• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Elkezdett betaknyosodni a fa. Vagyis mindenhol olyan volt. Fortó vízzel lemostam róla majd kapta a friss vizet.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Elkezdett betaknyosodni a fa. Vagyis mindenhol olyan volt. Fortó vízzel lemostam róla majd kapta a friss vizet.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről

Természetes folyamat. Esztétikailag valóban csúnya, viszont az élővilágra semmilyen gondot nem jelent -ellenben ancik, otok szeretik lerágcsálni. :)
 
Természetes folyamat. Esztétikailag valóban csúnya, viszont az élővilágra semmilyen gondot nem jelent -ellenben ancik, otok szeretik lerágcsálni. :)
Hát így az üres vedérben senki sem fogjs lerágcsálni. [emoji2]
Sajnos még nem tudom mikor fog bekerülni az akiba mert sajna nagyon megtépáztam multkor a növényeket és most azóta szinte megállt minden a fejlődésben. A Limnophila sessiliflora eddíg úgy nőtt, hogy hetente kellett nyesni most meg kéthete nem hoz egy darabka hajtást sem. A nagy moha rengeteg az úgy látom terebélyesedik, az anubias hozott egy új hajtást is.
Egyébként 10l-be lehet rakni oto-t? Nem lesz neki kevés az élettér?


Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Én most az amanda lazacon töröm a fejem. Molnár Bélánál láttam abba a gyönyörű akváriumba egy rajt és gyönyörűek. És ami melettük szól, hogy nem elevenszülő így nem lesz hetek alatt halas a garnélás akváriumból:)
 
Ma reggel ránéztem a fára. Nincs víz szinezés úgyhogy akár mehetne is befelé az akiba. Viszont tényleg nem szeretném elkapkodni úgyhogy még kivárok. Remélem sikerül türelemmel várni. [emoji2]
Jövőhéten szabadságon vagyok utána pedig majd szétnézek nyiregyen Oto ügyben hátha sikerül valahol vennem egy párt. [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ma sikeresen elkészítettem a saját DIY külső szűrőmet ehhez az akihoz. Nem lett szép de legalább működőképes! :D
Képek hamarosan! :)
 
Na lassan 24órája megy teszt üzemben a szűrő eresztés és bármiféle probléma nélkül. Jelenleg azt mondanám, hogy így maradt. De lehet még kicsit fogok rajta alakítani aztán az lesz a végleges verziója.
Képpel meg sajnos nem tudok szolgálni mert a telóm szervízben van. (Most gyerkőc tabletját nyúltam le arról pötyögök).
Ja igen. Van egy petés garnim úgyhogy lassan be is fogják lakni a helyüket. A fa ázik szépen már csak a berakásra vár. :)
 
Tisztelt publikum. Délután borítottam az akit, nagy sika-mika majd elkezdtem újra telepíteni. Nem is gondoltam volna, hogy a benne lévő növények majd felének már nem találtam új helyet így mentek a növény tároló akiba. Növényeim listája változatlan maradt, inkább a mennyiség lett kevesebb.
Változott a technika is valamelyest:
Világítás: lekerült a diy led. Helyette jött egy kompakt cső a következő paraméterekkel: 25W, 1335lumen, 3500kelvin white. Egyenlőre ez van. Vagyis ezt találtam itthon, lényegesen erősebb lett a fény az akiban és mindenhol van is.
Szűrés: ez nagyon diy lett, csúnya is deee ez még a béta verzió. Ha hozza a hozzá fűzött reményeimet akkor kap egy kultúrált külsőt is. Tehát jelenleg egy tejfölös doboz hivatott a házat szolgálni. Kis kínai szűrőm teszi a szivattyú szerepét. Töltet jelenleg: krumplis zsák jól tömörítve ezen pedig sűrű szövésű szúnyogháló maradványok majd a kifolyó előtt még perlon vatta. Beszívó cső végén még van szúnyogháló a garnélák beszívását kivédeni.
Na hirtelen ennyi. A technika a háttérben csúnya ezt tudom én is :D deee ez még tényleg béta verzió ha bejön akkor szebb házba megy illetve kap az aki hátulja fóliát is. :)
Akkor jöjjenek a képek is ne csak a szavakat gyártsam.
Köszi, hogy benéztél jöhet hideg meleg :)
 
Tegnap előtt egy véletlen folytán sikerült megnézni @fnandi egyik akiját személyesen! :)
Huhh ámultba ejtett, nagyon szép aki! :)
Persze nem jöttem haza üres kézzel :D Jelenleg még csak a vízfelszínen úszkálnak de hétvégén beültetésre kerül sor! :)
Köszi még egyszer a növényeket! Ja igen és csak úgy bubiznak! :)DSCN3103.JPG
 
Mai napon egy kicsit felülről fotózva, hogy látszodjon milyen növény hol van helyileg[emoji3] 1bbde34b4af3dbb328c221e6c02c32f2.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
UP!
Na most van egy kis időm írni. [emoji3]
Sikerült végre beültetnem az @fnandi-tól kapott növényeket. Mindnek találtam helyet, hiába kicsi a tank. [emoji1]
A ricca-t kötöztem a red moor-a, illetve előre két kis kőre. Próbáltam úgy csinálni, hogy maga a kő ne látszodjon ki. Sikerült is, remélem hamar elkezd majd terebélyesedni. Sajnos a többi növény nevét nem tudom. Van egy vöröses zöldes levelű növény ők kicsit rosszabb állapotban vannak remélem megtalálják hamar a helyüket. Van egy teljesen vörös növény ő jobban néz ki. Őket próbáltam olyan helyre rakni ahol árnyék nélkül kapják a fényt. A harmadik növényke nevét sem tudom. Ha esetleg majd valaki meglátja őket és megtudom a nevüket akkor majd kiegészítem a növények listáját. [emoji4]
Egyébként a növények jól vannak, imitt amott látok bubizást ezt jó jelnek veszem, illetve hátul lévő új vöröses növény már hozott új hajtásokat is. [emoji4]
DIY tejfölös dobozból akasztós külső szűrő jól teszi a dolgát, annak a beszívó csövét kellett takarítani mert a garnivédő háló már telített volt barna izével így már a vízhozam is csökkent valamelyest. Így, hogy bevállni látszik elkezdtem tervezni a 2.0 verziót ami már szebb de legalábbis vállalhatóbb külsőt fog kapni. [emoji1]
A garnélák köszönik jól vannak (hiszen egyre több a növény van hol bújkálni) annyi hiba volt, hogy a petés anyuka elengedte a petéket sajnos. Így ifjonc csapat nem született reméljük a következő sikeresebb kihordás lesz és majd gyarapszik a lakosság. [emoji4]
Hirtelen ennyi van, vízcsere vasárnap lesz. Tápozás változatlan van napi, illetve van heti egyszeri.
Aminek viszont nem nagyon örülök az egyik az, hogy vannak hydráim illetve ilyen apró fehér nagyon gyors (bolha?) szerű valamilyeim. Ezen kívül minden jónak látszik, nekem tetszik az aki és talán ez a legfontosabb. Zárásnak egy friss mai kép ismét félig felülről.
Köszi, hogy benéztél és ér hozzá szólni[emoji4] e7ee1a6675bba0e189d1b02bc0bd63e3.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Amiket én látok, az (talán) Hydrocotyle Tripartita 'japan', és Rotala Macrandra. A teljesen vörös növényt vagy nem látom, vagy ha ugyan arra gondolunk, akkor szerintem az is ugyanez a Rotala. A levélformájuk egyforma? A színük fényfüggő, ezért lehet, hogy ami közelebb volt a fényhez (magasan, az akva tetejéig nőtt), az full piros.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Amiket én látok, az (talán) Hydrocotyle Tripartita 'japan', és Rotala Macrandra. A teljesen vörös növényt vagy nem látom, vagy ha ugyan arra gondolunk, akkor szerintem az is ugyanez a Rotala. A levélformájuk egyforma? A színük fényfüggő, ezért lehet, hogy ami közelebb volt a fényhez (magasan, az akva tetejéig nőtt), az full piros.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Este megpróbálok lőni róluk képet!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére