• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Ez biztos valami vicc amit én nem értek, mindemellett a megoldáshoz nem sokat tett hozzá! 😉

(Bódi Margó)
Ezt a lámpát gyanítom senki nem ismeri. Az AII szériával jó tapasztalatunk van, természetes zöld színekkel. Telefon applikációval ahol időzíthető a lámpa és dimmelhető is.
A másik lámpa nem tudom hol kapható, de egy esetleges garis ügyintézés is problémás lehet.
 
Utoljára módosított:
(Bódi Margó)
Ezt a lámpát gyanítom senki nem ismerő. Az AII szériával jó tapasztalatunk van, természetes zöld színekkel. Telefon applikációval ahol időzíthető a lámpa és dimmelhető is.
A másik lámpa nem tudom hol kapható, de egy esetleges garis ügyintézés is problémás lehet.
Rendben. Köszönöm. Akkor már csak ott tartok, hogy érdemes e cserélni a kompakt fénycsövet egy low tech-es garnis aksin felett? Hoz e annyit az egészen, érdemes rá költeni a pénzt?
 
Erre a kérdésre a válasz minden esetben relatív! Tedd fel pontosan a kérdést, mire vagy kíváncsi, hogy miben jobb-e a mint a kompakt fénycső?
Egyszerűbben fogalmazva, a led világítás jobb e a növények fényigénye és az alga elleni harc szempontjából mint a kompakt fénycső?
 
Egyszerűbben fogalmazva, a led világítás jobb e a növények fényigénye és az alga elleni harc szempontjából mint a kompakt fénycső?
Kompakt fénycsőből is van "jobb" és "rosszabb", ahogy ledekből is. A legjobb ledek jobbak a legjobb fénycsőtől, de a rosszabb ledek is rosszabbak a legrosszabb power compacttól. Vagyis a ledek "fényminőségében" (színvisszaadás stb.) több a szórás. De ha konkrétan a Chihiros ledjeit hasonlítjuk hozzá, legfeljebb minimális lehet a különbség, pozitív vagy negatív irányba, attól függően hogy milyen PC-t használsz. Szóval ilyen tekintetben ne várj érdemi változást.
Fényerőben is minimális lehet a különbség valószínűleg a Chihiros javára.
 
sziasztok,

30-as "hightech" nanomat jelenleg egy ADA Aquasky 301 vilagitja (hozzam mar hasznaltan került, és ha jól sejtem az előző tulaj előtt meg a GA-ban lehetett kiallitasi darab, tehat jó pár éve megy már), látható problémák nélkül. Elgondolkoztam, hogy a) ennyi idő után bár ránézésre patent, lehet már nem olyan fickós mint új korában b) esetleg fejlődött már a technológia annyira, hogy érdemes lenne lecserélni - konkrétan a Chihiros WRGB II SLIM 30 cm LED -re, most pénteken igencsak akcijjjósan.

mit gondoltok, érdemes?
 
sziasztok,

30-as "hightech" nanomat jelenleg egy ADA Aquasky 301 vilagitja (hozzam mar hasznaltan került, és ha jól sejtem az előző tulaj előtt meg a GA-ban lehetett kiallitasi darab, tehat jó pár éve megy már), látható problémák nélkül. Elgondolkoztam, hogy a) ennyi idő után bár ránézésre patent, lehet már nem olyan fickós mint új korában b) esetleg fejlődött már a technológia annyira, hogy érdemes lenne lecserélni - konkrétan a Chihiros WRGB II SLIM 30 cm LED -re, most pénteken igencsak akcijjjósan.

mit gondoltok, érdemes?

A technológia mindenkeppen fejlődött, Wrgb ledek, dimmeles, telefonos vezérlés stb. A növények a legjobb visszajelzés, ha nőnek és szepek akkor van még ereje a lampanak.
 
Gondolkodom, hogy lecserélem a 4x39W ATI lámpámat WRGB ledesre. Ezek között vacillálok, sorrendben a legjobban tetszőtől a kevésbé bejövő felé:

- Twinstar Light III 900SP (84W - 5250lm)
- Chihiros WRGB II 90 (100W - 6200lm)
- Twinstar Light II 900SP (65W - 5170lm)
- Week Aqua Pandora-P900 (120W - 7200lm)
- Week Aqua Phoenix D - L900 (85W - 5100lm)

Szempont, hogy függeszthető és vezérelhető legyen ( a fentiek azt hiszem, mind ilyenek). Ti melyiket javasolnátok?
Ha van más ötletetek, amelyik hasonló paraméterekkel rendelkezik, ne tartsátok magatokban 🙂
 
Gondolkodom, hogy lecserélem a 4x39W ATI lámpámat WRGB ledesre. Ezek között vacillálok, sorrendben a legjobban tetszőtől a kevésbé bejövő felé:

- Twinstar Light III 900SP (84W - 5250lm)
- Chihiros WRGB II 90 (100W - 6200lm)
- Twinstar Light II 900SP (65W - 5170lm)
- Week Aqua Pandora-P900 (120W - 7200lm)
- Week Aqua Phoenix D - L900 (85W - 5100lm)

Szempont, hogy függeszthető és vezérelhető legyen ( a fentiek azt hiszem, mind ilyenek). Ti melyiket javasolnátok?
Ha van más ötletetek, amelyik hasonló paraméterekkel rendelkezik, ne tartsátok magatokban 🙂
Számomra egyértelműen a Chihi lenne a legjobb választás.
 
A Chihirosok ár/érték arányban elég jók, a Twinstarral szemben előny, hogy alapból tudod appal irányítani. Azt hiszem, @Burney -nek ennek egy változata van. Persze, ha a megfelelő csoportba mész a Facebookon, ott meg a Week Aqua lesz az isten. :)
Pontosabban 2 változata 😊 60as és 90es is van. Mindegyikkel elégedett vagyok, még a slimmel is az voltam, csak azt akkor nem lehetett még függeszteni.
De ez is olyan dolog, hogy kinek mi tetszik és mit engedhet meg a zsebe...
Meg kell nézni személyesen, hogy fényben, színek visszaadásában mi jön be.
Ettől függetlenül én chihis maradok. 😊
 
Gondolkodom, hogy lecserélem a 4x39W ATI lámpámat WRGB ledesre. Ezek között vacillálok, sorrendben a legjobban tetszőtől a kevésbé bejövő felé:

- Twinstar Light III 900SP (84W - 5250lm)
- Chihiros WRGB II 90 (100W - 6200lm)
- Twinstar Light II 900SP (65W - 5170lm)
- Week Aqua Pandora-P900 (120W - 7200lm)
- Week Aqua Phoenix D - L900 (85W - 5100lm)

Még van egy játékos, ami bekerülhet a listába, az új Chihiros WRGB II Pro, a 90-es verzió a paraméterek alapján elég bivaly a maga 9250 lumenével. Kérdés, hogy ezt kihasználnám-e, vagy elég lenne a sima nem Pro verzió. Mindenesetre szimpi, hogy alkalmazáson belül sok mindent lehet állítani. A Twinstar színei tetszenek a nano akváriumon, de ahhoz kellett külön vezérlő, és csak dimmelni lehet. Lehet, hogy mégiscsak Chihiros lesz :)
 
Még van egy játékos, ami bekerülhet a listába, az új Chihiros WRGB II Pro, a 90-es verzió a paraméterek alapján elég bivaly a maga 9250 lumenével. Kérdés, hogy ezt kihasználnám-e, vagy elég lenne a sima nem Pro verzió. Mindenesetre szimpi, hogy alkalmazáson belül sok mindent lehet állítani. A Twinstar színei tetszenek a nano akváriumon, de ahhoz kellett külön vezérlő, és csak dimmelni lehet. Lehet, hogy mégiscsak Chihiros lesz :)
Mekkora akvára akarod? Számold az 50lm/litert, és megközelítőleg már eltudod dönteni melyik a befutó.
 
Back
Oldal tetejére