• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes lano 10,5l

A kulacsról az jutott eszembe, mikor valaki a fém DIY szűrőkhöz azt írta, miért nem egy kuktát fúrunk ki, és ültetünk a tetejére egy pumpát? Drukkolok, hogy ne legyen gubanc, vagy ha lesz, gyorsan jöjjön elő a hiba, hogy mielőbb megtalálhasd a megoldást.

Eszembe jutott az - engem gumiabroncsra emlékeztető - ADA spin kifolyó. Persze jó lenne tudni, vajon működne-e 30 centinél keskenyebb akváriumban?

Egy kérdés: miért nem alul, vízszintesen fúrtad meg a palackot?
 
Gratula részemről is a frappáns, letisztult megoldás(ok)hoz!(y)
Ezek szerint ez a kis szivattyú, amit találtál egy szárazon is üzemeltethető ketyere?
Próbáltam rákeresni és amit találtam, arra olyanokat írtak, hogy "submersible", tehát merülő és hogy 5W a fogyasztása, meg hogy olaj, gázolaj, víz szivattyúzására egyaránt használható. Erről lenne szó?
(az általad linkelt képek és feliratok is ezt támasztják alá)
 
Gratula részemről is a frappáns, letisztult megoldás(ok)hoz!(y)
Ezek szerint ez a kis szivattyú, amit találtál egy szárazon is üzemeltethető ketyere?
Próbáltam rákeresni és amit találtam, arra olyanokat írtak, hogy "submersible", tehát merülő és hogy 5W a fogyasztása, meg hogy olaj, gázolaj, víz szivattyúzására egyaránt használható. Erről lenne szó?
(az általad linkelt képek és feliratok is ezt támasztják alá)
Én úgy láttam, hogy azt írják, hogy vízhatlan tokozású, ezért meríthető. Kicsit programozói megfogalmazás (Drágám, menj le a boltba és vegyél egy doboz tejet, ha van tojás, akkor hozz hatot című vicc ide vághat. :D)
Egyébként muris, hogy ez a kis pumpa működtethető napelemről is. :D
 
Egyébként muris, hogy ez a kis pumpa működtethető napelemről is. :D
Hát 12V-ot, illetve 5W-ot nem olyan nagy feladat összehozni...
OFF: néztem mini búvárszivattyúkat egy építendő külső szűrőhöz és nem akartam hinni a szememnek, amikor a folyamatosan üzemeltethetőek fogyasztása 45-60W volt 1200l/h körüli teljesítménynél.:(
(az én AquaMedic Ocean Runner 3500 l/h (1 méter emelőmagasságnál ennyi!) teljesítményű szivattyúm 60W-ot eszik:whistle:) OFF vége
 
Mindenkinek köszönöm! Nagyon kíváncsi leszek én is milyen lesz a használat során.

átlátszó szilikon dogót sok méretben
Köszi, meglesem! Azért lenne egy ilyen dugó jó, mert tisztításnál nagyon praktikus lehet.
miért nem alul, vízszintesen fúrtad meg a palackot?
Mert akkor a kifolyócső kívül megy ami ront az összképen, rögzíteni is szükséges, ami plusz egy gond. Meg nem akartam, hogy derékszögű hajlítás legyen. Ott ugye nagy ívet nem nagyon lehet, mert akkor a cső túl távol lenne az edénytől.
szárazon is üzemeltethető ketyere?
Igen, szárazon is használható. De vízhatlan a burkolata elméletileg mindegy neki. Szerintem ez valami napelemes kerti dísz szökőkút szivattyúja, nem sokkal nagyobb mint egy gyufásdoboz. Gázolajat persze, jó hogy nem mézet :) Írnak ezek mindent, csak vegyé!
 
Most pont az egyik német srácnál láttam, hogy ő meg simán csak egy keringetőt használt szűrő helyett üveg csövekkel :)

A tied a feladatokkal is megbirkózik majd, de mint megoldás ez is izgalmas.

17603768686_b07c015b72_c.jpg

17630060455_b1504c4db2_c.jpg

Eredetileg csak egy skimet akart betenni. Ez viszont jobb mert nem veszi el a látványt.
 
csak egy keringetőt használt
Így nem merném. Van talaja bőven, a biológiai szűrést még értem, mert a talajban is van, ok, de a szilárd szennyeződésről (por, növényrostok, darabok, egyéb lerakódás) mi gondoskodik? De minimal az biztos. A Scape is jó! A lámpa ismerős :)
 
, de a szilárd szennyeződésről (por, növényrostok, darabok, egyéb lerakódás) mi gondoskodik?

De nincs is víz az akváriumban! :cool:

--------------------------

Tök más. Ezekhez a kis teljesítményű, alacsony feszültségű pumpákhoz lehetne esetleg valami szünetmentes tápot eszkábálni? Arra gondolok, hogy nem drága inverteres 230V-ost, hanem már az adapter után tölthető ceruza akkumulátorokkal.
 
Én is pont ezt néztem.. Lehet, hogy ez egy légkeveréses akvárium?

Most még dry start, de természetesen lesz benne víz

Jól érzitek, hogy csak viccelni akartam, de most már elbizonytalanodtam.

Viktor, volt ott szöveg is, ahol találtad a képet? Lehet, hogy tényleg levegőt keringet dry start idején? Ha szárazon is tud járni a motor, akkor igazából nem is olyan nagy hülyeség.
 
Halihó!
Mi a helyzet ezzel az ékszerdobozzal? :)
Nagyon ráérősen készül :)
A szűrőnek volt egy főpróbája hétvégén SubstratPro val, perlonnal. (De azért valahogy majd Purigent is tömök bele mivel elég erős volt a flow) Mivel újak voltak a szűrőanyagok, légtelenítés nincs, nem dolgozta ki a levegőt 4 óra működés után. Ezt leszámítva jól teljesített. 9V-ig tekertem fel az adaptert, de már úgy is sok volt. Áldom az agyam, hogy a rotor részt a vízszint alá terveztem, felette pár centivel már lennének gondok. Erre majd figyelj, ha készítesz ilyesmit!
 
Nagyon ráérősen készül :)
A szűrőnek volt egy főpróbája hétvégén SubstratPro val, perlonnal. (De azért valahogy majd Purigent is tömök bele mivel elég erős volt a flow) Mivel újak voltak a szűrőanyagok, légtelenítés nincs, nem dolgozta ki a levegőt 4 óra működés után. Ezt leszámítva jól teljesített. 9V-ig tekertem fel az adaptert, de már úgy is sok volt. Áldom az agyam, hogy a rotor részt a vízszint alá terveztem, felette pár centivel már lennének gondok. Erre majd figyelj, ha készítesz ilyesmit!

Köszi az infót :)
Szűrőtartályon még gondolkodom, a motor az biztos ilyen lesz.

- Esetleg egy légtelenítő szelepet iktathatnál bele :) valami elegáns megoldással :)
 
Back
Oldal tetejére