• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED szalag vs Power LED

Igen az érvek meggyőzőek.. amit talàltam és ki tudnàm vàltani vele az a 25w os t8 as led cső ami 2000 lumen de 12 000ft.. 2db kene.. a sima 54w os t5 ös meg 5100 lumen.. 2000ft.. Na akkor melyik is éri meg. :))) köszönöm az eddigi vàlaszokat.
 
Szia!
Ahogy itt már néhányszor elhangzott legalább, de minimum 20lumen/ liter kellene a víztérbe. Lehet itt számolgatni a lumeneket és darabszámot. Nekem egyetlenegy dolog az ami hátrányára válik, ennek az előnyös izzónak. Mégpedig a szórási szög. A 38 fok az hegyes szög mint tudjuk, technikailag szinte biztos, hogy az építésnél egymáshoz nagyon közel kellene tenni az izzókat, máskülönben árnyékcsíkos lesz a világítás és jobb esetben a meder alján alkot csak egységes fényt. Ez a tipikus spot izzó ,ami tárgyak kiemelésére kiváló pl. egy ékszerboltban. Ha mindenképpen spotban gondolkodsz, akkor talán jobb lesz az MR16 5w COB cw 5500K (400 lm) van egy olyan változat amiben pozicionáló lencse is van (60 fokos szögű), amit meg tudsz fordítani és tudod szélesíteni a szórási szöget legalább 80 fokra. Így talán elég a 10db , bár én "agyig" pakolnám a lámpatest frontját és tennék rá dimmert is, csak legyen egységes az elhelyezés. No meg a lámpatest is legyen kiszellőztetve rendesen mert a izzó hűtőbordáján akár 60-70 celsius fok is lehet aktív üzem alatt.

Sziasztok. Kicsit fel eleveníteném ezt a témát. :) Valaki használ esetleg ilyen LED spot ot? Esetleg vélemények? És Ha megfelelne kb mennyi ilyen spot kellene egy 200l es akihoz mert ezek egyenként 1x3w osak és itt szerintem nem érvényes a 24WPG szabály mivel durvajó fényt adnak ezek a spot ok.

Paraméterek:
MR16 3X1 WATT LED SPOT LIGHT

Fényforrás: 3 db 1W
LED Hosszú élettartam: több mint 50.000 óra
Sugárzási szög: 38 °
alacsony hő, kevesebb, mint 130 ° F
nincs UV és infravörös fény sugárzás
azonnali "ON", hogy 100%-os fényerő
Nem tartalmaz higanyt vagy más szervetlen
Legnagyobb optikai hatásfok: 80lm/watt
1 év korlátozott garancia
Biztonsági szabvány: CE
Súly: 50 ± 2 g

Lumen:
CW: 150
WW: 140

Vélemények? :)
Sziasztok. Kicsit fel eleveníteném ezt a témát. :) Valaki használ esetleg ilyen LED spot ot? Esetleg vélemények? És Ha megfelelne kb mennyi ilyen spot kellene egy 200l es akihoz mert ezek egyenként 1x3w osak és itt szerintem nem érvényes a 24WPG szabály mivel durvajó fényt adnak ezek a spot ok.

Paraméterek:
MR16 3X1 WATT LED SPOT LIGHT

Fényforrás: 3 db 1W
LED Hosszú élettartam: több mint 50.000 óra
Sugárzási szög: 38 °
alacsony hő, kevesebb, mint 130 ° F
nincs UV és infravörös fény sugárzás
azonnali "ON", hogy 100%-os fényerő
Nem tartalmaz higanyt vagy más szervetlen
Legnagyobb optikai hatásfok: 80lm/watt
1 év korlátozott garancia
Biztonsági szabvány: CE
Súly: 50 ± 2 g

Lumen:
CW: 150
WW: 140

Vélemények? :)
 
Itt van előttem kinyomtatva a NYÁK terv, melyen 10db PT4115 meghajtóáramkör van. Épp azon gondolkodok, hogy 12V táppal hajtsak 3db LED-et vagy 24V-tal 6db LED-et?
Hatásfok, biztonság, tápegység beszerezhetőség?
Utóbbi esetben fele annyi meghajtópanel szükséges, de most nem ez a fő szempont, hanem az eggyel feljebbi kérdés.
 
A képen mellékelt 10W-os power ledeket hogyan kell elrendezni a 102 literes 80x35cm-es akvárium tetején hogy mindenhol normális fény legyen. Két fajta variációra volna szükségem: teljesen műnövényes és növényes akváriumnál. A halak lazac félék és sok neonhal köztük, ezért gondolom akkor nem csak ez a fehér fényű ledek kellenének hanem kék és piros is. Köszi!

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Ha 2db-ot raksz fel egyenlően elosztva, akkor a fényerő elég is lenne csak a szórási szög (ami általában 120fok) miatt a ledek központja alatt lesz a legnagyobb a fényerő, míg az aki távolabbi pontjain gyengébb. Az ilyen megoldást függesztve 60-70 fokra pozicionálva a legjobb kialakítani.
Igen, kis kék és kevesebb piros is mehet bele kicsit távolabb a fehértől, mert elnyomja a színeket főleg ha kisebb a teljesítményük.
 
Ha 2db-ot raksz fel egyenlően elosztva, akkor a fényerő elég is lenne csak a szórási szög (ami általában 120fok) miatt a ledek központja alatt lesz a legnagyobb a fényerő, míg az aki távolabbi pontjain gyengébb. Az ilyen megoldást függesztve 60-70 fokra pozicionálva a legjobb kialakítani.
Igen, kis kék és kevesebb piros is mehet bele kicsit távolabb a fehértől, mert elnyomja a színeket főleg ha kisebb a teljesítményük.
Akkor úgy nem is jó, ha pl. 3 fehér és 1-1 piros és kéket rakok bele? Akkor lehet úgy kellene hogy 3 fehér ilyen 10W-os és pl. 3W-os kék böl 3 a pirosból meg 2db? És hogy kellene elhelyezni ekkora nagyságú tetőn?
 
3 fehér, a közökbe 2 kék ami közrefog 1 pirosat és mégegyszer ugyanez a sorrend. Az lenne jó hogy ha külön vezérlést adnàl színenként, be lehetne keverni a színeket és leszabàlyozni a fényeröt.
 
3 fehér, a közökbe 2 kék ami közrefog 1 pirosat és mégegyszer ugyanez a sorrend. Az lenne jó hogy ha külön vezérlést adnàl színenként, be lehetne keverni a színeket és leszabàlyozni a fényeröt.
Köszi! De ezeket a ledeket mindet külön áramgenerátorról akarom hajtani (tehát annyi amennyi led), akkor meg az bonyolult, hogy minden ledre még dimmert is kötni. Akkor lehet inkább 5630-as led szalag kellene, mert akkor annál színenként lehetne? Bár akkor így is kellene három dimmer.
 
Köszi! De ezeket a ledeket mindet külön áramgenerátorról akarom hajtani (tehát annyi amennyi led), akkor meg az bonyolult, hogy minden ledre még dimmert is kötni. Akkor lehet inkább 5630-as led szalag kellene, mert akkor annál színenként lehetne? Bár akkor így is kellene három dimmer.
Ja! és a szalaggal az a bajom, hogy nem tudom, hogyan lehet rögzíteni végig alu lemezre, hogy mindenütt felfeküdjön a hűtés miatt.
 
3 fehér, a közökbe 2 kék ami közrefog 1 pirosat és mégegyszer ugyanez a sorrend. Az lenne jó hogy ha külön vezérlést adnàl színenként, be lehetne keverni a színeket és leszabàlyozni a fényeröt.
Most nézem, akkor ez már 90Wvolna, ez azért már nem semmi lenne, bár igaz szabályzással be lehet állítani, de az a sok dimmer :)
 
A ledsor egyszerübb, fix 12V. Rögzíthetö a sajàt ragasztòfelületével. A dimmerböl pedig létezik több csatornàs is vagy aut. vezérlés. A lényeg hogy legalàbb csatornànként 3A tudjon.
 
A ledsor egyszerübb, fix 12V. Rögzíthetö a sajàt ragasztòfelületével. A dimmerböl pedig létezik több csatornàs is vagy aut. vezérlés. A lényeg hogy legalàbb csatornànként 3A tudjon.
Mi? Akkor a ledszalaghoz nem is kell áramgenerátor, csak a 12V és ennyi? Azt tudom, hogy saját ragasztójával lehet rögzíteni, de az 5630-as rohadtul melegszik vagy nem?
 
Erre:
20 24 44 Key 2 6 12A IR Remote Controller RGB 5050 3528 SMD LED Light Strip

keress már rá az e...y.com -on, ezek milyenek? Ezek között ugye van a két és négy csatis ahogy látom, mert akkor nekem három csatis kellene a három színhez ugye?

vagy ez:

DC 5-24V 11Key RF Wireless Controller For The LED 5050 3258 5630 Strip Light

de ez csak egy csatis, de ez legalább kezeli az: 5630-ast
 
Utoljára módosított:
Akkor egy ilyen is jó volna?: 12V-24V 12A 3 Channels Black Dimmer Controller for RGB LED Light Strip

Ez igaz RGB ledre van, de akkor a 4 kivezetéshez egyhez a közös, a többi háromhoz meg kötném a fehér, kék és pirosat. Jól gondolom?
 
Sziasztok! 80x35cm-es aksihoz akarok 5630-as led szalagokat 70cm-es hoszba. Hány sor fehér, kék és piros kell? Mert én 3 sor fehér és 2-2 sor kék és pirosra gondoltam, lehet sok ekkora akváriumhoz. És hogyan helyezzem (valami rajzot mellékelni) el a 35cm szélességbe és milyen sorrendbe? Tudnátok valami ötletett, hogy a legjobb legyen. Köszi!
 
Sziasztok! 80x35cm-es aksihoz akarok 5630-as led szalagokat 70cm-es hoszba. Hány sor fehér, kék és piros kell? Mert én 3 sor fehér és 2-2 sor kék és pirosra gondoltam, lehet sok ekkora akváriumhoz. És hogyan helyezzem (valami rajzot mellékelni) el a 35cm szélességbe és milyen sorrendbe? Tudnátok valami ötletett, hogy a legjobb legyen. Köszi!
Szerintem nem kell a színes ledekkel bajlódni. Elég szimplán egy 7000K körüli fehér ledekkel ellátott szalagot venni. Én is így használom t5 mellé kiegészítésként vagy mondhatni inkább a ledeket egészítem ki t5-el. De elég megnézni az ada led-es lámpáit, nincs feleslegesen variálva színes ledekkel. Egyszerű 7000k-es hidegfehér ledekkel vannak szerelve és amellett, hogy szépen fejlődnek alatta a növények még gyönyörűen mutatnak is. Csak valaki elkezdte feleslegesen ezt a variálást, ami összességében felesleges.
 
Szerintem nem kell a színes ledekkel bajlódni. Elég szimplán egy 7000K körüli fehér ledekkel ellátott szalagot venni. Én is így használom t5 mellé kiegészítésként vagy mondhatni inkább a ledeket egészítem ki t5-el. De elég megnézni az ada led-es lámpáit, nincs feleslegesen variálva színes ledekkel. Egyszerű 7000k-es hidegfehér ledekkel vannak szerelve és amellett, hogy szépen fejlődnek alatta a növények még gyönyörűen mutatnak is. Csak valaki elkezdte feleslegesen ezt a variálást, ami összességében felesleges.
Köszi! De én pont teljesen ki akarom váltani a fénycsöveket és van itthon mind a három fajta led sorbol, és szerinted (és másokat is kérdezem)? hogy helyezzem el. vagy nállad, hogy van meg csinálva?
 
Back
Oldal tetejére