• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lebegtető szűrő

Sphaerion

Tapasztalt kertész
Elméletileg egy lebegtető szűrő nekem tökéletes megoldás. Nem tudom jól elhelyezni a Seachem Purigen tasakot, mert bárhová teszem a külső szűrőben, lefolytja a 20-25 %-át. Ezért meg is kíséreltem elhelyezni egy lebegtető szűrőben, ahol semmi más nincs, nem veszi vissza a teljesítményt, ugyanakkor átmegy rajta a teljes vízmennyiség.
Hát, nem nagyon jött össze. Elméletileg jó lenne, de gyakorlatilag orrán-száján szivárog. Vadonat új szűrőről beszélünk, de szivárog az alsó, felső csapnál és a szűrőház tetején is. Tehát lényegében mindenütt, ahol csak szivároghat.
A tetejét iszonyat erővel meghúztam, ennél erősebb már nem vagyok, de még ez is kevés. A csapok meg nagyon elegánsan 'Push' felirattal vannak ellátva, de szivárognak akkor is, ha nem akarod pusholni.
Van esetleg valakinek ötlete, mit kéne tennem, mielőtt kidobom az egészet a picsába...?
 
Elméletileg egy lebegtető szűrő nekem tökéletes megoldás. Nem tudom jól elhelyezni a Seachem Purigen tasakot, mert bárhová teszem a külső szűrőben, lefolytja a 20-25 %-át. Ezért meg is kíséreltem elhelyezni egy lebegtető szűrőben, ahol semmi más nincs, nem veszi vissza a teljesítményt, ugyanakkor átmegy rajta a teljes vízmennyiség.
Hát, nem nagyon jött össze. Elméletileg jó lenne, de gyakorlatilag orrán-száján szivárog. Vadonat új szűrőről beszélünk, de szivárog az alsó, felső csapnál és a szűrőház tetején is. Tehát lényegében mindenütt, ahol csak szivároghat.
A tetejét iszonyat erővel meghúztam, ennél erősebb már nem vagyok, de még ez is kevés. A csapok meg nagyon elegánsan 'Push' felirattal vannak ellátva, de szivárognak akkor is, ha nem akarod pusholni.
Van esetleg valakinek ötlete, mit kéne tennem, mielőtt kidobom az egészet a picsába...?

"Van esetleg valakinek ötlete, mit kéne tennem, mielőtt kidobom az egészet a picsába...?"

Ne ess pánikba! (Do not panic! ... a külföldről levelezők számára ;) )

Miért nem viszed vissza oda, ahonnét vetted? Ha új, akkor csere, pénz visszafizetés, stb. Ha elkezdesz rajta busnyákolni, akkor már vissza sem viheted, tényleg csak a qka marad.
 
Utoljára módosított:
Egy picit, ha belegondolsz: a nyomó ágra tetted a szívó ágra tervezett eszközt és csodálkozol, hogy ereszt.
Ebben igazságod lehet, de a csapok akkor sem szivároghatnának (szerintem).
Azokat elvileg O gyűrővel szerelik, aminek oda-vissza nyomásállónak kellene lenni. (Persze a konkrét típust nem ismerem, nem láttam.)
 
Ebben igazságod lehet, de a csapok akkor sem szivároghatnának (szerintem).
Azokat elvileg O gyűrővel szerelik, aminek oda-vissza nyomásállónak kellene lenni. (Persze a konkrét típust nem ismerem, nem láttam.)
Zsírt neki osz' möglássuk. A baromira rászorítás azé' nem megyen mer' elveszti a gumi az alakját, de nem egyenletesen, és rés képződik, (ez a csavarosokra igaz) a víz meg "in medias res" utat talál. Ha nem sérült meg a gumi, (mert túl lehet tépni) javasolnám a vazelint.
 
Köszi mindenkinek, de igazából azt szerettem volna tudni, hogy van-e bárkinek ugyanilyenje, ami rendesen működik? Mert én konstrukciós hibára gyanakszom. A dolog egy méterrel van az akvárium vízszintje alatt, ami azt jelenti, hogy a nyomás kb 1,1 atmoszféra (bar). Az akváriumi külső szűrők azért mégsem keringtető szivattyúk, nem állítanak elő rettenetes nyomást, szóval kb mindegy, hogy a szívó-, vagy a nyomó ágra kötöd.
Ami még érdekes, hogy van a Gardenának egy gyorscsatlakozós megoldása, amit bizonyos okokból be kellett építenem az akva alá. Féltem tőle, mert kültérre tervezték, Ott nem számít, hogy cseppen óránként 30-at...
Viszont az egyáltalán nem szivárog, teljesen biztonságos. Így igazán érdekessé válik, hogy egy akváriumi használatra tervezett vadonatúj szúrő ereszt orrán-száján...
Azóta egyébként az történt, hogy a felső csap csatlakozást próbáltam jobban megszorítani, erre letört. Szóval a Jaleco lebegtető szűrőt nem nagyon tudom ajánlani senkinek. De ez az én véleményem.
 
Azóta egyébként az történt, hogy a felső csap csatlakozást próbáltam jobban megszorítani, erre letört. Szóval a Jaleco lebegtető szűrőt nem nagyon tudom ajánlani senkinek. De ez az én véleményem.
Az akvárium is egy kicsit "vízvezetékes" rendszer, és igaz rá az is, hogy egy tömítés nem lesz jobb attól, ha megtéped. Az O gyűrűket szárazon általában csak egyszer lehet összerakni. Vagy semleges zsír, vagy szilikon kenőanyag(Eheim) nélkül hamar kudarc lehet egy jó szűrő is. Egy jó tanácsom van erre az esetre: csak olyan szűrőt szabad venni, amihez biztosan van javító tömítő készlet. Ez a kínai "vacakokra" is igaz, mert 3-4 kínai árából már könnyen összejönne egy rendes cucc is. 🙂
 
Köszi mindenkinek, de igazából azt szerettem volna tudni, hogy van-e bárkinek ugyanilyenje, ami rendesen működik? Mert én konstrukciós hibára gyanakszom. A dolog egy méterrel van az akvárium vízszintje alatt, ami azt jelenti, hogy a nyomás kb 1,1 atmoszféra (bar). Az akváriumi külső szűrők azért mégsem keringtető szivattyúk, nem állítanak elő rettenetes nyomást, szóval kb mindegy, hogy a szívó-, vagy a nyomó ágra kötöd.
Ami még érdekes, hogy van a Gardenának egy gyorscsatlakozós megoldása, amit bizonyos okokból be kellett építenem az akva alá. Féltem tőle, mert kültérre tervezték, Ott nem számít, hogy cseppen óránként 30-at...
Viszont az egyáltalán nem szivárog, teljesen biztonságos. Így igazán érdekessé válik, hogy egy akváriumi használatra tervezett vadonatúj szúrő ereszt orrán-száján...
Azóta egyébként az történt, hogy a felső csap csatlakozást próbáltam jobban megszorítani, erre letört. Szóval a Jaleco lebegtető szűrőt nem nagyon tudom ajánlani senkinek. De ez az én véleményem.
Csak annyit jegyeznék meg, hogy szerintem a tömítésre ható belső nyomás csak 0,1bar (hiszen a légkör 1,0bar, tehát a tömítésre ható erő a két nyomás különbségéből számítható).
A többivel teljesen egyetértek.

Ha a "törésteszten" nem megy át valami, annak két oka lehet:
- vagy alá van méretezve
- vagy a felhasználó nagyon erős :)
Épp most akartam venni egy EHEIM 2275 szűrőt, mert azt jó nevű cégnek tartják, és a G.A.-ban most olcsón adják ezt a típust.
Gyorsan utána néztem, információt próbáltam gyűjteni, és ezért megnéztem egy "szűrőtesztelő ember" videóját róla. Neki sikerült elsőre eltörnie az egyik kosár vízlevezető csatornáját.
Na most, ez egy rossz konstrució vagy ennek az embernek csak kőbaltát szabad a kezébe adni? :unsure:
 
Utoljára módosított:
Köszi mindenkinek, de igazából azt szerettem volna tudni, hogy van-e bárkinek ugyanilyenje, ami rendesen működik? Mert én konstrukciós hibára gyanakszom. A dolog egy méterrel van az akvárium vízszintje alatt, ami azt jelenti, hogy a nyomás kb 1,1 atmoszféra (bar). Az akváriumi külső szűrők azért mégsem keringtető szivattyúk, nem állítanak elő rettenetes nyomást, szóval kb mindegy, hogy a szívó-, vagy a nyomó ágra kötöd.
Ami még érdekes, hogy van a Gardenának egy gyorscsatlakozós megoldása, amit bizonyos okokból be kellett építenem az akva alá. Féltem tőle, mert kültérre tervezték, Ott nem számít, hogy cseppen óránként 30-at...
Viszont az egyáltalán nem szivárog, teljesen biztonságos. Így igazán érdekessé válik, hogy egy akváriumi használatra tervezett vadonatúj szúrő ereszt orrán-száján...
Azóta egyébként az történt, hogy a felső csap csatlakozást próbáltam jobban megszorítani, erre letört. Szóval a Jaleco lebegtető szűrőt nem nagyon tudom ajánlani senkinek. De ez az én véleményem.

Egyszer én is arra vetemedtem, hogy megvettem ezt a szerencsétlenséget. Ugyanígy jártam vele, ugyanebben a sorrendben. A tömszelencét sem lehetett rendesen tömíteni, és nem azért mert állat módjára megtéptem volna.
Ha élne még Déry János és lenne PÁF (Pocsék áruk fóruma) ez a darab pont oda illő lenne.
 
Egyszer én is arra vetemedtem, hogy megvettem ezt a szerencsétlenséget. Ugyanígy jártam vele, ugyanebben a sorrendben. A tömszelencét sem lehetett rendesen tömíteni, és nem azért mert állat módjára megtéptem volna.
Ha élne még Déry János és lenne PÁF (Pocsék áruk fóruma) ez a darab pont oda illő lenne.
Megint van PÁF, csak már nem így hívják és nem Déry János vezeti (Isten nyugosztalja). A címe: PANASZKÖNYV és a Hír TV-n megy minden szombaton 20:05 - 21:00 között.

Olyan sok topic van már itt, hogy talán elférne egy "Nekem nem jött be" topic is. Ha lett volna ilyen, és megemlítetted volna, hogy Te ezzel a szűrővel így-úgy jártál, talán @Sphaerion kolléga is megspórolt volna némi bosszúságot (meg pénzt).
Direkt nem a termékeket degradáló címre gondoltam, mert azzal azért óvatosan kell bánni. A vélemény szubjektív dolog. Mindenki levonhatná a hozzászólásokból a tanulságot ha akarja, és ha elfogadja mások tapasztalatát.
 
Ha lett volna ilyen, és megemlítetted volna, hogy Te ezzel a szűrővel így-úgy jártál, talán @Sphaerion kolléga is megspórolt volna némi bosszúságot (meg pénzt).
Ha a kollega rakeresett volna a gyartora a forumon, megtalalta volna a 2017es bejegyzest, amiben @evavigh leirta a tapasztalatait. Ha ez a bejegyzes egy rossz aruk gyujtotopicban lett volna a naplo helyett, ugyanugy nem olvassa el. :)
 
Ha a kollega rakeresett volna a gyartora a forumon, megtalalta volna a 2017es bejegyzest, amiben @evavigh leirta a tapasztalatait. Ha ez a bejegyzes egy rossz aruk gyujtotopicban lett volna a naplo helyett, ugyanugy nem olvassa el. :)
Elérte a fórum a határait. Gigászi munka lenne katalogizálni, mint "Aquapedia". Meg az újaknak is idő kell, amíg aklimatizálódnak ... 🙂
 
Hát tényleg nem merült fel bennem, hogy előbb a fórumon rákeressek a dologra. Naivan jóhiszemű vagyok ezek szerint.
Van valakinek jó tapasztalata valamilyen külső szűrővel? :)
 
Csak annyit jegyeznék meg, hogy szerintem a tömítésre ható belső nyomás csak 0,1bar (hiszen a légkör 1,0bar, tehát a tömítésre ható erő a két nyomás különbségéből számítható).
A többivel teljesen egyetértek.

Ha a "törésteszten" nem megy át valami, annak két oka lehet:
- vagy alá van méretezve
- vagy a felhasználó nagyon erős :)
Épp most akartam venni egy EHEIM 2275 szűrőt, mert azt jó nevű cégnek tartják, és a G.A.-ban most olcsón adják ezt a típust.
Gyorsan utána néztem, információt próbáltam gyűjteni, és ezért megnéztem egy "szűrőtesztelő ember" videóját róla. Neki sikerült elsőre eltörnie az egyik kosár vízlevezető csatornáját.
Na most, ez egy rossz konstrució vagy ennek az embernek csak kőbaltát szabad a kezébe adni? :unsure:
Igen, igazad van. A statikus nyomáskülönbség 0,1 bar. A legtöbb szűrő gyári emelési magassága 2 m körül van, vagyis a nyomóágon akár 1,2 bar nyomás is lehet. Na most ezt annak a fényében érdemes értelmezni, hogy a szimpla háztartási vízvezeték rendszer több barra van méretezve. Ez több tízszerese az akváriumi rendszerekre ható nyomásnak. És nincs tele azzal a sajtó, hogy otthon a csapok folyton szivárognak...
Mégegyszer mondom, a Gardena kültéri használatra tervezett gyorscsatlakozós megoldása egyáltalán nem ereszt. Ennyi.
 
Igen, igazad van. A statikus nyomáskülönbség 0,1 bar. A legtöbb szűrő gyári emelési magassága 2 m körül van, vagyis a nyomóágon akár 1,2 bar nyomás is lehet. Na most ezt annak a fényében érdemes értelmezni, hogy a szimpla háztartási vízvezeték rendszer több barra van méretezve. Ez több tízszerese az akváriumi rendszerekre ható nyomásnak. És nincs tele azzal a sajtó, hogy otthon a csapok folyton szivárognak...
Mégegyszer mondom, a Gardena kültéri használatra tervezett gyorscsatlakozós megoldása egyáltalán nem ereszt. Ennyi.
Esküszöm, nem akarok se kötekedni, se semmi rosszat, csak én sem vagyok ezekkel a dologokkal teljesen tisztában, ezért újra és újra át kell gondolnom a dolgot.
Szóval:
- Ha a szivattyú emelési magassága max. 2 méter, akkor max. 0,2bar nyomást tud előállítani a nyomóágban. Ha ezt hozzáadjuk a 0,1bar statikus nyomáshoz, az max. 0,3bar-t jelent. Szerintem, ennyi lehet a maximális nyomás a szűrő után kötött lebegtető szűrőben.
- Ha figyelembe vesszük, hogy az akvárium szűrőknél a szivatyúk a szűrőtér után vannak (azaz szó szerint szívnak, nem nyomnak), akkor üzem közben, a szűrőtérben a statikus nyomáshoz képest még kisebb nyomás lesz, azaz, kisebb, mint 0,1bar.
Tehát az 1,2bar nyomás csak a világűrhöz képest lehetséges. (szerintem) ☮️

Egyébként én is a héten rendeltem öntözéstechnikai golyóscsapokat. Még nem kaptam meg, de kíváncsian várom, hogy mennyire válik be? A Te tapasztalatod is optimizmusra ad okot. 👍
 
Mégegyszer mondom, a Gardena kültéri használatra tervezett gyorscsatlakozós megoldása egyáltalán nem ereszt. Ennyi.
Azért azt vedd számításba, hogy a Gardena tömegcikket árul, ráadásul a vásárlók gyakran visszatérnek, nem engedheti meg magának a negatív reklámot. Ennek a kínai szutyoknak nincs ismertsége és globálisan jó, ha 100ezer embert meg tud szólítani. Ha lejárt a "brand" átnevezi a céget és kész. Lehet újra próbálkozni a piacon. Ha jót adna el, telítené a piacot és évekre visszaesne az eladása. Neki is folyamatos (GERONIMO)termelésre van szüksége, hogy életben tudjon maradni a piacon...
 
Egyébként én is a héten rendeltem öntözéstechnikai golyóscsapokat. Még nem kaptam meg, de kíváncsian várom, hogy mennyire válik be? A Te tapasztalatod is optimizmusra ad okot. 👍
Jók a kerti öntözéstechnikai cuccok. A DIY külső szűrőm (1,5 évig azzal próbálkoztam...) sose ezeknél a cuccoknál eresztett, hanem ott ahol az én kókány megoldásaim nem működtek. 🤭
 
Back
Oldal tetejére