• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

LED W 12w 900ml 120, 4000k
230V /50Hz, IP20 csövet kaptam hozzá 2db ot. Az szerintem kevés. Vagy jó?
Mit szeretnel csinalni vele? Novenyes akihoz eleg keves. Sugereshez lehet eleg ott a novenyek elvannak keves fennyel is. Persze a bele valo novenyek.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Fa tetőm van, szóval arra kellene rögzíteni, tudná valami jót hozzá? Milyen ill mennyi fénycső kellene? Köszi előre is. Egyébként szép dús növényeset szeretnék, a co2 rendszer már meg van
 
120x50x50
Led 30watt gyenge fenyt turo novenyzettel, 60watt kozepes, 90watt feny igenyes.
T5 neon 225watt igenyesek, 150watt kozepes, 75watt igenytelen novenyeknel. Ez a feny teljes hosszban ertendo a csovek fele legalabb 6500k de nem baj ha mind az. Szures minimum 1500l orankent de 2500-3000 a leg megfelelobb.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
LED W 12w 900ml 120, 4000k
230V /50Hz, IP20 csövet kaptam hozzá 2db ot. Az szerintem kevés. Vagy jó?
4000 K kissé meleg fény, de elmegy. a 12 W az 12 Watt, ok, a 900 ml, gondolom, elütés, lumen akar lenni. a 120 mi?

Vízoszlop magasság? Növény lesz benne?

Nálam ez megy fél gőzzel:

60 w SMD led, 2400 lm/m
 
Én 6000 kelvin színhőmérséklet alatt, önmagában nem tennék semmilyen világítást akváriumra. Első nagy akváriumom, a szabvány méretű 240-es, az az 120x40x50 magas. Fénycső oldalról ez még a T8-as korszakban elég nagy szívás volt, mert arany áron meg kellett venni a 105 centis 38 wattos csövet hozzá, ami persze arany áron volt, T5 meg akkor még nem terjedt el. Két cső volt, egy plant color, és egy blue sky royal. Kb 8 éve még a növényezés nem igazán ment, de a halak gyönyörű szépek voltak alatta . Időszerűvé vált a csőcsere, de erősen gondolkodtam valami olcsóbb megoldáson, így átszereltem eltolva 90 centis csövekre , ebből 4 darab került a tetőbe. A villamossági boltban,pont ilyen színhőjű, 4000 kelvines T8-as cool withe csöveket kaptam, de olyan volt tőle az akvárium, mint amikor a TV-n letekered a színeket . Fakó volt minden
 
Én 6000 kelvin színhőmérséklet alatt, önmagában nem tennék semmilyen világítást akváriumra. Első nagy akváriumom, a szabvány méretű 240-es, az az 120x40x50 magas. Fénycső oldalról ez még a T8-as korszakban elég nagy szívás volt, mert arany áron meg kellett venni a 105 centis 38 wattos csövet hozzá, ami persze arany áron volt, T5 meg akkor még nem terjedt el. Két cső volt, egy plant color, és egy blue sky royal. Kb 8 éve még a növényezés nem igazán ment, de a halak gyönyörű szépek voltak alatta . Időszerűvé vált a csőcsere, de erősen gondolkodtam valami olcsóbb megoldáson, így átszereltem eltolva 90 centis csövekre , ebből 4 darab került a tetőbe. A villamossági boltban,pont ilyen színhőjű, 4000 kelvines T8-as cool withe csöveket kaptam, de olyan volt tőle az akvárium, mint amikor a TV-n letekered a színeket . Fakó volt minden
Azert valjuk be hogy 4000kelvinnel sokkal szinesebbek mint 6000-el. 6000-nel tobb fele zold, mattabb voros ,egyhangu sarga. 4000-nel tobb fele piros ,sok szinu sarga, elenkebbek a szinek. En ezert hasznalom keverve.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Én 6000 kelvin színhőmérséklet alatt, önmagában nem tennék semmilyen világítást akváriumra. Első nagy akváriumom, a szabvány méretű 240-es, az az 120x40x50 magas. Fénycső oldalról ez még a T8-as korszakban elég nagy szívás volt, mert arany áron meg kellett venni a 105 centis 38 wattos csövet hozzá, ami persze arany áron volt, T5 meg akkor még nem terjedt el. Két cső volt, egy plant color, és egy blue sky royal. Kb 8 éve még a növényezés nem igazán ment, de a halak gyönyörű szépek voltak alatta . Időszerűvé vált a csőcsere, de erősen gondolkodtam valami olcsóbb megoldáson, így átszereltem eltolva 90 centis csövekre , ebből 4 darab került a tetőbe. A villamossági boltban,pont ilyen színhőjű, 4000 kelvines T8-as cool withe csöveket kaptam, de olyan volt tőle az akvárium, mint amikor a TV-n letekered a színeket . Fakó volt minden
A blue sky ugy emlekszem 8000kelvin volt. Mar regen volt.[emoji3]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére