• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED effekt beállítások

Ha 12V mágnesszeleped van, akkor megspórolhatsz egy időkapcsoló órát, kb ennyi értelme lehet, ill. hogy az óra elállítódását követné a CO2 adagolás ideje is. Te vajon miért vetetted el, azért ez nem egy rossz ötlet (még ha nem is szükségszerű) :whistle:
Ahogy írtad vettem egy időkapcsolót 12V mágnes szelep helyet... Illetve én a TC420 -nál mind az 5 csatornát használom a lámpánál...(RGB + piros +jelerősített fehér).
 
Ahogy írtad vettem egy időkapcsolót 12V mágnes szelep helyet... Illetve én a TC420 -nál mind az 5 csatornát használom a lámpánál...(RGB + piros +jelerősített fehér).
Oké, így világos. De az előző hozzászólásod kicsit hiányos -és ezért félrevezető - volt, abból úgy tűnt, mintha ezt egy felesleges vagy működésképtelen megoldásnak gondolnád.
 
Oké, így világos. De az előző hozzászólásod kicsit hiányos -és ezért félrevezető - volt, abból úgy tűnt, mintha ezt egy felesleges vagy működésképtelen megoldásnak gondolnád.
Nem nem. Teljesen jó megoldás a TC-vel való vezérlés is. Hiszen elég sűrűn lehet kapcsoltatni ki be.. Ellenben egy mondjuk obis analóg időzítővel ahol ha jól emlékszem 15perc az idő intervallum.
 
Ezév márciusától van dimmelhető LED világításom a Vízalatti Füvészkert felett (https://akvakertesz.hu/threads/vizalatti-fueveszkert.7557/).

Sokatok naplójában olvastam, hogy a világítás időtartamánál megadjátok, hogy abból mennyi az effekt.
Ez felvetette bennem a kérdést, hogy mi a helyes arány effekt/full világítási idő között.
Én kis tudatlan, a Nap nevű bolgyót próbáltam a TC420 segítségével reprodukálni, de nem vagyok biztos abban, hogy akvakertész szemmel, ez helyes lenne. Szóval, elbizonytalanodtam.

Jelenleg így néz ki a program, ami fut:
View attachment 62792

Nagyon örülnék, ha megosztanátok tapasztalataitokat és véleményeteket velem, ill. más kezdő növényfejűvel, aki most próbál ráérezni a LEDes világítás csínjára-bínjára.
Szerintem a fény fokozatos növelésének illetve csökkentésének kizárólag a halak szempontjából van jelentősége. A növényeknek mindegy. A lámpa hirtelen felkapcsolását nem nagyon veszik zokon a halak, de a hirtelen sötétben betojnak, össze vissza ugrálnak, kiugranak.
Nálam kb. 15 perc a 0-100% és kb. 20 perc a 100-0%. Ennyi idő bőven elég mindenkinek, hogy elmenjen aludni.
 
Utoljára módosított:
Szerintem a fény fokozatos növelésének illetve csökkentésének kizárólag a halak szempontjából van jelentősége. A növényeknek mindegy. A lámpa hirtelen felkapcsolását nem nagyon veszik zokon a halak, de a hirtelen sötétben betojnak, össze vissza ugrálnak, kiugranak.
Nálam kb. 15 perc a 0-100% és kb. 20 perc a 100-0%. Ennyi idő bőven elég mindenkinek, hogy elemenjen aludni.
Igazad van, és halak miatt is döntöttem a vezérelt világítás mellett. Mondjuk én is jobban viselem. A halodámban csak mechanikus időkapcsolók vannak, és bizony ha egy Krobia xinguensis - egy a 21-ből - megugrik, mert meg szokott, akkor meg is van a napi felmosás.
 
Szerintem a fény fokozatos növelésének illetve csökkentésének kizárólag a halak szempontjából van jelentősége. A növényeknek mindegy. A lámpa hirtelen felkapcsolását nem nagyon veszik zokon a halak, de a hirtelen sötétben betojnak, össze vissza ugrálnak, kiugranak.
Nálam kb. 15 perc a 0-100% és kb. 20 perc a 100-0%. Ennyi idő bőven elég mindenkinek, hogy elmenjen aludni.
Én is ez miatt döntöttem, meg azért is mert szép amikor más színben is látni az akvát...
 
A másik célt amit szolgál, hogy utánozzuk egy kicsit a természetet, mert ott sem kell fel hirtelen a nap, vagy nyugszik. Meg amit az egyes növényeket illeti, van idejük kényelmesen összehúzódni.
Ebben is van igazság, viszont nálam kicsit megfordul a dolog.
A növények előbb kezdenek összehúzódni, mint ahogy a dimmelés elkezdődne!
Ebből csak egy dolog következhet: A programot a növények írták, és pontosan emlékeznek rá, hogy mikor kell kezdeni az összehúzódást, hogy én is megcsodálhassam őket a "naplementében". :)
 
Ezzel azt mutatják, hogy befejezték a fotoszintétizálást.
Ja, ja, tudom. Éppen azt javasoltam az egyik korábbi hozzászólásomban, hogy aki még nagyságrendileg sem tudja, hogy mennyi ideig világítson, az figyelje a növényeit, hogy mikor kezdenek összecsukódni, mert az azt jelenti, hogy elég volt nekik a fényből.
Akinek például cabomba vagy hydrophila difformis szerű növénye van, az tudja használni ezt a módszert. Akinek viszont microsorum szerű növényei vannak, az nem tud mit kezdeni ezzel az info-val.
 
TC 420/421-el kapcsolatban a következő kérdésem lenne. A 24 Volt mennyire kőbe vésett dolog?
Kérdezem ezt azért, mert a Chihiros Vivid RGB gyári vezérlője eléggé 💩 és szeretném inkább valami mással meghajtani a 3 csatornát. De a Vivid tápja 29 Voltos. Viszont a ledeket max 70%-on hajtanám, így a kimeneten nem lenne rajta több, mint 24 Volt, de a bemenet bírja-e?
 
TC 420/421-el kapcsolatban a következő kérdésem lenne. A 24 Volt mennyire kőbe vésett dolog?
Kérdezem ezt azért, mert a Chihiros Vivid RGB gyári vezérlője eléggé 💩 és szeretném inkább valami mással meghajtani a 3 csatornát. De a Vivid tápja 29 Voltos. Viszont a ledeket max 70%-on hajtanám, így a kimeneten nem lenne rajta több, mint 24 Volt, de a bemenet bírja-e?


Szerintem nem bírja. Az, hogy a ki menetén mennyi megy ki az nem lényeg. Ami bele megy az működteti magát a berendezést is. Úgy lehetne megoldani, hogy a bemenő tápot cserélni 24V-osra és akkor a tc-t akàr 100%-on lehetne járatni
 
Szerintem nem bírja. Az, hogy a ki menetén mennyi megy ki az nem lényeg. Ami bele megy az működteti magát a berendezést is. Úgy lehetne megoldani, hogy a bemenő tápot cserélni 24V-osra és akkor a tc-t akàr 100%-on lehetne járatni
Közben agyaltam rajta én is. Még az este kerestem is 24 Voltos tápokat. Nem lenne vészes a költség, de nem biztos hogy elég lesz, ugyanis a ledeknél a feszültség és a fényerő nem lineárisan mozog. Kimérem mennyi van a ledeken 70%-nál, aztán tudok tovább agyalni.
 
Back
Oldal tetejére