• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED TV ajánló

De most komolyan, minek a 4K-s tv? Nálunk még a HD adás is ritka mint a fehér holló. Szóval ez is parasztvakítás, ha fő tevékenység a tv adások nézése akkor elég az olcsóbb, mi is LG-t használunk évek óta, nekem bejött mint márka.
 
Gyors mozgás jó megjelenítéséhez kell a magas képfrissítés, sportoknál ez nem árt :)
Régebben olvasgattam erről a technológiáról, de nem teljesen világos a Motionflow (Sony) működése, talán majd hozzáértők kijavítják/kiegészítik a mondandómat. Elvileg ha ezt a funkciót bekapcsolod, akkor a képkockákat kiegészíti + villogtatja a led háttérvilágítást, ami egyben folyamatosabb képet és kevesebb fényerőt jelent. Élesben nem próbáltam, ezért hogy a kevesebb fényerő mennyire érzékelhető, arról nincs tapasztalatom.
Az biztos, hogy a 100 Hz frissítés sportoknál lényegesen élvezhetőbb (pl labda követése), mint az 50 vagy 60 Hz. Egyes Sony-k viszont alapból csak ennyit tudnak, míg be nem kapcsolod a Motionflow funkciót.
 
Gyors mozgás jó megjelenítéséhez kell a magas képfrissítés, sportoknál ez nem árt :)
Régebben olvasgattam erről a technológiáról, de nem teljesen világos a Motionflow (Sony) működése, talán majd hozzáértők kijavítják/kiegészítik a mondandómat. Elvileg ha ezt a funkciót bekapcsolod, akkor a képkockákat kiegészíti + villogtatja a led háttérvilágítást, ami egyben folyamatosabb képet és kevesebb fényerőt jelent. Élesben nem próbáltam, ezért hogy a kevesebb fényerő mennyire érzékelhető, arról nincs tapasztalatom.
Az biztos, hogy a 100 Hz frissítés sportoknál lényegesen élvezhetőbb (pl labda követése), mint az 50 vagy 60 Hz. Egyes Sony-k viszont alapból csak ennyit tudnak, míg be nem kapcsolod a Motionflow funkciót.

Köszi.
Nálunk a sportcsatorna megy 80%-ban, tehát ez biztosan fontos szempont lesz a választásnál.

Azt hiszem, készítek ezekből egy listát/szűrőt, mi kell nekünk, és amelyik a leginkább tartalmazza ezeket, az lesz a befutó.;)

Kocsiknál pl.szuper a tempomat, de nem napi 10-20km autózásnál a városban.
Így van ez gondolom a tévéknél. Mindenkinek más a fontos, ezeket kell összegyűjteni, és annak alapján megtalálni a megfelelőt.
 
De most komolyan, minek a 4K-s tv? Nálunk még a HD adás is ritka mint a fehér holló. Szóval ez is parasztvakítás, ha fő tevékenység a tv adások nézése akkor elég az olcsóbb, mi is LG-t használunk évek óta, nekem bejött mint márka.
A digitális műsorszórók már majdnem minden csatornát full hd-ben adnak. Tehát nem ritka.
A 4k-t pedig azért nem szólnám le mert előbb utóbb a játékoktól a műsorokig majd ebben jönnek. Gondolom egy 4k-s youtube-s videot vagy képeket, is meg lehetne rajta nézni. Nem 1-2 évre vesznek a Csilláék tv-t. Te sem veszel már olyan telefont ami 1080x 576-os felbontású szerintem.
 
A digitális műsorszórók már majdnem minden csatornát full hd-ben adnak. Tehát nem ritka.
A 4k-t pedig azért nem szólnám le mert előbb utóbb a játékoktól a műsorokig majd ebben jönnek. Gondolom egy 4k-s youtube-s videot vagy képeket, is meg lehetne rajta nézni. Nem 1-2 évre vesznek a Csilláék tv-t. Te sem veszel már olyan telefont ami 1080x 576-os felbontású szerintem.
Pontosan! Meg szó volt róla , hogy a családban van Xbox, az újak pedig már UHD-ben nyomják a játékokat.
 
De most komolyan, minek a 4K-s tv? Nálunk még a HD adás is ritka mint a fehér holló. Szóval ez is parasztvakítás, ha fő tevékenység a tv adások nézése akkor elég az olcsóbb, mi is LG-t használunk évek óta, nekem bejött mint márka.
A konzolok tudják ezt a formátumot kezelni, Netflix sugároz 4K-ban, illetve ha mediahubról nézel filmet, akkor megy a 4K felbontás, illetve pl a Youtube is tud 4K-t. Biztos volt, aki a FHD tévék megjelenésekor is azt mondták, hogy minek az, a HD csatornák java úgyis csak sima HD, stb... DE ez lesz a jövő, illetve már a jelen. :)
Ezen kívül az UHD TV-k újabbak, frissebb, gyorsabb hardverrel, naprakészebb rendszerrel.
 
:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

Akkor ez mégsem lesz olyan könnyű.:cry:

Az tuti, hogy ez a tv-nk is jóval több, mint 10 éves, és még mindig megfelelne, ha menne.
Most egy 20+ korú tartalék Sony Trinitron hagyományos képcsöves megy, hibátlanul. Igaz, akkora és olyan súlya van, majd be:poop:tunk, amíg levettük a szekrény tetejéről és becipeltük a szobába.
Az újabb dolgokat eleve úgy tervezik, hogy ne is bírják olyan sokáig, vegyél újat.
Fogyasztói társadalom.:dead:

A most közel milliós qled is gáz lesz évek múlva, tehát nem is cél a legmodernebb, de azért nem árt, ha nem a legalsó szegmensben keresgélek, hiszen a tv már létszükséglet nálunk.
Kemény döntés elé kerültünk. Az sem jó, ha ennyiből kell választani.(n)
 
:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

Akkor ez mégsem lesz olyan könnyű.:cry:

Az tuti, hogy ez a tv-nk is jóval több, mint 10 éves, és még mindig megfelelne, ha menne.
Most egy 20+ korú tartalék Sony Trinitron hagyományos képcsöves megy, hibátlanul. Igaz, akkora és olyan súlya van, majd be:poop:tunk, amíg levettük a szekrény tetejéről és becipeltük a szobába.
Az újabb dolgokat eleve úgy tervezik, hogy ne is bírják olyan sokáig, vegyél újat.
Fogyasztói társadalom.:dead:

A most közel milliós qled is gáz lesz évek múlva, tehát nem is cél a legmodernebb, de azért nem árt, ha nem a legalsó szegmensben keresgélek, hiszen a tv már létszükséglet nálunk.
Kemény döntés elé kerültünk. Az sem jó, ha ennyiből kell választani.(n)
Típust én sem tudok ajánlani, de amiket én hallottam, azok alapján Samsung, LG először, utána jön a többi.
Csilla, én azt javaslom, hogy keressetek egy jó boltot, ahol az eladó valóban ért hozzá.
Mondd el az igényeidet, használati jellemzőket és a keretet, aztán kiválasztjátok a legmegfelelőbbet.
 
Típust én sem tudok ajánlani, de amiket én hallottam, azok alapján Samsung, LG először, utána jön a többi.
Csilla, én azt javaslom, hogy keressetek egy jó boltot, ahol az eladó valóban ért hozzá.
Mondd el az igényeidet, használati jellemzőket és a keretet, aztán kiválasztjátok a legmegfelelőbbet.
Szia Csilla!
Szerinem uhd legyen. Más a képminősége mint egy sima hd-nek, adástól függetlenül. Sok tv-t megnéztem élőben és valahogy szebb a hd adás is egy uhd tv-n.
Végül talátam egy csomagolás sérült uhd LG tv-t, féláron.
Én leginkább természetfilmeket nézek, szuper képminősége van.
(Márka, nos a Samsung nem a szívem csücske...Én biztosan nem azt választanám.)
 
Nekünk egy 50"-os Samsung uhd van, nagyon szép a képe, meg minden, de az oprendszere egy hányadék GERONIMO, ha finoman szeretnék fogalmazni.
Jó sok tesztet el kell még olvasni, nem szabad hinni csak az eladóknak.
 
Nekem most 3 éves az UHD Samu. Már akkor is megcsinálták a jobb modellekben a szép felskálázást. Picit féltem tőle, hogy a HD nem lesz az igazi, ha tv megy, de észre sem veszed. Nagyon szép a képe. Ebből a szempontból nem kell 4K adásokra várni.

A mostani QLED tv már egy fejlettebb cucc. Egészen biztosan sokat fejlesztettek a megjelenítésen is.

Az oprendszert el kell felejteni. Legyen valami szimpi kezelőfelület és ennyi. A samu 3 éve egy rakat cuccot mutatott az oprendszerben amit 2 év alatt csendben kinyírtak. A szoftver frissítések pedig ma már teljesen elmaradtak.
Az okos TV részből ma már max Netflixet, HBOGo vagy TVGo-t nézek. Ezeket meg szerintem minden tudja.
 
Hát ezen besírtam :D
Hát, az 5 éves fullhd smart tvnken már nincs pl youtube app, mert erre az oprendszerre már nem fejlesztenek. Jó amúgy az újabb is, csak lassú, szenvedős tud lenni néha. De az pl tök jó, hogy pikkpakkra megy a képernyőtükrözés telóról, meg minden. LG-t néztem először, de nem győzött meg a képminősége élőben. A Samu azért ezen a téren, ebben a kategóriában nem szarral gurít.
 
Back
Oldal tetejére