik kozossegi oldalon megkerdeztem, hogy mit lehetne tenni, hogy a piros bromeliam szep pirosak maradjanak es ne zolduljenek vissza. Amellett, hogy a fenyero novelest javasltak, valaki azt mutatta kepekkel is, hogy o tengeri ledvilagitast rak a vivariumai fole. A kepek es szinek onmagukert beszeltek.
Van valakinek tapasztalata, hogy hogyan kell osszeallitani egy ilyen lampat?
Ugy neztem, hogy kek es feher dominal, keves piros es zold van meg benne. Azt olvastam, hogy inkabb egyszinu szalagokat vegyek, mert a wrgb- k nem olyan jok.
Koszi, ha barki is elolvassa.
 
Sziasztok.
Gondoltam megkerdezlek benneteket. Az egyik kozossegi oldalon megkerdeztem, hogy mit lehetne tenni, hogy a piros bromeliam szep pirosak maradjanak es ne zolduljenek vissza. Amellett, hogy a fenyero novelest javasltak, valaki azt mutatta kepekkel is, hogy o tengeri ledvilagitast rak a vivariumai fole. A kepek es szinek onmagukert beszeltek.
Van valakinek tapasztalata, hogy hogyan kell osszeallitani egy ilyen lampat?
Ugy neztem, hogy kek es feher dominal, keves piros es zold van meg benne. Azt olvastam, hogy inkabb egyszinu szalagokat vegyek, mert a wrgb- k nem olyan jok.
Koszi, ha barki is elolvassa.
Tengeris fényben @Selena tud talán segíteni.
 
30Literes low tech nano-m felett egy Aquael leddy plant 6w-os világítás van,ami sajnos kevésnek bizonyul. Tudtok ajánlani valami normális ledes világítást? Co2-t nem tervezek egyelőre, twinstar/onf nagyon drága, chihiros a/c verzio jó lenne de sehol nincs a környéken 40-60nap Kínából.
 
30Literes low tech nano-m felett egy Aquael leddy plant 6w-os világítás van,ami sajnos kevésnek bizonyul. Tudtok ajánlani valami normális ledes világítást? Co2-t nem tervezek egyelőre, twinstar/onf nagyon drága, chihiros a/c verzio jó lenne de sehol nincs a környéken 40-60nap Kínából.
Chihirost kapni Szlovakiaban es altalaban a posta sem draga.
 
Az szuper, a baj csak annyi, hogy nem tudok Szlovákul, Angol nyelven semmi info, a postázás részleteit sem lehet tisztázni, ha van aki rendelt és tud url-t küldeni azt megköszönném.
 
Az szuper, a baj csak annyi, hogy nem tudok Szlovákul, Angol nyelven semmi info, a postázás részleteit sem lehet tisztázni, ha van aki rendelt és tud url-t küldeni azt megköszönném.
Esetleg készíthetsz is egyet. Sokan készítettünk már jobbat mint a gyári.
Az sem baj, ha nem annyira szép. Inkább a funkcionalitása a lényeg.
Én pl. biztos nem vennék gyári led lámpát, ha csak nem azért, hogy átalakítsam.
 
Back
Oldal tetejére