• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Sziasztok! Nentaláltam itt erről a lámpáról írást
Up Aqua Pro LED P 90 lámpa, 90 cm széles akváriumhoz. Használja,használta itt valaki?

A jó 1 hónapja 45-öst használom, ha a nagy testvérnek is ugyanolyan lába van mint a picinek akkor sok jövőt nem jósolok neki, elég gagyira sikerült. Ne akard felhajtani, inkább csak mindig tedd odébb :) függesztve jó lehet. A tápjához az eu átalakító vicc kategória, nem áll meg a helyén. Ha ezeken sikerül felülemelkedned, akkor lesz egy szép lámpád, ami nagyon jól rásimul az akváriumra, a növények szeretik, szépek a színek alatta. Viszont a 90x45x45 akira szerintem 2 kell ha gyepet is szeretnél de ezt majd megerősíti esetleg más is.A kibontás utáni csalódás már sikerült kihevernem, már majdnem szeretem :) .Délután teszek fel képet a naplómba milyen alatta a Rotala.
 
Érdekelne a véleményetek, hogy növényes fölé milyen LED világítást javasolnátok, Mármint milyen színű LEDek legyenek a lámpában. Kell valami a fehér, a kék illetve a piros mellé? Illetve Milyen arány az ideális?
Építeném a dolgot, de mivel ez inkább elméleti kérdés mintsem technikai, ezért ide került inkább mint a DIY topikba.
 
6500 kelvines feher a szukseges lumen 80%-aban. Ha szereted a kiemelt szineket akkor vagy 2 sor piros es egy sor rgb de direktre kotott zold. Ez szep szint produkal. Ha akarsz esti fenyt akkor egy csik kek. Szinesek elore a tobbi moge.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
6500 kelvines feher a szukseges lumen 80%-aban. Ha szereted a kiemelt szineket akkor vagy 2 sor piros es egy sor rgb de direktre kotott zold. Ez szep szint produkal. Ha akarsz esti fenyt akkor egy csik kek. Szinesek elore a tobbi moge.

Köszönöm!

Ezek szerint kell a zöld fény is sőt, fontosabb mint a többi színes?
 
Üdv.
Ma néztem,hogy az Odyssea-nak is van akvárium szélére ültethető LED világítása. BeamWorks a neve, úgy néz ki,mint a Quad/Dual.Ismeri, használja itt valaki? Külföldi oldalakon 10000k-t írnak,+kék(éjszakai) LED is van benne.
 
Üdv.
Ma néztem,hogy az Odyssea-nak is van akvárium szélére ültethető LED világítása. BeamWorks a neve, úgy néz ki,mint a Quad/Dual.Ismeri, használja itt valaki? Külföldi oldalakon 10000k-t írnak,+kék(éjszakai) LED is van benne.
Szerintem tengerihez találták ki.
 
Tetra led light wave lámpát használ valaki? Nem tűnik rossznak, 5 ill. 8,5W-os változatban kaphatók. Vajon ezek dimmelhetők?
led%2082.png tetra_wave_led_8_5w.jpg
 
De jónak se (mármint növényezni) :)
Nem olcsó, nem túl szép, szerintem kb. 400-700 lm-t tudhat a két típus... nem hiszem hogy ezt tovább kellene csökkenteni (dimmelés)
Lumen értékekről nem találtam infót, ha az otthoni 4,5W-os led izzóból indulok ki (470 lm) akkor reális lehet, amit mondasz, így viszont valóban drága és nem ad sokat. Ezt valóban nem nagyon kell dimmelni...
Egyébként mitől függ a ledek dimmelhetősége?
 
Lumen értékekről nem találtam infót, ha az otthoni 4,5W-os led izzóból indulok ki (470 lm) akkor reális lehet, amit mondasz, így viszont valóban drága és nem ad sokat. Ezt valóban nem nagyon kell dimmelni...
Egyébként mitől függ a ledek dimmelhetősége?
A COB ledek ált. ~80 lm/W-ot tudnak, innen gondolom.
Nem vagyok szaki, de úgy tudom, hogy mindegyik dimmelhető. Csak amelyiknél nincs áramkorlátozó ellenállás (pl. COB led), oda áramgenerátoros táp kell (+bonyolultabb...), amelyiknél meg van (pl led szalag), oda elég egy sima feszültség szabályzó...
 
A chihiros E és RGB szériáiról tudnátok valamit mondani, e kettő között vacilálok. 54 literes fölé menne.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A COB ledek ált. ~80 lm/W-ot tudnak, innen gondolom.
Nem vagyok szaki, de úgy tudom, hogy mindegyik dimmelhető. Csak amelyiknél nincs áramkorlátozó ellenállás (pl. COB led), oda áramgenerátoros táp kell (+bonyolultabb...), amelyiknél meg van (pl led szalag), oda elég egy sima feszültség szabályzó...

Minden ledet árammal hajtanak. Az áram erősségétől függ a kibocsátott fénymennyiség. Ha egy 1W power ledre 150mA áramot adok akkor nagyjából fele olyan fényes mint 350mA árammal. Szóval igaz, mindegyik dimmelhető, bár ezt a fogalmat inkább a tápokra alkalmazzák.

A íbéjes tucatledek tudnak 80lm/W-ot, hidegfehérek 90et is 350mA/dióda árammal, bár azok nem CoB-ok még ha azt is mondja az eladó.
A valódi CoB-ok most valahol 150lm/W felett járnak 90mA árammal, 6500K esetén inkább 160lm/W. Egy 35W-os 2,5-10$ és bárki számára elérhető.
 
Sziasztok. Nem tennék ide most egy csomó linket, a kérdésem annyi lenne, hogy milyen lámpát javasoltok egy kimondottan erős-közepes fényigényű növényes, 56l es akvárium megvilágítására ami mind Kelvin, mind Lumen fényerőben megfelel nekem. A GA kínálatából várom az ajánlásokat. Külső szűrőm van, 700l/h teljesítménnyel. Az akksi talajjal, fedőréteggel lesz beállítva, pár garnéla, co2 beoldás mellett.40cm akvárium ...cca. kocka.

Illetve mégis:
http://www.greenaqua.hu/hu/up-aqua-pro-led.html
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-nano-power-led-5-0-w-lampa.html
http://www.greenaqua.hu/hu/odyssea-kompakt-36w-lampa-6500k-plant.html?nosto=nosto-page-product1

Ha esetleg más ötletetek van, szívesen várom. Árban sokkal többet nem adnék érte.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Nem tennék ide most egy csomó linket, a kérdésem annyi lenne, hogy milyen lámpát javasoltok egy kimondottan erős-közepes fényigényű növényes, 56l es akvárium megvilágítására ami mind Kelvin, mind Lumen fényerőben megfelel nekem. A GA kínálatából várom az ajánlásokat. Külső szűrőm van, 700l/h teljesítménnyel. Az akksi talajjal, fedőréteggel lesz beállítva, pár garnéla, co2 beoldás mellett.
A GA oldalán tudsz szűrni a baloldali menüben.
Akvárium mérethez: 100l alatt
A 10 találatból 4-szer szerepel a Solar I (itt csak a - zöld - fény színe tér el a másiktól), vagyis összesen 7 találat van. A 6x24 ATI-t is nyugodtan kizárhatod, maradt 6. Ezekből válassz, ami szimpatikus. Vedd figyelembe az akváriumod hosszát is - amit nekünk nem adtál meg. Ha kérdésed van, mi is segítünk, de a GA főleg.
 
Milyen hosszú az akva? Ha nem szabvány, akkor lógatni fogod úgyis a világtást, ár/tudás sorrendben én innen indulnék el:

- Odyssea lámpa (fénycsöveket érdemes nekifutásból cserélni)
- ATI (szerintem ez a legjobb)
Ha ledesben gondolkodsz akkor UP Aqua, ha sok a gempa, ADA.

Fémhalogén gondolom nem játszik.

Ár/értékben kezdésnek a legtöbben az Odyssea lámpáit választják, nem véletlenül.
 
A GA oldalán tudsz szűrni a baloldali menüben.
Akvárium mérethez: 100l alatt
A 10 találatból 4-szer szerepel a Solar I, vagyis összesen 7 találat van. A 6x24 ATI-t is nyugodtan kizárhatod, maradt 6. Ezekből válassz, ami szimpatikus. Vedd figyelembe az akváriumod hosszát is - amit nekünk nem adtál meg. Ha kérdésed van, mi is segítünk, de a GA főleg.
jogos a 2 pont. módosítottam a hozzászólásomat, miközben te is gépeltél, elírtunk egymás mellett.:) megnézem.
 
Sziasztok. Nem tennék ide most egy csomó linket, a kérdésem annyi lenne, hogy milyen lámpát javasoltok egy kimondottan erős-közepes fényigényű növényes, 56l es akvárium megvilágítására ami mind Kelvin, mind Lumen fényerőben megfelel nekem. A GA kínálatából várom az ajánlásokat. Külső szűrőm van, 700l/h teljesítménnyel. Az akksi talajjal, fedőréteggel lesz beállítva, pár garnéla, co2 beoldás mellett.40cm akvárium ...cca. kocka.

Illetve mégis:
http://www.greenaqua.hu/hu/up-aqua-pro-led.html
...

Ha esetleg más ötletetek van, szívesen várom. Árban sokkal többet nem adnék érte.

Na akkor így már más, én ebből vennék kettőt, azt mondtad erős fény, oda kelleni fog.
 
Köszia a válaszokat srácok, meglátom, de az tuti hogy nem vehetek 30 pár ezer forintért lámpát! Feleségem azt mondaná akkor most azt eszem 2 hétig:)

Ráírok a GA srácokra, meghallgatom mit javasolnak, de ez el kell dőljön a héten!
 
Köszia a válaszokat srácok, meglátom, de az tuti hogy nem vehetek 30 pár ezer forintért lámpát! Feleségem azt mondaná akkor most azt eszem 2 hétig:)

Ráírok a GA srácokra, meghallgatom mit javasolnak, de ez el kell dőljön a héten!
Barkácsolás érdekel?
Egy APC-35-500 táp két ProLight PACF vagy PACG CoB leddel kb 9000Ft és >5000lm a TME-n. Két nap alatt nálad van.
 
Back
Oldal tetejére