• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED szalag vs Power LED

Teljesen kiváltva is elég a fehér led. A színeseket pedig mindenképp szorosan a fehér mellé kell tenni akkor már, mert ha szétszórod akkor nem lesz egyenletes a fény spektruma az akváriumban. Azt hogy hogyan osszuk szét a fehér ledeket sok mindentől függ: pl.: milyen magas a vízoszlop, mennyire lesz az akváriumtól a led. 35 centinél a harmadolópontokba raknám 2 részre bontva ha megfelelő távolságból világítasz.

megj.: elég egyszerre egy topicban feltenni ugyan azt a kérdést, ha nem jön rá válasz akkor esetleg később meg lehet próbálni másikba
 
A víz oszlopom általába 35cm magas. Az akvárium tetejétől kb. 8-9 cm. Mik azok a harmadoló pontok (bocs, hogy nem tudom). Köszi!
 
A víz oszlopom általába 35cm magas. Az akvárium tetejétől kb. 8-9 cm. Mik azok a harmadoló pontok (bocs, hogy nem tudom). Köszi!
35 cm mélyéget írtál az akváriumra és úgy gondoltam hogy azt megharmadolni és a szélétől 11 és 23 centi környékére tenném .
És ha 80 széles az akvárium akkor 75cm-t tegyél bele nyugodtan
 
35 cm mélyéget írtál az akváriumra és úgy gondoltam hogy azt megharmadolni és a szélétől 11 és 23 centi környékére tenném .
És ha 80 széles az akvárium akkor 75cm-t tegyél bele nyugodtan
Akkor ne hosszába a 80 centire hanem keresztbe rakjam a led sort?
 
hali. én kb 1éve használom a ledszalagos világításomat,3528,2835-hideg fehér,5050 rgb szalagból lett buherálva, a két külömböző fehérre csak a teszt miatt esett a választás.kb 7000 lumen arduinóval vezérelve,most olyan 70% on megy bubiznak rendesen a növényeim.nekem eddig bejött a ledszalag.szemmel érzékelhető fényerő csökkenést nem tapasztaltam.
 
Sziasztok.
Pár napja rendeltem 5mèter kevert(5050smd 5:1red Blue,60led/m) ès 5 meter fehèr(5730smd, 60led/m)szalagot a 250 literes Sarok főleg növèny akvàriumhoz. Valaki tudna segíteni a szalag keverèsi arànyàban?

674Screenshot_20190604_14.png

Tudna
 
Sziasztok.
Pár napja rendeltem 5mèter kevert(5050smd 5:1red Blue,60led/m) ès 5 meter fehèr(5730smd, 60led/m)szalagot a 250 literes Sarok főleg növèny akvàriumhoz. Valaki tudna segíteni a szalag keverèsi arànyàban?

View attachment 77509

Tudna
A fehér fény mellé egy kevés piros jól jöhet, bár ez részben ízlés kérdése is. Na de kék mi a bánatnak, mikor kék fényből amúgy is rengeteg van a hideg fehér ledekben. Kérdés, hogy a fehér milyen színű? 6500K? Ha nem, akkor felejtős.
 
A fehér fény mellé egy kevés piros jól jöhet, bár ez részben ízlés kérdése is. Na de kék mi a bánatnak, mikor kék fényből amúgy is rengeteg van a hideg fehér ledekben. Kérdés, hogy a fehér milyen színű? 6500K? Ha nem, akkor felejtős.
Azért szoktak mellé kék LEDet tenni(szerintem) , mert annak más a domináns hullámhossz a, mint a fehér Led kékjének. Csatoltam két spectrumot. Az egyik egy hideg fehér, a másik kiegészitve egyéb színekkel (kékkel is), jól látható, hogy hogy megjelenik egy második kék csúcs(462nm), ami egy kicsit betömi a kék és a zöld közötti lyukat. (A Spectrum további része a piros és zöld ledek miatt változik, de az nem olyan látványos)
77541
77542
 
A fehèr Vagy, 5000-5500(White) vagy..6000-6500(Cool White).
A ismert külföldioldalrol. Ma jött meg a fehèr. GERONIMO a feladást, igy a 5730 helyett kapta ingyen 5m 5630 fehèret. 4,6m fehèr Mellè 4,6m mèter 5/1(5 pir-1kèk) 5050 es szalag... ès TC421 el ellenörizve. Egy szabad csatornára pl WW-re pedig kötöm a CO2 12 voltos mágnesszelepèt.
 
A fehèr Vagy, 5000-5500(White) vagy..6000-6500(Cool White).
A ismert külföldioldalrol. Ma jött meg a fehèr. GERONIMO a feladást, igy a 5730 helyett kapta ingyen 5m 5630 fehèret. 4,6m fehèr Mellè 4,6m mèter 5/1(5 pir-1kèk) 5050 es szalag... ès TC421 el ellenörizve. Egy szabad csatornára pl WW-re pedig kötöm a CO2 12 voltos mágnesszelepèt.
100 fekvőtámasz káromkodásért most.
@viktorlantos itt egy újabb szó a geronimós listára.
 
Utoljára módosított:
Elkèszült. Az 5 piros 1 kèk szalag ès a hideh fehèr kombinació. 4,7 mèter mind kettöböl. Piros 42% on fehèr 32% on megy. Kèsöbb rakok fel kèpeket. 1 hèt teszt utánn elmondhatom, hogy a növènyek szemmel láthatóan nönek... Tolják ki az ujabb ès ujjabb leveleket
 
Két hete én is csináltam egy kb. 45 cm-es, SMD 5050 LED-ekből álló, (3:1 piros/kék arány) kiegészítő világítást, szilikon csőbe helyezve a jelenlegi 10W-os LED fő világítás mellé. Pisztollyal ragasztottam fel az akvárium tetőre, de folyton levált. Jó erős a fénye, főleg 12V-on.
Aztán elmentem egy német tulajdonú hipermarketbe, ahol bagóért utánam dobtak egy 2 x 50 cm-es, valszeg SMD 3825-ös RGB LED sort, kontrollerrel, távirányítóval, USB kábellel, amely 5V-n működik egy 0,5A-es telefontöltőről. Némi babra munka után ez került fel a másik LED-sor helyére. Fénye feleannyi, mint a masiké, a kék, lila és a rózsaszín különféle árnyalatait is tudja. Fehér fénye valójában kékes.
Kiegészítésnek szerintem mindkettő megteszi.
Kérdés, hogy, hogy a növények mennyire hasznosítják majd a piros/kék/rózsaszín stb. fényt, vagy csak városi legendárium az egész, s csilivili haldiszkót csináltam-e vagy sem.
Mutatnék pár képet, de nincs meg a szükséges 25 hozzászólás, még nem tölthetek fel.
 
Back
Oldal tetejére