• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Sziasztok!

Egy 60x30x35 ös kis akvát indítok hamarosan, és fényről lenne egy két kérdésem!
GA srácoknál néztem ezt a lámpát:

Odyssea D-600L LED

Na most én erről a lámpáról nem találok semmi infót, hogy hány lumen, vagy egy T5 ös fénycsöves rendszerrel, hány W al azonos a fényerőssége. Így nehéz kiszámolni, hogy melyik fényt válasszam az akvába.

Tehát adott a fenti méret: Co2 lesz, tápozás lesz,lágyvizet igyekszem összehozni valahogy. Közepes igényű növényeket szeretnék fűfélét, kis levelű aljaznövényt, és talán Hygrophila pinnatifida legyen a fő szempont, mert talán mindközül neki kell a legjobban fény.
Nagyon túlköltekezni nem szeretnék, de ha van tanács, hogy mégis milyen fény kell ahhoz, hogy rendben legyen, akkor ne tartsátok magatokban.
Kösznöm előre is!


Üdv.: Laci
 
Sziasztok!

Egy 60x30x35 ös kis akvát indítok hamarosan, és fényről lenne egy két kérdésem!
GA srácoknál néztem ezt a lámpát:

Odyssea D-600L LED

Na most én erről a lámpáról nem találok semmi infót, hogy hány lumen, vagy egy T5 ös fénycsöves rendszerrel, hány W al azonos a fényerőssége. Így nehéz kiszámolni, hogy melyik fényt válasszam az akvába.

Tehát adott a fenti méret: Co2 lesz, tápozás lesz,lágyvizet igyekszem összehozni valahogy. Közepes igényű növényeket szeretnék fűfélét, kis levelű aljaznövényt, és talán Hygrophila pinnatifida legyen a fő szempont, mert talán mindközül neki kell a legjobban fény.
Nagyon túlköltekezni nem szeretnék, de ha van tanács, hogy mégis milyen fény kell ahhoz, hogy rendben legyen, akkor ne tartsátok magatokban.
Kösznöm előre is!


Üdv.: Laci
Szia! Nyílván a led világításé a jövő, én mégis egy Odyssea 2x24w t5 lápmát javasolnék Sylvani a grolux és Sylvania 6500k cső kombóval. Lámpát használtan is tudsz venni sokkal kedvezőbben, vagy ha figyeled a Ga-t náluk hamarosan Bf..
 
Szia! Nyílván a led világításé a jövő, én mégis egy Odyssea 2x24w t5 lápmát javasolnék Sylvani a grolux és Sylvania 6500k cső kombóval. Lámpát használtan is tudsz venni sokkal kedvezőbben, vagy ha figyeled a Ga-t náluk hamarosan Bf..
Szia!
Igen ezt az opciót is néztem, de ha ezt kiszámolom, akkor ~32e. Ft. Ahogy számolgattam a lumeneket, ennek így összesen 2500lm lenne.
De akkor már jön egy másik ledes szemben: Chiriros All 601

Szerintetek? Vagy még így is inkább a T5?!
Köszönöm.
 
Szia!
Igen ezt az opciót is néztem, de ha ezt kiszámolom, akkor ~32e. Ft. Ahogy számolgattam a lumeneket, ennek így összesen 2500lm lenne.
De akkor már jön egy másik ledes szemben: Chiriros All 601

Szerintetek? Vagy még így is inkább a T5?!
Köszönöm.
Figyu a fénycsővel (ezzel.a mérettel) előnyben vagy a ledekhez képest. Egyrészt mert ebből a méretből akár magas színhűségűt, minden szìnhőmérsékletűt meg tudsz venni, és a saját ízlésed szerint állíthatod össze a kapott fényedet. Másrészt mondjuk öt, de tíz év múlva is tudod használni a világítást, csak csöveket kell benne cserélni, míg a lednek ha lejár az élettartama nem biztos, hogy tovább tudod használni.
 
Figyu a fénycsővel (ezzel.a mérettel) előnyben vagy a ledekhez képest. Egyrészt mert ebből a méretből akár magas színhűségűt, minden szìnhőmérsékletűt meg tudsz venni, és a saját ízlésed szerint állíthatod össze a kapott fényedet. Másrészt mondjuk öt, de tíz év múlva is tudod használni a világítást, csak csöveket kell benne cserélni, míg a lednek ha lejár az élettartama nem biztos, hogy tovább tudod használni.
Jó érv. Valóban így van. Akkor maradok a fénycsőnél. Köszi!
 
Sziasztok! Ody BeamsWork 400 LED ről tudja valaki hány lumenes? sehol nem találtam erre adatot.. :(
Nem fogsz találni róla lumen értéket.
Én csináltam egy mérést Lux-ra, viszonyítási alapnak használva a DIY led világításomat (aminek a lumen értékeit viszonylag nagy pontossággal tudom).
Így egy hozzávetőleges becsléssel kb 1.500-1.700 lumen körül lehet.
Viszont saját tapasztalat, hogy növényezésre alkalmatlan. Talán low-tech-hez néhány növényre elég lehet, de inkább felejtős.
A naplódban lévő Ody 2x2x39W-os világítás 1 csöve is agyonveri.
 
Nem fogsz találni róla lumen értéket.
Én csináltam egy mérést Lux-ra, viszonyítási alapnak használva a DIY led világításomat (aminek a lumen értékeit viszonylag nagy pontossággal tudom).
Így egy hozzávetőleges becsléssel kb 1.500-1.700 lumen körül lehet.
Viszont saját tapasztalat, hogy növényezésre alkalmatlan. Talán low-tech-hez néhány növényre elég lehet, de inkább felejtős.
A naplódban lévő Ody 2x2x39W-os világítás 1 csöve is agyonveri.
jajj köszönöm :) nem az enyém csak kért egy srác segítséget mert sok sebből vérzik az 54 literes akváriuma és ezzel világítja de én az ody ledekről semmit nem tudok.. de akkor neki végülis lowtechre elv egy 30lm/litert akkor tud és elég lenne! köszönöm az infót
 
jajj köszönöm :) nem az enyém csak kért egy srác segítséget mert sok sebből vérzik az 54 literes akváriuma és ezzel világítja de én az ody ledekről semmit nem tudok.. de akkor neki végülis lowtechre elv egy 30lm/litert akkor tud és elég lenne! köszönöm az infót
Ha már nem garis a cucc, akkor esetleg egy kis tuningot lehet adni neki. Belefér a std 10mm-es led szalagból több sor is. A tápja ha elbírja, akkor már 2 sor piros is sokat dob a fényerőn és a látványon is.
 
Ha már nem garis a cucc, akkor esetleg egy kis tuningot lehet adni neki. Belefér a std 10mm-es led szalagból több sor is. A tápja ha elbírja, akkor már 2 sor piros is sokat dob a fényerőn és a látványon is.
rendben szuper köszi ! :)
 
Sziasztok!
Egy ilyen lámpa használható meglévő fénycsöves lámpa mellé kiegészítésnek?
Teljes spektrumú 36W-os LED Grow E27 növényi lámpa - Led növény megvilágítás
Vagy tudtok jobbat ajánlani?
670 literes akváriumhoz kellene.
Köszi Szabolcs.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
Egy ilyen lámpa használható meglévő fénycsöves lámpa mellé kiegészítésnek?
Teljes spektrumú 36W-os LED Grow E27 növényi lámpa - Led növény megvilágítás
Vagy tudtok jobbat ajánlani?
670 literes akváriumhoz kellene.
Köszi Szabolcs.
Csak a szineket tudod kiemelni vele Kell belole par db. Lumen erteke nagyon keves.
 
Nem az egész akváriumot akarom vele bevilágítani.
A mostani növényeim szépen elvannak a meglévő világítással.
Hoztam néhány tő piros levelű növényt, és lehet hogy ezeknek már kevés lenne.
A ledes lámpát ezek fölé tenném.
 
Nem az egész akváriumot akarom vele bevilágítani.
A mostani növényeim szépen elvannak a meglévő világítással.
Hoztam néhány tő piros levelű növényt, és lehet hogy ezeknek már kevés lenne.
A ledes lámpát ezek fölé tenném.
Nem arra gondoltam, hogy ezzel vilagitod be, hanem a szin kiemelesehez kell sok mert nagy az akvarium. Gondolom a vizoszlop is magas.
 
A növény fejlődését szeretném vele támogatni, nem a látványt,
60 cm vízoszlop van.
Tengervizesbe a refugium világításhoz használunk hasonlókat, csak szerintem az a spektrum édesvizeshez nem lenne jó.
 
Sziasztok!
Egy 45széles,30mély,30magas opti akváriumhoz elég egy twinstar light 35cm es? garnélák, növények lesznek. Co-t még nem tudom....
 
Sziasztok! A világítás terén tapasztaltabbak véleményére lennék kíváncsi.
Van egy 54l-es low tech akváriumom amit újra szeretnék gondolni. Jelenleg egy Odyssea Kompakt 36w-os lámpa van az akvárium felett, a fénycsö kimaszkolva durván 24w-ra. A tervem szerint az akvárium újragondolásnál is maradnék a low tech vonalon, közepes és kis igényű növényekkel.
Gondolkozom, hogy a kompackt lámpát lecserélem led világításra. Csak az a kérdésem, hogy van e értelme a cserének egy low tech aksinál? És ha igen akkor Marggoo WRGB, Chihiros A vagy AII-es sorozat lenne a jobb választás?
 
Sziasztok! A világítás terén tapasztaltabbak véleményére lennék kíváncsi.
Van egy 54l-es low tech akváriumom amit újra szeretnék gondolni. Jelenleg egy Odyssea Kompakt 36w-os lámpa van az akvárium felett, a fénycsö kimaszkolva durván 24w-ra. A tervem szerint az akvárium újragondolásnál is maradnék a low tech vonalon, közepes és kis igényű növényekkel.
Gondolkozom, hogy a kompackt lámpát lecserélem led világításra. Csak az a kérdésem, hogy van e értelme a cserének egy low tech aksinál? És ha igen akkor Marggoo WRGB, Chihiros A vagy AII-es sorozat lenne a jobb választás?
Nem is tudtam, hogy a Bódi család már akvárium világítást is gyárt. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére