• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Amiket én látok, az (talán) Hydrocotyle Tripartita 'japan', és Rotala Macrandra. A teljesen vörös növényt vagy nem látom, vagy ha ugyan arra gondolunk, akkor szerintem az is ugyanez a Rotala. A levélformájuk egyforma? A színük fényfüggő, ezért lehet, hogy ami közelebb volt a fényhez (magasan, az akva tetejéig nőtt), az full piros.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Na sikerült képeket csinálni telóval. Ha nem is jó minőség de talán a beazonosításhoz elegendő lesz.
Még annyit, hogy a zöldes vöröses növény levele másabb, illetve levele és szára is puhább míg a másik ami vörös növény az keményebb és a levele is másabb forma. Az utolsó képen pedig a kicsi levelű "ló here kinézetű?" növény neve lenne érdekes. [emoji4] b49354f4cf728084636b85e5523a29ea.jpg140214bbe949b80c0638ee87c8fecada.jpgf7de85a2209193ae13f3265b225f0ff5.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 

Attachments

  • b53e3cdbf2809cf52906956c04d68939.jpg
    b53e3cdbf2809cf52906956c04d68939.jpg
    68.5 KB · Megtekintések: 0
  • 8df0e4ec08cadbc63395d35f8fb3e104.jpg
    8df0e4ec08cadbc63395d35f8fb3e104.jpg
    68.5 KB · Megtekintések: 0
  • 4fa96b38b9694151c432e6242a6f77bf.jpg
    4fa96b38b9694151c432e6242a6f77bf.jpg
    76.1 KB · Megtekintések: 0
Okés, így már látom a másik piros növényed -eddig nem vettem észre a képeken mobilról.
Első képen az említett Rotala. :)
A másik piroskád Alternanthera Reineckii 'mini' lesz szerintem. Ő kicsit igényes. Tartható low techben, de inkább barna lesz a színe, illetve a levélfonák pirosas. Kicsit hisztis tud lenni, algásodhat, és lassú is. :) Én mondjuk szerettem, amíg tartottam.
A lóhere pedig a szintén említett Hydrocotyle Tripartita'japan' lesz. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Okés, így már látom a másik piros növényed -eddig nem vettem észre a képeken mobilról.
Első képen az említett Rotala. :)
A másik piroskád Alternanthera Reineckii 'mini' lesz szerintem. Ő kicsit igényes. Tartható low techben, de inkább barna lesz a színe, illetve a levélfonák pirosas. Kicsit hisztis tud lenni, algásodhat, és lassú is. :) Én mondjuk szerettem, amíg tartottam.
A lóhere pedig a szintén említett Hydrocotyle Tripartita'japan' lesz. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Köszi ismét a beazonosítást! [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Egy gyors up. [emoji4]
Úgy fest a növények jól érzik magukat. Bubiznak, látok új hajtásokat is. Ezeknek örülünk[emoji4]
Aminek nem:
-a fehér bolha szerű izékből sajnos egyre többet látok. fogalmam sincs mik lehetnek de piszok gyorsak cikkáznak ide-oda.
-kezd algásodni az aki sajnos nem kicsit. viszont ami érdekes benne az az, hogy csak a két oldalsó üvegen jelentkezik máshol nem.

Tápozás visszább véve: kétnaponta 5 csepp növénytápsó.

Sajnos jobb minőségű képpel nem tudok szolgálni. A ricca tiszta bubi jó ránézni[emoji4] 644cae629ae09a9f4c1b525fae6ce020.jpg4409b2d87cd0efc123e29647894796d2.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Ma volt egy 90%-os vízcsere, üvegtakarítással együtt. Sajnos ezekből a bolhaszerű akármikből egyre több volt ezért kellett a nagy vízcsere. Nagyrészük leszívás közben távozott az akiból.
A DIY szűrő is takarítva lett illetve új töltetet kapott. A szűrővel kapcsolatban nem sikerült még úgy belőnöm, hogy mindenhol mozogjon a víz szépen. Ma ezt sikerült orvosolnom. A bejövő oldalra raktam esőztetőt amit függőlegesen beengedtem a vízbe, szögbe fordítottam és voálá mindenhol mozog a víz. Tény, hogy nem a legszebb megoldás de engem nem zavar így marad. [emoji2]
Növények növekednek szépen ki lassan ki mint a bolond gomba. Bubiznak szépen. [emoji4]
Ma takarítás közben szembe jött velem egy apró garnéla tehát beindult a szaporodás is. [emoji4]
Nagyjából ennyi van. a3f7ac8a426d26d04b9dce5081deaa62.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szépen feldobják a vörös növények! :) Mennyi vizet cserélsz és milyen sűrűn?
Szerintem is dob rajta a vörös növény. [emoji4] Ezért is került bele. [emoji1]
Heti vízcsere van olyankor kb 50-60-70% változóan. Olyankor kapja meg a heti tápot is. Sajnos a fényemen kellene még barkácsolni valamit mert kevés a 3500l.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szerintem is dob rajta a vörös növény. [emoji4] Ezért is került bele. [emoji1]
Heti vízcsere van olyankor kb 50-60-70% változóan. Olyankor kapja meg a heti tápot is. Sajnos a fényemen kellene még barkácsolni valamit mert kevés a 3500l.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Én javasolnék elosztott vízcserét és tápozást. Mondjuk 2x30% vízcsere, tápozás ehhez igazítva (heti adag fele 2x). Lehet, hogy az algád kevesebb lenne. Fényeden javítana, ha kibélelnéd a refit belülről alufóliával. Feltéve ha még nincs.
 
Én javasolnék elosztott vízcserét és tápozást. Mondjuk 2x30% vízcsere, tápozás ehhez igazítva (heti adag fele 2x). Lehet, hogy az algád kevesebb lenne. Fényeden javítana, ha kibélelnéd a refit belülről alufóliával. Feltéve ha még nincs.
Nincsen bélelve még de őszintén még eszembe sem jutott. Sajnos a heti 2× vízcserét nem tudom megoldani így is csak este tízután szoktam neki kezdeni[emoji1]
Tápozás pedig minden másnap van 5csepp neptun tápsó, heti egyszer pedig 5ml plantamin.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Próbáltam most pár normálisabb képet csinálni fotó masinával[emoji2] nem sikerült[emoji28]
Nos.... A DIY szűrőben kicseréltem a szűrő anyagot zeolit-ra. Úgy fest tiszta a víz mióta megvolt a csere, sőtt mintha a növények is jobban bubiznának azóta. A dobozán az volt, hogy 500g/100l víz. Na most nálam 500g/10l víz van. Csak ez van mint szűrő anyag aztán meglátjuk hosszabb távon mit mutat főleg algásogás terén. Jelentés majd az idő múlásával. [emoji4]
Viszont amivel nem tudok mit kezdeni az a bolhaszerű apró akármik. Van fehér és barna színű is és ráadásul rengeteg. Ha így haladunk akkor restart lesz amit nagyon nagyon nem akarok mert most nekem már tetszik amit látok illetve a növények is kezdenek beállni.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ha minden igaz akkor cserélődik a világításom is. @gregfilth kolléga szerint ez már jó lehet az aki felé. 0fe5cfef733c2a365d4c274d5543aaf9.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Gyors UP telós fotóval kiegészítve. [emoji1]
Jelenleg minden rendben van. Növények jól vannak köszönik. garnélák is jól vannak egyre több ifjoncot látok. [emoji4]
Az új szűrőanyagomnak hála (zeolit) algát jelenleg nem látok sehol sem. Sajnos a heti karbantartás kimaradt de a tápot megkapta, vízutántöltés megvolt. Lassan olyan jól benövi magát a kis aki amilyennek kb látni szeretném. [emoji4]
Bocsi a telós képért, jöhet hideg meleg [emoji1] 7e7a21ba9768fbc599f48a6f0e91d825.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Visszanéztem egy korábbi fotóhoz (szept. 11) és látható a különbség, hogy mennyivel dúsabb lett már most is! ;)
 
Visszanéztem egy korábbi fotóhoz (szept. 11) és látható a különbség, hogy mennyivel dúsabb lett már most is! ;)
Most vissza néztem hirtelen én is és igen tényleg látható a külömbség. Ezek szerint csak kezd "jó" úton haladni a kis tank. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nekem a színek tűntek szembe nagyon. Bal elöl a Reineckii mini (ha jól látom) elég szép színeket mutat. A Riccia eléggé bebokrosodott. Hátul a piroskát is szép algamentesnek látom, és a színe is jót mutat. Viszont egyre bizonytalanabb vagyok vele kapcsolatban: nem tudom eldönteni, ő most Rotala Macrandra, vagy egy szép piros Bacopa? Tudnál róla dobni egy közelebbi képet? :)
 
Back
Oldal tetejére