• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Ennél a lámpámnál 3 wattos Cree Power LED-eket használtam, 90%-on hajtva, áramgenerátoros táppal, 40x40-es bordán, ventilátoros szellőztetéssel . Cirka 8000 üzemóra után kezdtek egymás után kiégni, az is valami XP-G-s volt 4 éve, gondolom ennek elődje.
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...7821_0282614b51f27a32447ed6d2bb8c9538_xxl.jpg
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...7817_8dc1ed830b657b9e9f2a54c573f9ac75_xxl.jpg
köszi! kiváncsi leszek a lámpa maga 120w, 6w-os prémium ledekkel. normálba 2w-on mennek, 150% lehet max dimmelni akkor mennek 4w-on. színeket lehet rajta külön variálni. valamint a ledeket azaz a paneleket cserélhetöek! német fejlesztés. taiwan-on gyártják a paneleket, vízhatlan szilikonnal vannak összetéve! Azaz a lámpa vízhatlan. az ára egy ADA solar rgb ára. webröl lehet irányítani, dimmelni stb. bordás hüttés, automata hüttésvédelem. ennyi röviden
 
Sziasztok,

Német nagyonnagy webshopban (nem Emezen hanem...) nézelődtem lámpa ügyben és találtam egy ilyen nevűt: Lumini Led aquarium light (Asta 20) - 16w, 35EUR

Használt/látott már valaki ilyet működés közben? Ahogy nézem kb. egy Kessil másolat, de az ára elég jó - gondolkodtam milyen LED kellene a 60l Dennerle kocka fölé és ezen kívül minden kb. kétszer ennyibe kerülne (Twinstar 300, Chihiros A401+, BLAU LED 40cm...).

Utánaolvasva a dimmer része felejthető, de úgyis 100%-on menne, illetve a felfogatás elég instabil, de azt biztos megoldanám DIY valahogy. És így hogy nem két oldalt támaszkodós mint a többi lehetőség, egyszerűbb lenne matatni alatta az aksiban.
 
Sziasztok!
Szeretnék áttérni led világitásra. 200x60 cm víz felület felet most 4db 36w t8 fénycsö és 2 méter led szallag van.
A növények szépen nönek,este bubiznak. Naplomban megnézhetö.
ONF Flat One LED lámpa - 60 cm (4500lm, 70W) lámpábol tennék rá 3db-ot keresztbe nem tubom müködne ez igy.
Függesztet lámpát nem szeretnék használni Válaszokat elöre is köszönöm!
 
ONF Flat One LED lámpa - 60 cm (4500lm, 70W) lámpábol tennék rá 3db-ot keresztbe nem tubom müködne ez igy.
Függesztet lámpát nem szeretnék használni Válaszokat elöre is köszönöm!
Szóval majdnem 70 centit kellene egy-egy 20 centis lámpának bevilágítania? Hááát... nem mondom, hogy nem működőképes, de ha már majd' félmisit beruházol világításra, lehet hogy valami tutibb megoldást kellene keresned.
Javaslatot max úgy tudunk tenni, ha leírod, hogy miért és mennyire ragaszkodsz az ONF-hez. Mindenképpen színváltós/távvezérlésű lámpát szeretnél? Illetve miért nem opció a függesztés? (a keresztben elhelyezett több lámpa szerintem előnytelen - több kábel, több tápegység, egyenetlen fényeloszlás, vízbe lökési kockázat stb.)
 
200 centis akvára szerintem felejtős az elképzelésed.

Értem én hogy mindenki a ledért van oda, de egy ekkora akva fölé szerintem simán fel lehet pattintani pár (függesztett!!!) fémhalogén pilácsot és le van tudva a fénykérdés. :) Használtan is simán lehet csípni ADA grand solarokat pl.

Ekkora méretnél szerintem csak a függesztés életképes alternatíva.
 
Sziasztok!
Szeretnék áttérni led világitásra. 200x60 cm víz felület felet most 4db 36w t8 fénycsö és 2 méter led szallag van.
A növények szépen nönek,este bubiznak. Naplomban megnézhetö.
ONF Flat One LED lámpa - 60 cm (4500lm, 70W) lámpábol tennék rá 3db-ot keresztbe nem tubom müködne ez igy.
Függesztet lámpát nem szeretnék használni Válaszokat elöre is köszönöm!
aquaBAR210 HC+189 x 9 x 3,4 cm 210 W akkor inkäbb ebböl 2öt!
 
Használtan is simán lehet csípni ADA grand solarokat pl.
Biztos? :) Tudnál küldeni url-t? Priviben is jöhet :)
Használtan egyet sem látok a nagy kerek Interneten, nemhogy hármat, ami kéne 200 centire. Még Solar I-t sem.
 
Köszönöm a hozzászolásokat!
Valojában onnan indult az egész, a mostani tetöt nehéz emelgetni feltámasztani . Halazásnál ritkán kellet emelgetni,
meg az ember csak egyre öregszik.Fügesztet lámpatestet nem akarok , és ojat sem aminél szaladgálnak az árnyékok az
aljzaton.A you tubon lehet látni ijen keresztbe rakot lámpákat onnan jött az öltet nem lehetne megcsinálni ONF lámpákkal
is.Meg igy még lelehetne valami könnyú mozgathato szoklit csinálni ami takarja a víz vonalat és a szét áramlo fényt.
Túl sok fényem most sincs ez meg szabájozható ha nagyon piritaná felnyuló növényeket.
50000 órat irnak led élettartamra meg tud egy csomó extrát.
Csak attol tartok nem indit be egy alga kertészetet. Nehéz és drága döntés.
Köszönet az infokér ,rágodok rajta még egy darabig.
 
Sokat vajúdtam a ledes világítással. 200L es az akim, és energiatakarékossal volt megvilágítva. 2db 11 wattos meleg fényű izzóval, ami elvben 2x100 wattos wolframosnak felel meg. Nem voltam elégedett vele, valahogy nem volt természetes fénye. Elkezdtem a világítótestek fényének utánanézni, és meglepve tapasztaltam, hogy a neonok, és ezek a csavart takarékos izzók, nagyon gagyik. Leadják a lumen értéket, de a fényspektrumuk katasztrófális. Csak pár hullámhosszon hozzák a lument, de sok-sok színt nem is sugároznak. Vagyis torz a fényük. Mint kiderült, van egy CRI nevű mutató, ami pont a fény spektrális átfogását jelenti: minél magasabb az érték, annál jobb. 100 a max, az a természetes napunk fénye. Abban minden hullámhossz benne van, amit látunk, tehát van mit visszevernie a színes tárgynak. Jelen esetben a halaknak, növényeknek. Na gondoltam, ilyen kell nekem! Nézegettem a webes kínálatot, és voltak vonzó világítótestek, de horror áron. Amit már szívesen megvettem volna, az 30 nál indult. Maradt a magyar leleményesség, elkezdtem alkatrészeket nézegetni, mennyibe is fájna egy ilyen lámpa az aki fölé? Nem húzom tovább, 12 ezerből meglett az egy méteres ledes csíkom. 3000 lumen, CRI>95, tehát teljes fényspektrumú ledszalag, alu profilba ragasztva. Van hozzá dimmer, lehet szabályozni. Nagyon jó fénye van, gazdagabbak a színek, szebb az egész akvárium. Olyan színeket láttam a halaimon, amiket azelőtt még sosem :) Aki szeretne ilyet építeni, bátran javaslom. Googlizzon rá a CRI>95 szóra, és talál megoldásokat. A mellékelt kép nem mutatja igazán, milyen klasszak a színek, és a fényerő. Csak a design látszik rajta. Mobillal fotózva :)


20190202_151155.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem ilyen van otthon, csatolom a linkjét, akkor ezzel ne is próbálkozzak növényeket nevelgetni, esélytelen?
Hirtelen nem akartam többet költeni rá!

LED Szalag
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nekem ilyen van otthon, csatolom a linkjét, akkor ezzel ne is próbálkozzak növényeket nevelgetni, esélytelen?
Hirtelen nem akartam többet költeni rá!
1 meter szalagod 480 lument tud 440ftert, 1 meter 95-os szalag 2500-at 2600ftert, ugy hogy az optonica szalag biztos nem tudja ugyanzt a spektrumot, mint a magas CRI-s.
Amugy sokmindent nevelhetsz alatta, de 5,2x annyi szalagot kell bepitened hozza mint a masikbol kellett volna es ne vard hogy a piros novenyek hozzak a formajukat. Dontsd el erdemes volt-e sporolni. ;)
 
Egy led világítótest függőleges magasságának állításával hogyan változik a Lux mértéke?
Mik az arányok?
Van valami ökölszabály?
 
Egy led világítótest függőleges magasságának állításával hogyan változik a Lux mértéke?
Mik az arányok?
Van valami ökölszabály?
Guglival 30 másodperc. ;)
Ha ismert egy fényforrás adott irányú I fényerőssége, akkor a tőle d távolságban lévő pontszerű felület megvilágítása merőleges fénybeesés esetén E=I/d2 (d négyzet) vagyis a megvilágítás a távolság négyzetével fordítva arányos.
E= megvilágítás
I= fényerőség
d= távolság
Ha a felület a fény beesési irányára nem merőleges, hanem a felület normálisa a beesési iránnyal α szöget zár be, akkor a megvilágítás: E=I*(cos alfa)/d2 (d négyzet). Ez az összefüggés az úgynevezett pontmódszerrel történő világítástechnikai számítások alapegyenlete.
 
Sziasztok,

Egy 60l-es Dennerle kockára szeretnék LED világítást tenni. Jelenleg 2x24w CFL megy rajta (Scapers light), az egyik 8 órában a másik 4-ben, élesztős CO2, visszasózott RO víz és igénytelen/közepesen igényes növények mellett (Reinecki talán ami érdekes ebből a szempontból).

3 lehetőséget látok most magam előtt:
  • talán tudok jutányos áron beszerezni egy használt ADA G361-et
  • szintén hasonló áron/kissé olcsóbban egy Dennerle Scapers LED 15w-osat
  • Vagy kb ugyanennyiért egy új Chihiros A401Plus.

Tervezem a közeljövőben az átállást nagynyomású CO2 rendszerre mert ez az élesztős nagyon hektikus, van is egy kis zöld pont az üvegen/ecset pár növényen, bár kezelhető mennyiség.

Nagyon gondolkodok az első két megoldáson (főleg az ADA-n) de szerintem a 15w ilyen 30+cm vízoszlophoz kevés lenne, főleg ha a tetőt is felrakom rá.
Mit ajánlanátok? Szerintetek elég lenne a 15w mondjuk napi 12 órával?
 
sziasztok.

olvasgattam a nigro féle mennyit világítsunk leírást.

ott le volt írva egy szabály watt / gallon-ra, amit szeretnék alkalmazni.

viszont nem tudom hogy led világítás megadott watt-ját figyelembe vehetem-e.

Twinstar 900S lámpám van ami elvileg 65 watt.

a led 65watt az egyelő a fénycsöves 65watt-al?

vagy van valami átváltás, átszámítás?

a lámpám adatai :

LED: RGB-W
Színhőmérséklet : 6500K
Lumen: 4900lm
Energiafogyasztás : 65W

az aki 100liter

ez elvileg 2,4wpg és 10 óra világítást kéne alkalmaznom...

igaz ez? :)
 
Back
Oldal tetejére