• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED effekt beállítások

mmccannon

Bölcs Ent
Ezév márciusától van dimmelhető LED világításom a Vízalatti Füvészkert felett (https://akvakertesz.hu/threads/vizalatti-fueveszkert.7557/).

Sokatok naplójában olvastam, hogy a világítás időtartamánál megadjátok, hogy abból mennyi az effekt.
Ez felvetette bennem a kérdést, hogy mi a helyes arány effekt/full világítási idő között.
Én kis tudatlan, a Nap nevű bolgyót próbáltam a TC420 segítségével reprodukálni, de nem vagyok biztos abban, hogy akvakertész szemmel, ez helyes lenne. Szóval, elbizonytalanodtam.

Jelenleg így néz ki a program, ami fut:
1994bb1ec8a71b4d6627cbc735cc9e53.jpg

Nagyon örülnék, ha megosztanátok tapasztalataitokat és véleményeteket velem, ill. más kezdő növényfejűvel, aki most próbál ráérezni a LEDes világítás csínjára-bínjára.
 
Szerintem nem nagyon van értelme a folyamatosan változó fénymennyiségnek, nálad ezt látjuk. Így nem fogsz tudni tapasztalatot szerezni, hogy mennyi a jó világítási idő és fényerő. Kell egy rövid szakasz az elején, ahol felerősödik, és egy a végén, ahol elhalványul a fény. Mindezt azért, hogy ne hirtelen váltás legyen. De a fő világítási szakaszt én konstans fénnyel tolnám.
Nálad pl a az 1-2 pontok ugyanazt csinálják, tehát ugyanaz, mintha 1 pont lenne 9:00-10:30, 1-50%-ra. De a következő is majdnem ugyanaz, tehát a 3 pontot is egybe lehetne vonni 9:00-11:15, 1-70% stb.
Nálam úgy néz ki, hogy 1 óra alatt fokozatosan felerősödik a kívánt értékre (80%), utána tartja ezen az értéken a kívánt világítási időt (7 óra), majd egy óra alatt elhalványul 5%-ra és úgy világít további 1 órát. Utóbbi már csak azért, mert így már nem aktív világítási periódus van, de azért még látni az akvát további egy órán keresztül. De nálam csak fehér fény van. Ha színekkel szeretnél játszani, akkor természetesen többet is változhat napközben, de ezt ki kell kísérletezni a ledjeidhez igazítva.
Ezen kívül több programot is célszerű beállítani és elmenteni a TC420-ra. Pl egy olyat, ahol 0-24-ben nagy fény van, illetve ahol 0-24-ben kis fény van. Ezek azért jók, mert így ezeknek a programoknak a választásával tudsz "villanyt kapcsolni" bármikor. Nálam összesen 5 program van feltöltve ami minden igényemet kielégíti és ezért már nagyon hosszú ideje nem kellett a programokba belepiszkálnom, max ezek között váltogatok.
 
@Jopet
A tieden nem kell szinkronizálni az időt, mert az enyém, egy hónap alatt kb. 4-5 percet szokott késni?Vagy nem szoktad ezt figyelni?
 
Nálad pl a az 1-2 pontok ugyanazt csinálják, tehát ugyanaz, mintha 1 pont lenne 9:00-10:30, 1-50%-ra. De a következő is majdnem ugyanaz, tehát a 3 pontot is egybe lehetne vonni 9:00-11:15, 1-70% stb.
Ezen kívül több programot is célszerű beállítani és elmenteni a TC420-ra. Pl egy olyat, ahol 0-24-ben nagy fény van, illetve ahol 0-24-ben kis fény van. Ezek azért jók, mert így ezeknek a programoknak a választásával tudsz "villanyt kapcsolni" bármikor.

Köszönöm @Jopet ! Akkor most már világos, mint a vakablak!
Ha valaki 7 órát világít, az a csúcsvilágítási idő. Én buta, meg úgy értelmeztem, hogy cakli-pakli, effektekkel együtt 7 óra. :banghead:
Egyben megválaszoltad legnagyobb dilemmámat, mi a teendő, ha "üzemidőn kívül" szeretném felkapcsolni a lámpát, ill. kikapcsolni, ha szükséges.
Csak egy bökkenő van, hogyan tudok több programot a vezérlőn tárolni?
 
Köszönöm @Jopet ! Akkor most már világos, mint a vakablak!
Ha valaki 7 órát világít, az a csúcsvilágítási idő. Én buta, meg úgy értelmeztem, hogy cakli-pakli, effektekkel együtt 7 óra. :banghead:
Egyben megválaszoltad legnagyobb dilemmámat, mi a teendő, ha "üzemidőn kívül" szeretném felkapcsolni a lámpát, ill. kikapcsolni, ha szükséges.
Csak egy bökkenő van, hogyan tudok több programot a vezérlőn tárolni?



Nekem is mint látod van 3mode ebből az egyik a karbantartás fotózás 95%-on tolom mindet.
 
Csak egy bökkenő van, hogyan tudok több programot a vezérlőn tárolni?
Ugyanúgy, mint egyet. :) Megírod, feltöltöd. A készülék menüjébpl tudod utána őket választani.

@Jopet
A tieden nem kell szinkronizálni az időt, mert az enyém, egy hónap alatt kb. 4-5 percet szokott késni?Vagy nem szoktad ezt figyelni?
Nálam is késik picit. Nem igazán figyelem, de szerintem csak fele ennyit. Néha - mikor már feltűnik a csúszás - beállítom manuálisan.
 
Ugyanúgy, mint egyet. :) Megírod, feltöltöd. A készülék menüjébpl tudod utána őket választani.
Valóban, már sikerült is a beprogramozás. Köszönet Neked, @Jopet meg @SMAdrián nak, amiért elküldte a magyar nyelvű silabuszt. :)

Nekem a skimmert is a TC420 vezérli, így nincsen eltolódás a vezérlők között.
Ez felfogóképességem felső határán túl van, @BlackOut . :unsure:
 
Útmutatásaitokat és tanácsaitokat megfogadva, átprogramoztam a vezérlőt, @Jopet , @SMAdrián , @Barnapl
Négy programot készítettem, az utolsóban fotózáshoz 95%-on fut a fehér és piros, ahogyan Peti írta.

upload_2018-9-9_12-39-46.png

Mielőtt az USB-t összekötöttem volna a vezérlővel, megnéztem az időt, @SMAdrián . 1 perc késében volt, és március 1-je óta fut. Ez azért nem annyira rossz. Nálad a kezdetektől volt ennyi késés, vagy az idő előrehaladtával nőtt a különbség?
 
Én is gondolkodtam rajta, de hamar elvetettem a gondolatot...(y)
Ha 12V mágnesszeleped van, akkor megspórolhatsz egy időkapcsoló órát, kb ennyi értelme lehet, ill. hogy az óra elállítódását követné a CO2 adagolás ideje is. Te vajon miért vetetted el, azért ez nem egy rossz ötlet (még ha nem is szükségszerű) :whistle:
 
Back
Oldal tetejére