• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Megvolt a nagy karbantartás. Vízcsere 20l, mulmozás, szűrő takarítás.
Megoldottam a túlélő növény betételét is. Egyszerűen csak beraktam a talajon fekfő vasfa alá. Na majd meglátjuk megmarad-e? :)
Megoldottam a lisztes co2 gondot is. Az volt a baj, hogy ahol az aki van ott van a leghidegebb a nappaliban. A trutyis üveg a földön van így lehült a cucc nem is volt olyan nyomás. Bele raktam egy 5l flakonba, világítás kapcsolóra pedig raktam fűtést. Most szépen melegíti a vizet nőtt is a nyomás, villany le old, lassan hül a víz is.
A világítást vissza raktam 7 órára, tápot meg emeltem 1,5ml/nap. Zölt pont alga száműzve, ecset van még itt-ott de nem vészes. :)
 
Jobban járnál egy citromsavassal, az nekem stabilabbnak és könnyebben kezelhetőnek tűnik... Bekeverés után rá sem kell néznem.
 
Jobban járnál egy citromsavassal, az nekem stabilabbnak és könnyebben kezelhetőnek tűnik... Bekeverés után rá sem kell néznem.
Nekem ezzel nincs bajom. Főleg azért mert így éjszaka nem fog annyi menni. Világítási időben fontosabb mint éjszaka feleslegesen. :)
 
Nos csináltam egy telós totál képet az akiról. Fogalmazódik bennem az átalakítás gondolata, de nem szeretném elkapkodni. Legalább a világítást megkellene csinálni mielőtt belevágnék. Ami már most világos, hogy az Anubias kinőtte ezt az akit. Hatalmas helyet elvesz és valljuk be őszintén, hogy annyira nem is mutatós. Meghúzódik ott a félhomályban és csak van magának. Szóval neki menni kell.
Lehet a Manado-ot meg kellene tuningolni egy kis táptalajjal. Vagy ha nem is de legalább valami talaj tuning kellene alá. Szűrés elvileg jó lehet de szerintem a zeolit-ot ki kellene szedni és valami komolyabb cuccot rakni bele. Csak ebben annyi van, hogy kb 2marék cucc megy bele a tartályaiba. Ennyiért meg beruházni?! Na majd ezt még kitalálom.
Akkor indítom ezzel a totál képpel az évet ebben a naplóban. :)
Vélemények jöhetnek ne kíméljetek. :D legfeljebb nem reagálok :D558a490999bff0e4d97e90d44153197c.jpg
 
Az akváriumod mérete valóban az apróbb levelű növényeket kívánná. Én az annubias-al egyidősben azt az echinodorust is kivágnám vagy felajánlanám valakinek akinek legalább egy 240 literes akváriuma van. Ha még nem is nagy majd az lesz. Viszont rosszabb mint a dió fa. Mindenhol ott lesz a gyökere. Ha lesz táptalajod esetleg és bármi növényt toppolni szeretnél amikor kihúzod az echinodorus gyökerét is húzod majd kifelé. Nagy akviba való vagy kerti tóba. De azért hallgass meg másokat is a berendezéssel kapcsolatban.
 
Üdv.
Ha nem akarsz a táp talajjal vacakolni, megoldás lehet a táp golyók használata. Jbl-t tudom ajánlani.
Én nagyon szeretem a Cryptocoryn féléket,sok fajtája van.
A Hm-ből (Hemianthus Micranthemoides) szép bokrokat lehet nevelni.
 
Utoljára módosított:
Az akváriumod mérete valóban az apróbb levelű növényeket kívánná. Én az annubias-al egyidősben azt az echinodorust is kivágnám vagy felajánlanám valakinek akinek legalább egy 240 literes akváriuma van. Ha még nem is nagy majd az lesz. Viszont rosszabb mint a dió fa. Mindenhol ott lesz a gyökere. Ha lesz táptalajod esetleg és bármi növényt toppolni szeretnél amikor kihúzod az echinodorus gyökerét is húzod majd kifelé. Nagy akviba való vagy kerti tóba. De azért hallgass meg másokat is a berendezéssel kapcsolatban.
Havernál elfog férni mind a kettő. Mikor vettem decemberben halasnál akkor kérdeztem is, hogy mit tud róla mondani. Kb semmit sem tudott mondani max annyit, hogy pirosas-zöldes színe van amire nem volt nehéz rájönni nekem is mivel láttam. Na mindegy. A nagyot viszem viszont marad még két kicsi tő benne. Hátha nem enged algásodni mert szemmel láthatóan napról napra növekszik. Aztán ha azok is megnőnek akkor mennek azok is a háztól. :D
Egyébként egyre nagyobb kényszert érzek az átépítésre. :D de megfogadtam addig nem nyúlok bele míg a pilács nincs meg. :D
 
Üdv.
Ha nem akarsz a táp talajjal vacakolni, megoldás lehet a táp golyók használata. Jbl-t tudom ajánlani.
Én nagyon szeretem a Cryptocoryn féléket,sok fajtája van.
A Hm-ből (Hemianthus Micranthemoides) szép bokrokat lehet nevelni.
Köszi neked is a kommentet. Igen én is tápgolyókra gondoltam :)
 
Havernál elfog férni mind a kettő. Mikor vettem decemberben halasnál akkor kérdeztem is, hogy mit tud róla mondani. Kb semmit sem tudott mondani max annyit, hogy pirosas-zöldes színe van amire nem volt nehéz rájönni nekem is mivel láttam. Na mindegy. A nagyot viszem viszont marad még két kicsi tő benne. Hátha nem enged algásodni mert szemmel láthatóan napról napra növekszik. Aztán ha azok is megnőnek akkor mennek azok is a háztól. :D
Egyébként egyre nagyobb kényszert érzek az átépítésre. :D de megfogadtam addig nem nyúlok bele míg a pilács nincs meg. :D
Tapasztalj ki mindent ezen ha valami szivas lenne esetleg sok tapasztalatot tudsz szerezni. Ha ugy erzed menni fog es mindened meg van akkor johet egy masik.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére